Iščem službo

nana2  

član od: 31.7.2009

sporočila: 13

tema odprta - 22. feb 2012 12:27 | ogledi: 28.358 | odgovori: 130

iščem službo kot kuharica ali čistilka na področju primorske in obale.več na zs



nana2

Temo je spremenil(a) nana2 dne 28. nov 2012 10:14

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

13. nov 2012 12:58

Tudi jaz prosim za pomoč. Ne zame, temveč za mojo boljšo polovico. 

Po izobrazbi je strojni tehnik, narejen ima NPK za CNC operaterja in izpit B kategorije. Išče delo iz stroke ali kot voznik kombija. Tudi kar koli drugega, kar ni ravno iz gostinstva in v povezavi s prodajo, pride v poštev. V Ljubljani oz. v okolici Ljubljane.

Bila bi zahvalna za kakršno koli pomoč. Trenutno je namreč obupna situacija. 

 

Sporočilo je spremenil(a) Leyla_ dne 13.nov 2012 14:15

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. nov 2012 13:10

Sicer nevem za nobeno službo, imam pa predlog.

 

Pojdita s prstom po imeniku in iščita podjetja, ki se ukvarjajo s tako stroko. Pošiljajta ponudbe za delo, četudi nimajo razpisa. 5 let nazaj, sem po takem zegnu jaz dobila službo.

 

Pač so taki časi, da je treba bit izviren in se kar dosti sam znajti. Želim vama veliko sreče!

Začetnica

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

14. nov 2012 6:44

Ko pišete prošnje za službo, poiščite pomoč pri pisanju nekoga, ki se na to spozna, in koga, ki bo to lektoriral. Sem toliko prošenj v življenju prebrala, posebno ljudi s srednješolsko izobrazbo, ki so bila taka skrpucala, da so si že s tem zapravili vse možnosti.

 

pirnica

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

14. nov 2012 8:03

Hvala za nasvete. Bova poskusila z imenikom.

Glede pravopisja prošnje sem dokaj prepričana, da je v redu. Je pa bolj vprašanje kaj napisati, da delodajalca pritegneš. 

Če se pa najde kdo, ki ve za koga, prosim za zs. Se oddolžim s svojimi kulinaričnimi sposobnostmi ;)

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. nov 2012 10:03

Leyla_ je napisal/a:

Hvala za nasvete. Bova poskusila z imenikom.

Glede pravopisja prošnje sem dokaj prepričana, da je v redu. Je pa bolj vprašanje kaj napisati, da delodajalca pritegneš. 

Če se pa najde kdo, ki ve za koga, prosim za zs. Se oddolžim s svojimi kulinaričnimi sposobnostmi ;)



 

Leyla, kaj pa če na občini povprašaš kako je s sredstvi za samozaposlitev? Ali na pristojnem zavodu za zaposlovanje? Tudi to je lahko možnost.

 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. nov 2012 12:55

Ne bi rada preveč pametovala o samozaposlitvi, a ravno danes sem v Delovi prilogi Ona med pismo bralcev brala o stiskah gospe, ki je za ohranitev dela pri delodajalcu "morala" odpreti s.p. To je dandanes pač zelo pogost način, kako se delodajalec na eleganen način izogne plačevanju obveznosti iz rednega delovnega razmerja, delavca pa kljub vsemu obdrži - delavec pa delo. Kaj odprtje statusa s.p. potegne za sabo, ve vsak, ki se je tega lotil (vključno s "pavšalom zaslužka v prvem letu poslovanja", ki ga recimo na CSD obračunajo pri vseh socialnih transferjih, pa čeprav v realnosti človek v pvem letu komaj za svoje prispevke zasluži, ali pa še o ne in si pomaga s tistimi evri, ki jih dbi kot "stimulacijo" ob odprtju s.p.).

Epilog zgodbe tiste gospe je tak, da je pogodbeno delo pri tistem delodajalcu kljub vsemu zgubila (tudi tukaj je v "plusu" delodajalec, ker pri pogodbenih sodelavcih praviloma pač ni odpravnin itd. kot naj bi bilo pri redno zaposleni) in sedaj je ostala brez dela, iskalka zaposlitve z dolgovi iz naslova plačevanja prispevkov za s.p. (socialno zavarovanje.

Takih primerov je veliko tudi v moji okolici - nekoč srednje velko podjetje je zaradi krize v gradbeni branži začelo toniti, delavcem ponudilo možnost "kooperacije" - torej v celofan zapakirane odpustitve, odprli so s.p., nekaj časa vztrajali, dela tam je bilo vedno manj, novega pa še manj, zdaj pa jih ni malo, ki obvezne prispevke, ki so jih še dolžni, komaj skrpajo skupaj s priložnostnimi deli. NI preprosto to s.p. - jevstvo ... prispevke je treba poravnati do dneva natančno, tvoji dolžniki pa vlečejo s plačili mesece in mesece ... Žalostno je to :(

 

Mojca

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

14. nov 2012 19:40

Tudi sama ne vem za nobeno delovno mesto iz vaših strok, sem se pa na takšne in drugačne načine ukvarjala z zaposlovanjem in kadrovanjem. Prvi nasvet je enak kot od pirnice - besedilo naj bo lektorirano, brez napak. Celo za delovna mesta učiteljev sem videla besedila z veliko napakami. Drugo - napišite pregleden CV, ne daljši od dveh strani, več se nikomur ne ljubi brati. Pazite, da je pisava, ki jo izberete čitljiva in se morda izogibajte Times New Roman pisavi. Za CV lahko uporabite tudi europass, a je to tvegano - nekaterim delodajalcem je všeč, drugim ne - meni osebno ni najbolj ljub. In nikoli ne pozabite dodati "motivacijskega pisma", kjer napišete, kaj vas res dela primerne za določeno delovno mesto, zakaj ste ravno vi najbolj super. Kljub vsemu, pa pazite, da ste iskreni, saj vas bo pameten kadrovnik hitro zalotil pri laži. Dajte se tudi potruditi in pismo res prilagodite za vsakega delodajalca posebej, če je možno ga prilagodite vrednotam, ki jim sledi podjetje. Sama opažam, da veliko ljudi mislim, da znajo napisati prošnjo za službo in CV pa jih v bistvu ne znajo, vsaj ne dobrih. Zato si je za CV vredno vzeti malo več časa, pa narediti res dobrega.

katka85

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

14. nov 2012 23:35

Leyla_ je napisal/a:

Tudi jaz prosim za pomoč. Ne zame, temveč za mojo boljšo polovico. 

Po izobrazbi je strojni tehnik, narejen ima NPK za CNC operaterja in izpit B kategorije. Išče delo iz stroke ali kot voznik kombija. Tudi kar koli drugega, kar ni ravno iz gostinstva in v povezavi s prodajo, pride v poštev. V Ljubljani oz. v okolici Ljubljane.

Bila bi zahvalna za kakršno koli pomoč. Trenutno je namreč obupna situacija. 

 Sporočilo je spremenil(a) Leyla_ dne 13.nov 2012 14:15

 

http://www.mojedelo.com/cnc-operater-mz-v-savinjski-r

Žal ni Ljubljana...

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. nov 2012 6:33

Glede na to, koliko ljudi se vsak dan vozi na delo v Ljubljano iz Celja, Maribora, ....

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. nov 2012 11:00

Kot slišim, se delodajalci zelo otepajo delavcev, ki se vozijo od daleč. Špar program  vsepovsod. Seveda pa naj nikogar ne odvrne od tega, da vsaj poskusi.

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti