Plesen na živilih

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. mar 2012 14:33

Zadnjega stavka tvojega prejšnjega zapisa nisem prebrala. Oops.

Vanja

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

2. mar 2012 14:35

Sej se mi je zdelo, da bo nekaj taksnega .

Ni blema .

 

ursus_le

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

2. mar 2012 21:45

Ursus _le , hvala ti za zelo izčrpno "predstavitev " nevarnosti za zdravje, ki jo predstavljajo plesni .

Morda bo pa le komu v razmislek .

 

Z vsem , kar si napisala se v celoti strinjam . Tudi sama NIKOLI ne porabim nobenega živila , ki ga je napadla plesen. Res , da se to zgodi zelo redko , a vseeno ne pomislim , da mi ne more škoditi , ker tega ne jem pogosto, sploh pa ne vsak dan . Ni dovolj , da poberemo npr. z marmelade ali kečapa zgornjo plesnivo plast , saj so spore plesni prešle že v globino . Četudi jih ne vidimo , ne pomeni , da jih ni .

Preventiva je boljša kot kurativa , pa še veliko cenejša , kajne ?

manca51

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. mar 2012 6:41

kara je napisal/a:

Mamamia. Potem bo pred desetletji, ko ni bilo hladilnikov vsi šli rakom žvižgat.


kara

 

Vsi ravno ne, nekaj jih je pa le šlo (rakom žvižgat, namreč). Saj srečko za loterijo kupi tudi ogromno ljudi, pa vedo, da vsi ne bodo zadeli. Lahko nabašeš na neškodljivo (velika verjetnost) ali škodljivo plesen (majhna verjetnost-ampak obstaja).

 

Mehko sadje - jagodičasto sadje v glavnem (maline, robide, jagode, borovnice, brusnice...). Mehka zelenjava - predvsem listnata.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti