Boste imeli post ?

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

23. feb 2012 13:02

Načeloma se ne drživa prezmesnih petkov, imava kak drug dan brezmesni. Sem se pa odločila, tako kot nekaj predhodnic, da probamo brez sladkarij. Upam da uspe. Zadnje čase tudi pečem ne, ker mi je strojček prenehal delat, tako da upam da bo naloga še lažja.

tanjaj

xxs  

član od: 29.7.2009

sporočila: 171

23. feb 2012 14:27

Nisem verna, niti trohice. Tako da  zaradi tega ne, bi mi pa koristila kaka prečiščevalna kura. Posti se moj že celo življenje, ker ne pije alkohola, jaz ga tudi precej redko.

 

Ribe so res vedno diskriminirane... Sladkarij ne smem jest, uf, žal... Si bom samo mislila, da zaradi posta, mogoče me bo motiviralo.

xxs

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. feb 2012 14:33

Jaz sem katoličanka in se posta ne držim nekje od 15 leta naprej. Sem se pa ene 3 leta zaporedoma držala 40 dni brez alkohola v podporo zdravljenim alkoholikom, ki jih ene par poznam.

Začetnica

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

24. feb 2012 18:16

40 dni brez alkohola se z možem drživa že kakih 7 ali 8 let. Doslej se nobeno leto nisva prekršila niti enkrat. Za  naju post velja tudi ob nedeljah in praznikih, čeprav nekateri pravijo, da se takrat ni treba postiti. Jaz na to ne gledam toliko s stališča vere kot na možnost, da človek preizkusi samega sebe, koliko je močan v sebi oz. kako hitro podleže raznim skušnjavam. Vsekakor mislim, da malo posta, tudi pri hrani, korsiti za telo in duha. Pretiravati pa ne gre.

Iz verskih razlogov v postnem času pri nas ob petkih ne jemo mesa, pa še kdaj vmes bi bilo dobro, da ga ne bi, že zaradi zdravja.

Se mi pa zdi, da so dobrote na Velikonočni mizi, če je za nami malo odrekanja, veliko slajše.

 

lp

tibe

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti