Kateri vok za steklokeramiko na mimovrste

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. feb 2012 10:33

Po moje pokrovke sploh ne potrebuješ, jaz bi se odločila za katero od litoželeznih variant.

mamamia

eliz  

član od: 28.2.2012

sporočila: 9

29. feb 2012 16:00

Pa pravijo da je pravi vok iz tolčenega železa, pa da se baje litoželezni slabo segreva na steklokeramični plošči, pa še pretežak je baje.

eliz

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. feb 2012 16:18

Ja seveda, pravi je iz tolčenega železa, s špičastim dnom. Kako ga boš uporabljala na steklokeramiki?

Litoželezni z ravnim dnom je pač izhod v sili. Jaz ga imam in tudi SK, in se zelo dobro obnese. Veliko ga uporabljam. Se zelo dobro osegreje, seveda pa moraš najprej prazen vok pusti na vročini. Jaz imam eno zelo močno SK ploščo in ni problema s segrevanjem, pa imam velik vok. Je težek, pač z njim ne morem stresat hrane kot vidiš na tv da počnejo z eno samo roko (saj tudi kuhajo le za eno osebo ali dve ...), a se da zelo spodobno hrano v njem pripravljat.

 

 

mamamia

eliz  

član od: 28.2.2012

sporočila: 9

29. feb 2012 18:32

Baje se dobi voke iz tolčenega železa z ravnim dnom za steklokeramiko in se ful dobro in hitro segreje, a na mimovrste se ne morem odločiti za katerega.

eliz

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. feb 2012 19:38

Morda bi vas to zanimalo. Jaz sem kupil tistega drugega s silikonskim ročajem.

Na mimovrste menda nimajo takega iz vlečenega jekla.

Sicer pa sem bil zadnjič v kitajski trgovini Kitajski vrt na Prušnikovi 6 v Ljubljani. Tam imajo prave kitajske jeklene voke po 9,90 €, pa tudi ves pribor in še marsikajdrugega. Raznih suhih gob in pahljačastih listov, zamrznjenih čudes, začimbnih past, rezancev itd. ipd. etc.

trimix  

član od: 30.8.2007

sporočila: 91

1. mar 2012 0:21

eliz nobenga od tam...

Kupi si enostaven wok iz vlecenega jekla z ravnim dnom- brez coatingov ipd...
Dovolj bo lahek.....naj ima en dolg roc da ga lahko stresas.....
Jaz takega uporabljam ze 15 let in je ze cisto prezgan - tak kot mora biti...
Pokrov rabis ce se ga odlocis uporabiti kot steamer in potem moras imeti zanj se vlozno mrezico.....sicer pokrova ne potrebujes

trimix

eliz  

član od: 28.2.2012

sporočila: 9

1. mar 2012 8:12

Kaj pa pomeni steamer? Kot malce gledam originalni voki nimajo pokrovke.

Originalen je pa najbrž tale:

 

http://www.wokit.si

Pa prosim če mi napišete nekaj osnovnih kitajskih začimb, ki jih dobim v tuš marketih. Gre se da kupim darilo za rojstni dan in vse skupaj zberem vok in začimbe.

 

Hvala

 

 

 

 




Sporočilo je spremenil(a) eliz dne 01. 2012 09:33

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

1. mar 2012 13:13

Steamer je, kakor ime (očitno ne) pove, večnadstropna "posoda" za kuhanje nad soparo.

Osnovne začimbe: ingver, kasija (to, kar nam prodajajo kot "cimet"), česen, klinčki, zvezdni janež, čili, kumin (ne kumina!!!, kumin), janež... Obvezno tudi sojina omaka, lahko še ostrigova omaka ali pa omaka hoisin.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. mar 2012 14:17

eliz je napisal/a:

Kaj pa pomeni steamer? Kot malce gledam originalni voki nimajo pokrovke.

Originalen je pa najbrž tale:

 

http://www.wokit.si

Pa prosim če mi napišete nekaj osnovnih kitajskih začimb, ki jih dobim v tuš marketih. Gre se da kupim darilo za rojstni dan in vse skupaj zberem vok in začimbe.

 

Hvala

 

Kitajci kumina ne uporabljajo prav veliko, kolikor mi je znano, bolj ga uporabljajo v indijski kuhinji in arabskih, mehiški ...

 

Osnovne začimbe kitajske kuhinje so: česen in igver, za kupit dobiš še mešanico "prašek petih začimb" - mešanica cimeta, popra, zvezdnatega janeža, klinčkov in semen koromača - , sojina omaka je itak nepogrešljiva, potem ostrigina omaka (oyster sauce), pa hoi sin omaka (pri nas se bolj redko dobi, ni pa nepogrešljiva); sečuanski poper, koriander (sploh zeleni del), čili; mlada čebula, predvsem pa sezamovo olje, ki daje značilen okus kitajskim jedem.

Lahko pa namesto kake začimbe kupiš kitajske testenine in jasminov riž, ali pa kombiniraš vsega po malem.

 

 

 

 






Sporočilo je spremenil(a) eliz dne 01. 2012 09:33

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti