Po kavi me peče

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 26. feb 2012 19:24 | ogledi: 7.976 | odgovori: 6

Zadnje dni opažam,da se po zaužitju jutranje kave  samo  v ustih pojavi  pekoč  žareč okus, ki potem traja cel dan, če kaj pojem ali popijem je boljše za kakšnih 5- 10 minut nato pa zopet. Ne boli me želodec ali da se mi spahuje kakšna kislina ali kaj podobnega, ta okus je samo v ustih. Imate kakšen nasvet, tablete ali kaj podobnega,  kajti jutranja kava zame pomeni prebuditev  in brez nje ne gre, že zaradi nekoliko nižjega pritiska

Hobotka

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

26. feb 2012 20:54

Pritisk se da zvišat tudi s čim drugim, za začetek si skuhaj kak močen pravi čaj. Na tvojem mestu res nebi pila kave.

mejačka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. feb 2012 21:06

In, če kako jutro (pa potem čez dan) sploh nisi pila kave, je bilo tisti dan OK? Ker, če tega nisi poskusila, ne moreš vedeti, če je ta občutek v ustih posledica pitja kave.

Eno, morda zate čisto noro vprašanje: si v dneh preden si to začela opažati, jedla pinjole?

rimljanka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

26. feb 2012 22:51

Namesto kave pij raje zeleni čaj. Najbolj blagodejen je senča. Jaz jo imenujem kar "kamilica" med zelenimi čaji. Je zelo nežnega okusa, nima stranskih učinkov, blagodejno vpliva na želodec (vsaj na moj), pa še prebudi te.

 

yulchi

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

27. feb 2012 0:09

To se mi dogaja šele tri dni in da ne bi pila kave še nisem poskusila - pride na vrsto jutri. Pinjol nisem jedla, sem pa v zadnjih desetih dneh pojedla nekoliko več tablet proti gripi in lizala tablete proti praskanju v grlu in hripavosti in z vsem tem tudi pregnala bolezen.

Hobotka

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

27. feb 2012 0:16

mogoče je kakšna hormonska sprememba...

yulchi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

27. feb 2012 8:22

Hobotka,

če si deset dni na veliko lizala antiseptike za grlo in jedla bog ve kaj v tabletah, se ne smeš ničemur čuditi. Nehaj z zdravili in ne pij kave par dni, potem boš pa videla. Do takrat pa ni razloga za paniko, za zbudit se bo pa pravi čaj ravno tako dober. Še bolje pa je, če še preden zares vstaneš, poješ jabolko. Verjemi, zbudi te veliko bolj kot magični napoji. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti