Silikonski pekači za torte

Smukec  

član od: 23.1.2012

sporočila: 23

tema odprta - 27. feb 2012 17:41 | ogledi: 17.650 | odgovori: 20

zdravo!

mene pa zanima če kdo uporablja silikonske pekače za torte, kako se kaj obnesejo, so v redu?? sem tudi brala po forumih in moram iti nujno v ljubljano v Pekarna Vrhnika pogledat če imajo kakšne modelčke.. Je mogoče kdo kaj naročil iz spletne trgovnine Pekis.si ??? Videla sem da imajo kar veliko stvari.. LP

Smukec

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. feb 2012 17:47

Imam nekaj silikonskih modelov in jih uporabljam brez problemov (se pa držim navodil, kar sicer ni vedno ravno v moji naravi, ampak tu se obnese). Pri Pekisu pa nisem kupovala še nikoli. 

Sonja

Smukec  

član od: 23.1.2012

sporočila: 23

27. feb 2012 17:57

hvala za odgovor! bom poskusila kupit najprej enega pa bom videla kako se obnese.

Smukec

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. feb 2012 19:07

za okroglo torto so mi malo brezvezni, ker ne omogočajo polnjenja s kremami, ki se morajo trditi v obodu. v navadnem pa lahko narediš vse. od pit to tort brez deformacij. če delaš vedno neke klasične velikosti priporočam da si kupiš točno takih mer, če ne pa kupi raztegljivega. samo jaz imam problem da vedno mezi masa pod robom, tako da dno naredim iz alu folije.

 

silikonski so interesantni zaradi zanimivih oblik. kaj druga me pa ne privlači. najbolj pa ne to, kako se zvija, ko je v njem že nalita masa za biskvit. 

 

pekis ima kar nekaj ja, samo poštnine niso nekot privlačne. poglej še v evrospinu, majo vedno kaj silikonskih pekačev. jaz sem enkrat dobila mini pujska, ki pride prav ko ostane mase od mafinov in nalijem notri



www.mojalbum.com/naredilaana

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 27. 2012 19:07

Anci91  

član od: 27.2.2012

sporočila: 1

27. feb 2012 22:40

V moji omari se skriva kar nekaj silikonskih modelčkov tako da ti lahko povem, da se kar dobro odnesejo. Sicer ne vsi - kako leto nazaj sem kupila v Hoferju neke modelčke za muffine v obliki srčka in sploh ne obdržijo oblike ko vliješ maso. Za razliko od teh, pa imam večji modelček srca, ki pa obdrži obliko. Ne vem če ima mesto nakupa kaj veze ampak jaz se od takrat kupujem raje v Lj na brnčičevi :) Imam pa tudi silikonski model za peko tort, ki ima stekleno podlago tako da lahko silikonski obod le odstaniš in biskvit narežeš le na stekleni podlogi. Kot pravi bannanna so za okroglo torto res brezvezni in sem ga uporabljam le zato da spečem biskvit, ki ga nato narežem in položim v tisti standard kovinski obod ;) 

http://1001dar.si/silikonski-model-za-torto-29-

Kar mi je najbolj všeč pri silikonu je, da se na modelček nič ne prime in je kolač možno dobit ven v celoti tako da praktično nimaš kaj za umivat :) Meni so zelo všeč, medtem ko jih dosti mojih kolegic ne mara. 

Kot praviš. Poskusi kakšnega pa boš videla :)

Anci91

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

28. feb 2012 10:30

Sem že pred mnogo leti dobila za darilo pekače in jih redno uporabljam. Res pa je, da ko pečem torto imam potem poseben raztegljiv model, ki ga uporabljam pri polnjenju sadnih tort z želatino, da ostane oblika.

Zelo dober je tudi model za šarkelj in srnin hrbet. Edini problem je, da ne vem, če ga lahko pomivam v pomivalnem stroju. Ko sem te modele dobila, so bili brez navodil. Vem samo to, da so bili to silikonski modeli, kupleni preko TV prodaje, ko so komaj prišli v slovenijo. Ročno se jih pa zelo težko čisti.

Ali kdo ve ali je silikon pralen v pomivalnem stroju?

gazela

Smukec  

član od: 23.1.2012

sporočila: 23

28. feb 2012 12:09

hvala za odgovore! zanima me še kje kupujete barve za torte - živilske barve?? na Pekis.si, sem nekaj brala da so zelo dobre Živilske paste.. Jih je že katera uporabljala??

Bannanna kakšna pa je poštnina pri njih, nekaj stvari bi naročila, pa me zanima, da me ne bo šok ko bom dobila račun??

Sem tudi opazila v teh reklamah ki jih dobivamo domov, da ima Evrospin velikokrat dobre stvari za peko, bom morala biti bolj pozorna na to..

Smukec

gregor987  

član od: 3.3.2005

sporočila: 6

28. feb 2012 15:26

Pozdravljena.

Ravno danes je v reklami za lidl nekaj silikonskih pekačov,pa tudi ostale reči za peko.

Lp

gregor987

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. feb 2012 18:39

Taka dva rumena Lidlova silikonska pekača, ki sta v današnji reklami, sem pred štirinajstimi dnevi kupila za, reci in piši, 0,68 € (vsak je bil toliko, ne oba skupaj). Sem trgovko vprašala, če je pomota - ni bila, so jih imeli še od lani  - ne vem, mogoče so jih pozabili vrniti.

lp

cervus

JaLo  

član od: 9.10.2010

sporočila: 14

29. feb 2012 8:58

Silikonske modele uporabljam redno in sem zelo zadovoljna. V prav nobenega se ne prime masa in potem nimam problemov kako pecivo stresit ven. Imam model za šarkelj, pa za velikonočnega zajčka, novoletno smrečico, pa enega manjšega v obliki medvedka, ki ga lahko uporabim na klasični okrogli torti, pa še modelške za mafine in mini kolačke...v hoferju imajo vsake toliko časa kaj zelo uporabnega! ;)

 

Če katera še ne pozna, v lidlu se da dobit silikonske podloge za peko (uporabiš namesto peki papirja)...v mojem kraju nimimo lidla in ko mi je to tašča prinesla, sem bi zelo navdušena. Res ultra mega zadeva, samo obrišeš in lahko spet pečeš na tej podlagi!

 

Lp, JaLo

 

JaLo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti