Boste imeli post ?

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

22. feb 2012 22:28

Tudi pri nas se postimo.Od kar živim pač na pepelnico in vel.petek ne jemo mesa.Jaz pa sem uvedla še vsaki petek od pusta do vel.noči.K temu me je spudbudila vera.Ne zdi se mi nič narobe,eni enostavno rabijo neko omejitev ozirora uspodbudo(npr. moj oče,on bi meso jedu vsak dan) tako pa  ne dobi mesnega obroka .pa se prav nič ne pritožuje,ker  vzame to kot nekaj samoumevnega,da se na te dni ne je mesa.(pa še zdravje mu je vsaj malček hvaležno).Naj povem,da na te dni ne zamenjujem meso še za kaj bol nezdravega,kot n aprimer ocvrt oslič ali pohan sir.Danes smo tako jedli rižoto z morskimi sadeži.

nejčica

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

23. feb 2012 0:16

Jaz vsako leto za pepelnico, v petek tega dotičnega tedna, ter na veliki petek ne jem mesa. Da pa bi se 40 dni odrekla neki določeni zadevi, tega pa ne delam. Mi ni potrebno. Sem mnenja, da pride vsako leto nekajkrat po nekaj dni, ko se človek neprostovoljno posti...

Sem pa ga danes zjutraj že kiksnila, ker sem pozabila, da je post in sem šla hrenovko v testu jest. Bom pač jutri imela brezmesni dan...

yulchi

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

23. feb 2012 2:32

Ne. Že tako ali tako se moram zaradi alergij odpovedati 3/4 stvarem, tako da post odpade. Verskih razlogov pa nekako nimam.

NaturensGalleri

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

23. feb 2012 6:38

Meni post še nikoli ni škodoval, pa četudi se ga lotim iz verskih razlogov. Nasprotno, počutim se zelo močno, če mi ga uspe uresničit v celoti.

Lep pozdrav

Mic

Mygrace

sporočila: 6506

23. feb 2012 6:58

Mi se itak držimo brezmesnih petkov, kolikor se le da. 

Okoli pusta smo se basali s krofi, zdaj bomo jedilnik prilagodili koledarju.

Življenje dobi en zanimiv ritem, če ni dan dnevu enak.

 

Sama se bom v postnem času posvetila kontemplaciji, kar pomeni, da se bom odpovedala opravljanju, zmanjšala število cigaret, zakonske dolžnosti bom izpolnjevala samo doma...........

 

                                                   

 

                                                     

Mygrace

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. feb 2012 7:20

No, za začetek par dni posta od službe, včeraj sem jedla sirov burek, ostalo pa po občutku dalje. Jutri mi ni treba kuhati, se pravi, da bo v petek post tudi od kuharije

Loni Makaroni

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

23. feb 2012 9:36

Pri nas že od nekdaj spoštujemo Pepelnico in Veliki petek kot brezmesen dan in sicer zaradi staršev, ostalim pa tudi ne škodi.

40 dnevni post naj imajo tisti, ki to hočejo. Sama popolnega posta iz zdravstvenih razlogov ne morem imeti.

Pravilno se post izvaja tako, da se v tem času vzdžimo tudi spolnih odnosov in drugih užitkov ( zabave, veseljačenja).

Ali vse, ali nič, kajne ?

Post poteka tudi v času adventa.

 

 

F r i n a

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

23. feb 2012 10:30

Tudi pri nas se držimo posta. Je pa res, da so skoraj vsi petki , ponedeljki in še kakšen dan v tednu (čez celo leto) brezmesni na željo moža. 

No jaz se že več let v postnem času odpovedujem vsem možnim sladkarijam, čipsom ...bolj ali manj uspešno. Vendar to ne pomeni, da ko grem v tem času na obisk, ne vzamem ponujeno sladkost. Osebno menim, da je bolje prekršt post kot pa užalit gostitelja.

In v vsakem postu upam, da bom s tem tudi izgubila čez zimo pridobljen kilogram ali dva. No letos se trudim izgubljat še poporodne kg.

gazela

181604  

član od: 22.7.2011

sporočila: 276

23. feb 2012 12:29

Poskusila bom, kako mi bo uspelo brez sladkih pregreh. Me je že strah skušnjav, pa komaj začetek je...

181604

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

23. feb 2012 12:55

Od takrat, ko sem dobila moža, sem dobila tudi brezmesne petke in vsekakor brezmesno pepelnično sredo in po pravic povem, da mi čist nič ne manjka. Kar se pa teh štiridesetih dni tiče, sem si pa zamislila, da se bom v kar največji meri izogibala sladkim rečem - razen, kadar ne bo mus. To pomeni, da bosta v tem času ena dva rojstna dneva in takrat se človek pač ne sme delat finga.

rrr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti