Santiago de compostella- kako do tja?

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 29. feb 2012 21:53 | ogledi: 8.467 | odgovori: 16

Ali ima kdo idejo, kako najceneje, pa dokaj hitro, priti iz Slovenije v Santiago sredi poletja? 

Letalske karte iz LJ dosegajo tudi po 2000 eur! Imate mogoče kakšne izkušnje?

čoko

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

29. feb 2012 22:14

Sicer je res, da si rekla iz Slovenije, ampak jaz bi na tvojem mestu letela iz Italije npr, kjer dobiš občutno cenejše karte.

Margot

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

29. feb 2012 22:58

Hitro, poceni, blizu,.. vse skupaj ne gre. spodaj nekaj kombinacij:

Barcelona-Santiago de C-Barcelona (ryanair) z enim kovčkom cca 115€

Trst-Barcelona-Trst (ryanair) isto en kovček cca 150€

torej vse skupaj 265€.

Seveda sem datume izbrala na slepo.

Druga možnost easyjet:

santiago-Genova-Benetke in nazaj+ 1 prtljaga cca 200€

tamara

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

29. feb 2012 23:08

Margot, jaz moram priti tja iz Slovenije. Opcija je seveda prevoz do sosednje države z avtom, vlakom... Pa od tam z letalom, ni problema. Samo tako dolgo že nisem planirala lastnega potovanja, da se sploh ne znajdem več...

Sajovict, kako si prišla do teh kombinacij? To so zelo ugodne variante...

Hvala lepa obema za pomoč!

Samo tole še dodam: ne znam niti besede italijansko, pa glede na zadnjo izkušnjo z Italijo oni tudi ne znajo niti besede angleško, zato variante, kjer bi bilo to nujno, ne pridejo v poštev.



čoko

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 29. 2012 23:14

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. feb 2012 23:24

Zadnje čase letim v Slovenijo preko Benetk in se vedno zelo dobro zmenimo v angleščini. Torej, na letališčih po Evropi ni problem, sploh pa, ker je angleščina "glavni" jezik v letalskem prometu. Pogumno torej.

 

Vanja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

29. feb 2012 23:40

Ja, Vanja, hvala, saj to vem. Ampak npr.niti 1 šofer avtobusa, ki sem ga srečala, ni znal niti besede. Tako da kakšna takšna varianta "potem pa z avtobusom do... in tam vprašaj nekoga... ne bi šla skozi

PS: a pri vas je zdaj dan, al ne moreš spat?

 

čoko

Majcula  

član od: 14.12.2007

sporočila: 2

29. feb 2012 23:51

Čoko pozdravljena.

Se strinjam z Vanjo_v_ZDA, tudi jaz sem prehodila Camino in pot se je začela v Franciji in nisem znala ene besede francosko, pa je bilo treba iti čez letališče, najdi avtobus, nato vlak in na koncu še alberg (prenočišče), pa mi je šlo odlično, če ne angleščko pa z roko, tudi risala sem že nekomu k ni razumel nič, tako, da ne skrbi. Moja pot nazaj je šla tudi čez Italijo, kjer nisem znala tudi kančka italjansko...pa se je vse rešilo.

 

 

Majcula

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

29. feb 2012 23:58

Čoko, kaj pa če bi šla z vlakom ali pa kar z avtom? Vrjetno ne greš sama in že za 2 je za razmislit kaj se bolj splača...če vas gre pa več pa sploh.
Primer: LJU-MUC-LJU vlak stane 90-100 eur vozis se pa nekih 6-7 ur...če greš s povprečnim avtom z dieselskim motorjem se bos vozila pa 4 -5 ur in stalo te bo 110 EUR ( gorivo+cestnine).....takoj ko imas se 1 sopotnika pa pade cena ze za 50%

trimix

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. mar 2012 0:05

Po navadi ne greš iz letališča, razen če moraš kje prespati, ker nimaš spodobne povezave. Če pa že moraš iz enega terminala do drugega z avtobusom, ti pa itak letališki uslužbenci pomagajo, ker je to del letaliških uslug.

Mislim, da iščeš probleme tam,kjer jih ni. MIdva z možem sva solo prepotovala kar precejšen del Kitajske, kjer letališki uslužbenci, tudi tisti na informacijah niso znali nobenega tujega jezika. Če hočeš, se seveda da vse narediti.

 

 

 

Vanja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

1. mar 2012 5:05

Čoko, poglej na edreams.com, na dohop.com, expedia.com... za letalske karte, imaš ogromno možnosti! 

Ljubljana ni ravno najbolj poceni letališče. Če ne pa iz Gradca, Zagreba...

Po mojih izkušnjah tudi v Italiji na letališčih znajo angleško, če si prijazen, se bodo pa sploh potrudili. 

 

LP

Saša

emmy  

član od: 15.5.2004

sporočila: 61

1. mar 2012 6:38

Do bližnjih letališč najlažje prideš s kakšnim kombijem. http://goopti.com/ je trenutno dobra izbira. Preverjeno deluje, pa še poceni je (če rezerviraš 1 mesec v naprej).

Ko si pa enkrat na letališču se pa z angleščino vse zmeniš.

 

Kar pogumno!

emmy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti