Iščem službo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. nov 2012 11:56

naor je napisal/a:

Kot slišim, se delodajalci zelo otepajo delavcev, ki se vozijo od daleč. Špar program  vsepovsod. Seveda pa naj nikogar ne odvrne od tega, da vsaj poskusi.

naor

 

Čudno, da se potem toliko ljudi vozi tako daleč. Kdor ne psokusi, ne ve, če mu bo uspelo, kajne? No, vsaj jaz bi poskusila dobiti delo tudi precej daleč od doma. Vsak pa zase najbolj ve, ali je raje brez službe in jamra ali poskuša službo, no, bolje, delo, dobiti.

rimljanka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

15. nov 2012 12:30

rimljanka je napisal/a:

Čudno, da se potem toliko ljudi vozi tako daleč.

rimljanka

 

Ker so se zaposlili pred časi zategovanja pasov.

Začetnica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. nov 2012 12:49

No, ZAČETNICA; tvoja trditev pa ne drži 100%, verjemi.

Sicer pa, saj nsiem rekla, da naj nekdo išče službo nekje daleč (če je Celje res daleč od Ljubljane) od doma, samo napisala sem, da je vredno poskusiti.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. nov 2012 13:09

Tudi jaz sem tako napisala.

 

naor

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

15. nov 2012 13:35

Moj sin se je prijavil na razpis in bil izbran med 150 kandidati, od katerih je bil zagotovo marsikakšen iz kraja, kjer je firma, ki je objavila razpis. Sedaj vsak dan prevozi po 50 km v vsako smer (kar niti ni ne vem kakšna razdalja, ljudje se vozijo še veliko dlje). Služba je v startu bila samo za šest mesecev in ravno včeraj mi je povedal, da so mu podaljšali za nadaljnjih šest mesecev - se pravi, da se vsekakor splača pogledat tudi malo dlje.

rrr

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

15. nov 2012 14:32

Aja, pa še to - na tisti firmi ni poznal nikogar, tako da so morebitne veze i poznanstva, izključene.

rrr

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

15. nov 2012 21:03

ribaracarak je napisal/a:

Aja, pa še to - na tisti firmi ni poznal nikogar, tako da so morebitne veze i poznanstva, izključene.



rrr

 

Zelo vzpodbudno je prebrat nekaj takega ker tudi jaz trenutno iščem službo in sem se prav spraševala, če se da po "redni" poti sploh še kaj dobiti. Očitno se da

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. nov 2012 21:12

JanisJoplin je napisal/a:

ribaracarak je napisal/a:

Aja, pa še to - na tisti firmi ni poznal nikogar, tako da so morebitne veze i poznanstva, izključene.



rrr

 

Zelo vzpodbudno je prebrat nekaj takega ker tudi jaz trenutno iščem službo in sem se prav spraševala, če se da po "redni" poti sploh še kaj dobiti. Očitno se da



JJ

 

Se da dobiti, se da. Tudi moj sin je letos dobil službo za nedoločen čas, brez da je kdo posredoval zanj. Eno leto je delal za določen čas, z zagotovilom, da se bodo "lahko pogovarjali tudi drugače", če bo le posel potekal po pričakovanjih. In nekaj dni pred iztekom dela za določen čas je dobil pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas.

Spomladi je dobil regres (vsote raje ne povem, nam se je zavrtelo v glavi - v današnjem času regres v višini skorajda cele plače, in to pri zasebniku z okoli 30 zaposlenimi ...), lani pa božičnico plus 13. plačo (polovica redne plače). Aja, ni kak iskan kader z visokošolsko izobrazbo, dečko je pustil študij in šel delat, tako da ima formalno samo gimnazijo končano. Služba z urejenim delovnim časom, vsaka druga sobota delovna (do 12. ure).

Mulec je imel res srečo. Ali pa se je na pravi način lotil zadeve in našel točno tisto, kar je iskal in si želel.

Tako da, JJ, je upanje.

 

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. nov 2012 0:22

Nekaterim plava kamen na vodi, drugim pa pluta potone.

Za vožnjo na veliki relaciji je potrebno upoštevati, da je za to potreben lastni avtomobil, in to zelo zaneljiv in ne neka koreta. Staro vozilo ima lahko velike težave, nezanesljivo in vzdrževanje ob veliko prevoženih kilomerih veliko stane.

Čeprav je to v nasprotju z zakonom, delodajalci ne plačujejo nadpomestila za prevoz in si ga sami prilagodijo, če jim ustreza, pogosto je stroškov za gorivo več kot pa je zaslužka.

Delodajalci sklenejo pogodbo, na katero napišejo: delavec ima pravico do nadomestila za malico v minimalnem znesku po kolektivni pogodbi, vendar se nadomestilu odreka. Delavec ima pravico do nadomestila za prevoz na delo in z dela do npr. 20 km na dan. ali Delavec ima pravico do nadomestila za prevoz na delo in z dela v višini mesečne vozovnice na relaciji od do, vendar se mu odreka.

Seveda si kaka javna služba tega ne privošči. Moja soseda, ki je učiteljica in ima 1,5 km do delovnega mesta, druga pa 800 m, obe dobivata nadomestilo, ki ga med počitnicami, skupaj z denarjem za malico pogrešata. Večja firma pri nas ima brezplačne lastne avtobuse, druga pa plača nadomestilo le nad 4 km, vse v nasprotju s predpisi.

Toliko o dejanskem stanju, če še ima kdo iluzije.

Realnost je dosti bolj kruta kot želite vedeti.

Sem pa vesela vsake srečne rešitve.

Če dobro poslušate, se delodajalci borijo, da sploh ne bi plačevali prevoza na delo in z dela, ter plačali malice, ker je to strošek. To se bo slej ko prej zgodilo.

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 16.nov 2012 00:23

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. nov 2012 6:32

frina je napisal/a:

 Moja soseda, ki je učiteljica in ima 1,5 km do delovnega mesta, druga pa 800 m, obe dobivata nadomestilo, ki ga med počitnicami, skupaj z denarjem za malico pogrešata.

Dve neresnici.

1. Nadomestilo za prevoz je nad oddaljenostjo 2 km (je bilo pa pred nekaj meseci to povečano in se mi zdi, da na 3 km, ne vem natančno, vsekakor pa tvoje številke ne držijo). In, da ne bo kdo pomislil, da je to kilometrina.

2. Nikomur, ki je na dopustu, v času koriščenja le-tega, ne pripada nadomestilo prevoza na delo, niti mu ne pripada znesek za malico. Koliko oni dve to pogrešata, pogrešajo to pač vsi, ki so na dopustu.

3. Še ena neresnica je v zapisu, pravzaprav. Učiteljici nimata počitnic, imata dopust, kolikor jima ga pač gre glede na leta delovne dobe in vse ostale postavke, ki se pri tem upoštevajo, enako, kot je to pač povsod in je opredeljeno z ustreznimi akti. Lep delež dni, ko so učenci/dijaki na počitnicah, so učitelji še kako zaposleni. Samo 2 dneva dopusta (pa še to ne v istem tednu) lahko učitelj izkoristi v času, ko teče pouk, ves ostali dopust je v času kolektivnega dopusta, nekje med 5. 7. in 16. 8., kakor pač katera šole glede na vse obveznsoti določi. VSE ostale dni MORA učitelj (če je teh dni več, kot je dni njegovega dopusta, všteti so tudi dnevi med šolskim letom, ko, recimo, imajo učenci/dijaki zimske počitnice) nadomestiti z delom v času, ko je pouk, z izobraževaneji na dela proste dni,..... 

Zapisa nisem napisala z namenom, da bi tema zašla, ampak zato, da bi popravila, kar je bilo napisano napačno in zavaja ljudi. Tako ali tako vlada med lepim delom zaposlenih (in nezaposlenih) prepričanje, da so učitelji (no, v glavnem so učiteljice) ves čas na počitnicah, ko pa so slučajno v službi, pa tako ali tako delajo le nekaj ur.  Taki zapisi, kot je gornji, to hudo zmoto samo podpirajo. Ne rečem, da ni nikjer učitelja, ki bi malo delal,.....ampak, soditi po posameznih primerih, po možnosti izpred 20 ali 30 let, pa, lepo prosim, res ne morete.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti