Luknje v marmornem kolaču

arabellka  

član od: 23.2.2012

sporočila: 3

tema odprta - 23. feb 2012 11:06 | ogledi: 8.793 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Sem na novo vpisana na straneh kulinarične, drugače pa imam že kar veliko izkušenj pri peki raznoraznih sladkih in slanih stvari.  Imam pa  težavo, ki me zelo moti - ničkolikokrat sem že pekla marmorni kolač  pa v njem vedno nastanejo luknjice. Kaj delam narobe oz. zakaj se mi to dogaja  ravno pri tem pecivu? Drugače vse zelo lepo rata in če ne bi bilo teh luknjic, bi bila neznansko vesela. Prosim za nasvet in vas prav lepo pozdravljam.

arabellka

Temo je spremenil(a) arabellka dne 23. feb 2012 11:07

arabellka  

član od: 23.2.2012

sporočila: 3

23. feb 2012 12:01

Sem pekla že po vsaj treh različnih receptih, pa vedno ista pesem. Pa vedno tako pazim - ločim rumenjake, beljake in čisto narahlo mešam.

arabellka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. feb 2012 12:09

jaz ne bi za marmorni kolač ločila jajc. ampak jih vmešavala v maslo s sladkorjem... ker ni point kolača da je puhast kot biskvit ampak da je sočen

www.mojalbum.com/naredilaana

arabellka  

član od: 23.2.2012

sporočila: 3

23. feb 2012 12:23

Ja, mogoče pa res s preveliko previdnostjo pripomorem da  v maso  vmešam preveč zraka in potem nastanejo luknjice, ker na koncu je masa res taka puhasta - "lahka". Pa vseeno pride kar sočno pecivo. Bom naslednjič naredila po tvojem nasvetu, upam da rata, bom sporočila - se lepo zahvaljujem. Ne bi se rada odpovedala peki tega peciva, ker ga imamo vsi zelo radi:)

arabellka

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

23. feb 2012 12:46

arabellka je napisal/a:

Ja, mogoče pa res s preveliko previdnostjo pripomorem da  v maso  vmešam preveč zraka in potem nastanejo luknjice, ker na koncu je masa res taka puhasta - "lahka". Pa vseeno pride kar sočno pecivo. Bom naslednjič naredila po tvojem nasvetu, upam da rata, bom sporočila - se lepo zahvaljujem. Ne bi se rada odpovedala peki tega peciva, ker ga imamo vsi zelo radi:)



arabellka

Arabellka, pa ti veš, da so glih lunknjice najbolj dobre?

Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti