Slovenski pisatelji - koliko jih poznamo in beremo

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

3. mar 2012 12:05

Vesna Godina, Feri Lainšček, Bogdan Novak, France Bevk, Ivan Sivec, Svetlana Makarovič, Darja Hočevar alias Stella Norris, Janja Vidmar, Mila Kačič, Neža Maurer, Desa Muck, Benka Pulko, pa še veliko drugih, ki se jih trenutno ne spomnim.



daga

Sporočilo je spremenil(a) daga dne 03. 2012 12:05

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

3. mar 2012 12:43

Trenutno berem knjigo, ki je delo slovenskega avtorja, ki pa sicer ni bil pisatelj, ampak slikar - Polde Mihelič. Svoje spomine je zapisal v knjigi Zgodbe od včeraj (pesmi, črtice in slike).Knjiga je zelo prijetno napisana, nekatere zgodbe so zelo hudomušne, druge malce žalostne, takšne pač, kot je življenje. Vsekakor priporočam!

Drugače pa sta mi všeč Feri Lainšček in Primož Suhodolčan, pa še kdo bi se našel, pa se v tem trenutku ne spomnim...



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 03. 2012 12:45

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. mar 2012 13:13

Jaz od sodobnih prisegam na Majo Novak in Branka Gradišnika, z velikim pričakovanjem pa požrem tudi vse, kar pride izpod peresa Toma Rebolja (ki občasno piše tudi pod psevdonimom Aaron Kronski, pod katerim je izdal tudi za moj okus še do danes nepreseženi Vražji glas). lp, proxima

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

3. mar 2012 16:11

Jaz pa sama razmišljam o tem, da bi napisala roman. Se toliko stvari dogaja, da bi jih kar morala izliti na papir.

 

Hmm....še ena nova slovenska pisateljica ??? Ampak bi potrebovala sponzorje za izdajo in pdb...ima kdo  kakšne izkušnje s tem???

 

Vem, da sem zavila malo stran od nastavljene teme, ampak smo že zmeraj pri slovenskem pisanju in branju.

vd007

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

3. mar 2012 16:19

vd007 je napisal/a:

Jaz pa sama razmišljam o tem, da bi napisala roman. Se toliko stvari dogaja, da bi jih kar morala izliti na papir.

 

Hmm....še ena nova slovenska pisateljica ??? Ampak bi potrebovala sponzorje za izdajo in pdb...ima kdo  kakšne izkušnje s tem???

 

Vem, da sem zavila malo stran od nastavljene teme, ampak smo že zmeraj pri slovenskem pisanju in branju.



vd007

 

Najprej ga napiši. 

***amy***

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. mar 2012 17:10

Se splača prebrati od Ilke Vašte Vražje dekle. Pa od Antona Slodnjaka trilogijo o Franu Levstiku (Pogine naj pes), Prešernu (Neiztrohnjeno srce) in Cankarju (Tujec). Za boljšo voljo pa Partljičevo Hotel sem prijeti sonce (pa še luno).

lp

cervus

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

26. mar 2012 13:52

Ravno sem prebrala knjigo Gorana Vojnoviča: Jugoslavija, moja dežela. Kaj vem, ni me posebno pritegnila. Glede na njegovo prejšnjo popularno in "razvpito" knjigo (Čefurji, raus) sem očitno pričakovala nekaj drugega.

jedert

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. mar 2012 14:08

Nekaj vas je že napisalo Avgusta Demšarja.. jaz, ki sem kriminalke junkie vsake toliko časa pokukam, če je že kaj novega izdal. Res svetoven pisatelj, pa obenem tako domač. Kot bi inšpektorja Barnabya iz Umorov na podeželju preselil v Maribor.

Precej sem brala tudi kriminalke Sergeja Verča, ki so tudi kar všečne.  Rada imam tudi Branka Gradišnika, Čefurji raus pa me niso prepričali, žal.

 

Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

situla  

član od: 6.1.2012

sporočila: 45

26. mar 2012 15:22

Jaz sem bila gotovo med tistimi, ki po slovenskih avtorjih neradi posežejo, saj sem zaradi siljenja z literaturo nekaterih slovenskih piscev v šolskih letih, kot predpisanega branja, sodila, da so vsi takšni, pa sem se branju slovenske literature dolgo časa od daleč izogibala.

Drugače rada sežem po leposlovnih knjigah, predvsem lažjih, za sprostitev.. Dosti takih knjig preberem tudi med dopusti.

Konec lanskega leta mi je v roke prišla knjiga slovenske pisateljice Romane Berni, ki me je pozitivno presenetila. Od tedaj sem prebrala še nekaj njenih knjig (tiste, ki jih je bilo v naši slabše založeni knjižnici dobiti) in sem jih vse brala z velikim guštom. So takšne, da jih bereš na mah. Od do sedaj prebranih me je še posebno pritegnila Zmaga srca, ki sem jo brala nazadnje.    

 

situla

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

26. mar 2012 17:16

Feri Lainšček: Na bodi kot drugi- pesmi o dvojini

Zelo berljive, življenjsko resnične pesmi, priporočam.

Lp Saša

Mir in dobro!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti