Iščem službo

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. dec 2012 11:59

Nikita je napisal/a:

Tudi jaz sem delala pri takšnem, ki mi ni izplačal zaslužka in to je bila dovolj velika šola, da sem pri naslednjem delodajalcu dobila za prevoz v naprej, izplačilo za delo pa na koncu delovnega dne.

Nikita

Je najbrž treba še povedat, da gre to pri delu na črno na tak način, pri študentski napotnici je vsaj 1 dan zamika ponavadi, pri rednem delu pa se tudi ve, kdaj je izplačilni dan. 

Nisem brala vsega za nazaj...ampak vseeno: če ste redno zaposleni (ni važno, ali gre za določen, al pa za nedoločen čas) in ne dobite izplačila, naredite prijavo na delovno inšpekcijo, na tržno inšpekcijo in tudi na policijo za sum storitve namerne goljufije. Vse te prijave so brezplačne in več, ko vas bo na tak način prijavilo goljufivce, prej bodo (morda celo) odgovarjali za svoje svinjarije. Seveda lahko enako prijavo naredite, če vam delodajalec potrdi študentsko napotnico in vam potem ne plača za opravljeno delo.

Vsem, ki iščete službo, vam želim, da jo tudi dobite. In naj bo to pri poštenem delodajalcu, ki ne skrbi samo za svojo rit. Sicer je pa tako, da tudi mi, ki službo imamo, ne vemo v teh negotovih časih za 2 mewseca vnaprej, če jo bomo še imeli...

Ognjič

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

24. dec 2012 12:54

No ja o delovni inšpekciji bi se dalo marsikaj povedati.....V mojem primeru niso niti s prstom mignili tako, da sem sama ukrepala in mislim, da če malo poznaš ZDR je najbolje, da sam ukrepaš dlje prideš......

te.jcika

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. dec 2012 13:05

Če imate lokalne delovne inšpektorje "za marsikaj povedat", ponavadi zaleže, če se prijava hkrati pošlje v vednost tudi v glavno pisarno v Ljubljano. 

Ognjič

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

24. dec 2012 14:02

Ne ne sem iz Ljubljane...

te.jcika

Pika 357  

član od: 17.5.2013

sporočila: 3

17. maj 2013 20:14

Pozdravljeni!
Bom kar v tej temi nadaljevala. Tudi jaz intenzivno iščem službo a do zdaj brez uspeha.
Marsikaj sem že »izpilila« (CV, nastop). Niti ne vem več, kaj bi še naredila, dodala.
Malo sem iskala po internetu in našla možnost svetovanja s področja osebne urejenosti, obleke in primernega izgleda (če koga zanima, link: http://www.saloncvetlicarna.si/razgovor-za-sluzbo-kako-izbra).
Kaj pravite, bi šli? Tisti, ki ste bili uspešni pri iskanju imate morda kakšen dodaten nasvet?
Hvala!



Pika 357



Sporočilo je spremenil(a) Pika 357 dne 17. 2013 22:07

Sporočilo je spremenil(a) Pika 357 dne 18. 2013 06:48

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

17. maj 2013 20:42

O, fino, a tudi to obstaja? Zunanji izgled še kako ni zanemarljiv. Če pomislim, kako sama zbiram kose, kadar je kaj pomembnega, bi mi tudi prišel prav kakšen oblačilni ekspert. Če ne drugega, za samozavest

Upam, da ti uspe in kmalu dobiš službo! In ja, dobro se je pripraviti na vseh področjih.

Srečno!

lunacka

Pika 357  

član od: 17.5.2013

sporočila: 3

17. maj 2013 20:53

Lunacka hvala za dobre želje!

Kako si se pa ti tega lotila? Imaš kakšen nasvet zame?

Pika 357

Pika 357  

član od: 17.5.2013

sporočila: 3

17. maj 2013 21:05

Lunacka hvala za dobre želje!

Kako si se pa ti tega lotila? Imaš kakšen nasvet zame?

Pika 357

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

17. maj 2013 22:54

Pika 357 moje mnenje je, da če se znaš obleči približno ustrezno delovnemu mestu, za katerega greš na razgovor, potem posebnega svetovanja ne potrebuješ.Pojdi urejena in ne preveč vpadljivo oblečena (mnenje kadrovnikov), pa ne bi smelo biti težav.

katka85

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

18. maj 2013 13:47

Živjo,

pred dnevi sem na spletni strani Facebook opazila opozorilo neke gospe:"Ne dajajte na facebook oglasov da iščete ali da nudite delo. Ker kršite zakon, sama imam problem, ker sem na takšen način iskala delo, sedaj pa se zagovarjam na tržni inšpekciji. Pa naj vam še povem, da je globa od 150 evrov do 1800 evrov. Tudi tu gori bodo naredili kontrolo, kot jo povsod drugje tako so mi danes dejali na zagovoru."

Ali mogoče kdo kaj več ve o tem, če je res kaznivo iskanje službe preko spleta?

tina711983

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti