Iščem službo

xxxyy

sporočila: 20

16. dec 2012 17:51

Sem potolažena,da ste me razumeli pravilno, z izjemo Rimljanke.

Moje stališče ostaja enako. 

LP 

 

 

 

xxxyy

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

16. dec 2012 18:19

Tvoje stališče ostaja enako, je pa še vedno skrajno nefer in neodgovorno, da vse javne uslužbence ožigosaš kot nergače, ki za 5000 € plače pridejo enkrat na mesec kikirikat pred maximarket - PRI TEM PA - KOT SAMA PRAVIŠ - TOČNO VEŠ, DA TO NI RES. Ne glede na to, kaj si misliš o dotičnem gospodu (pa ima verjetno zelo veliko ljudi podobno mnenje, tudi tistih, ki so (bili) v "njegovem" sindikatu), je takšno pisanje, da ne rečem kikirikanje, neodgovorno, pa si upam reči celo zlonamerno. Na tak način bi potem po tvojem lahko vsak učitelj trobil naokoli, da je današnja študentarija in mladina s tvojim sinom vred lena, razvajena, zanikrna, neodgovorna, izsliljevalska in nepoštena, saj vendar zanseljivo vem, da se kak tak tič najde v vsaki generaciji. Ampak govoriti tako, če ob tem veš, da za veliko večino to niti približno ne velja - ja saj nimam besed.

Javni uslužbenci rešujejo poplavljence, tudi tiste, ki so si na črno zgradili hiše na poplavnih ravnicah in pod plazovi, izrezujejo ponesrečence iz avtomobilov in jih vozijo v bolnišnice, učijo tvoje otroke abecede in funkcioniranja v družbi, z lastnimi glavami prestrezajo granitne kocke "zavednih borcev za lepšo bodočnost naroda", obračajo, hranijo in menjujejo plenice starčkom po domovih onemoglih, ki so jih njihove družine pozabile ali ne morejo poskbeti zanje (no, na zapuščinsko razpravo potem večinoma kar urno pritečejo), pa še mnogo drugega. Seveda, tudi tiste dame, ki bi morale med uradnimi urami biti za okenci, pa jih ravno takrat ni, spadajo med javne uslužbence. Ampak zanesi se, da je tudi za tiste 5000 € veliko bliže letni kot mesečni plači. Bi torej le bilo bolje, da naslednjič malo pomisliš, preden kaj napišeš.  

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. dec 2012 18:58

Eno je, da je človek jezen tudi zaradi svoje stiske ali pa stiske koga v družini, ki je nezaposlen.

Ampak zaradi tega si pa res ni posebej bistro streljati v lastno koleno in klevetati vodjo SVIZ-a po forumih.  S tem, za začetek, škoduješ prijaznemu lastniku portala, ki ti omogoča, da tule izlivaš svojo bolečino.

Drugače je pa zaposlovanje stvar gospodarskega razvoja. Če tega ni, novega zaposlovanja NI. In težava Slovenije je, da zadnjih osem (ne štiri, temveč osem) ni več vedela, kaj s sabo. Do leta 2004 je bil cilj priti v EU, ko se je pa to zgodilo, ni bilo nobenega cilja, ki bi skupnost motivirala za nekaj produktivnega. Bila je samo podpora temu, da je kdo malo grabil, če je bil ravno naš in pri koritu.

Rezultat tega individualnega grabljenja je to, da je skupnost precej skregana med sabo, obupno razslojena in ne-pripravljena poslušati drug drugega. Ko se začnejo kregati tisti v enem sektorju, da zaslužijo manj kot tisti v drugem sektorju, vedno ustvarjajo potencialno gojišče za kakšnega lokalnega dikatorčka.

Vendelina jr.

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

16. dec 2012 19:15

Vrnite se k temi, ki jo opredeljuje naslov, prosim. Politiziranja ne dovoljujemo, kot je že dolgo znano. Za to je dovolj drugih portalov.

xxxyy

sporočila: 20

16. dec 2012 20:09

Limnol,ne napletaj laži in ne obračaj besed. Govorila sem o zaposlitvi v JU ne o delavcih v JU.Edina doživljenjska služba je starševstvo.

Sploh je bil pa moj zapis namenjen nezaposlenim,predvsem v smeri,naj ne delajo brez pogodbe. Ali je to tako težko razumeti?

Nezaposlenim želim v prihajajočem letu 2012 čimprejšnjo zaposlitev, seveda s pogodbo. Srečno!

xxxyy

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. dec 2012 20:25

In kje limnol napleta laži in obrača besede? Zaposleni v JU so delavci v JU, torej govoriš o njih, xxxyy.

Če si imela namen govoriti o delu brez pogodbe, bi lahko po 1. odstavku končala svoj zapis, pa ga nisi in si napadla zaposlene v javni upravi (čeprav mi očitaš, a ne znam brati, da ne razumem, sama nisem tega mnenja).

 

rimljanka

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

16. dec 2012 20:39

XXXYY ,da ti odgovorim na tvoj post sicer so ti že večinoma pred mano a vseeno ne morem biti tiho.Sem ena od javnih uslužbenk katerim ti prepisuješ 5000€ plače.Resničnost je daleč od tega.Delam kot negovalka v domu za ostarele.Delam ob vikendih,praznikih,nedeljah,ponoči.Velikokrat smo zaradi pomankanja kadra na delovnem mestu cel dan,sem delala tudi cel mesec brez enega samega prostega dne.Srečujemo se z demenco vsaki dan in to ne samo pri enemu ampak pri večini stanovalcev.Delo opravljam 12 let torej nisem ravno začetnica.Tole ti je pa realna plača z vsemi dodatki (nedeljski,nočni,praznični,delo z duševno motnjo)dobrih600€.Ne mečite vseh javnih uslužbencev v isti koš.Večina nas ima slabe plače,veš 600€ za tak tempo in način dela je skorajda miloščina.Imeli smo kar nekaj delavk,ki so po enem mesecu raje pustile službo in šle se jim  preprosti ni zdelo vredno delati za ta denar in jh poplnoma razumem.Torej preden nas boš metala vse v isti koš malo razmisli,kdo vse smo javni uslužbenci,saj je Rimljanka že lepo povedala svoje mnenje.Sem kikirikala kot praviš temu pred parlamenton in bom še.Vsak si za svoje delo zasluži pošteno plačilo.Veš moja plača bi bila nekako solidna,če bi bila to zgolj osnova brez vseh pripadajočih dodatkov tako pa je to plača z vsemi dodatki.Javni uslužbenci se trudimo delati za dobro naših državljanov pa naj bo to nemočen ostareli v domu ali pa nebogljen otrok v vrtcu.

chappy

xxxyy

sporočila: 20

16. dec 2012 23:35

Napak ste me razumeli.Ne kritiziram delavcev v JU ,ampak status zaposlitve nekaterih,ki ne doprinesejo ničesar k izboljšanju položaja delavcev oz.naše države. Če bi ti neimenovani opravljali svoje delo tako vestno  kot ga ti in še tisoči drugi,  bi nam bilo vsem lažje.Absolutno podpiram zdajšnje spontane demonstracije,se jih udeležujem in upam,da bomo uslišani.

      

xxxyy

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

17. dec 2012 7:11

xxxyy, še zdaj nisi razjasnila, proti komu v JU je tvoj post namenjen. Kar nekaj ljudi ti je odgovorilo, kaj je JU, ti pa kar nekaj! Očitno si tako naperjena proti JU, da sploh ne opaziš, kaj se dogaja, ne slišiš vladnih predlogov o odpuščanju in to na račun kvalitete predšolske vzgoje, šole, zdravstva, kriminala itd, ne pa zato, ker ti ljudje ne bi imeli kaj delati in bi samo vlekli plačo. A si predstavljaš 17 malčkov v plenicah in eno vzgojiteljico? Verjetno ne. K nam v šolo hodijo mladi z diplomo opravljat volontersko pripravništvo, nekateri stari tudi 28, 30 let, službe pa ne bodo videli še dolgo, saj v šolstvu ne zaposlujemo več. Ne vem, od kod vam mnenje, da v JU ne moreš biti odpuščen?? Pri nas je vsaka minuta preračunana, nič ni kar tako nekaj.

Jaz recimo nimam polne obveze 22 ur, ampak 20,19, kar posledično pomeni manjšo plačo. Št. oddelkov se je namreč v zadnjih letih zmanjšalo. Če bo šel normativ na 26 ur, imam samo  85 % , kar pomeni, da si moram do 100% plačevati prispevke sama, za enako delo kot prej, ki ga, verjemi, ni tako malo. Morda si bodo  pa moje ure razdelili sodelavci, jaz bom pa odpuščena. Pa ni pomembno, da nimajo ustreznih kvalifikacij, v "OŠ snov pač ni tako težka, da ne bi mogel vsak učitelj učiti vseh predmetov ". To je izjava nekoga iz MNZŠ .

Zato pa kikirikam pred Maksijem in še bom. Tudi za naše otroke, ki si zaslužijo kvalitetno vzgojo, šolstvo, zdravstvo.

 Vsak mesec plačam sindikalno članarino SVIZ, zato da se g.Š. bori zame (in zanje), saj je plačan iz te članarine. 

Pa še o moji plači: 7.stopnja izobrazbe, 21 let del. dobe, naziv svetovalka, 5.pl. razred = 1300€. Lahko skopiram in prilepim pl. listo, me ni sram.

Moj bivši v gospodarstvu z eno stopnjo nižjo izobrazbo v uspešni firmi zasluži 2100€. Lastnik te firme je pač pameten in uspešen poslovnež. 

Obnašati se, kot da je za vse tegobe kriva JU, je, milo rečeno, smešno.

Se opravičujem moderatorju za smetenje, trenutno imam tudi eno nezaposleno osebo doma, ki niti slučajno ne bo dobila službe v svoji stroki, drugemu pa tudi grozi izguba službe. 

 

 

 

marjja

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

17. dec 2012 8:22

Za zakljucit - v javni upravi je 95% ljudi, ki svoje delo opravljalo "kapo dol", zal je pa mali procent takih, ki so tam sami sebi namenjeni in mecejo slabo luc na vseh 100%.

Ok, zdaj pa mislim, da ste vse povedale kar ste imele za povedat, zato preden moderator zaklene temo, raje (VSE) 10x globoko vdihnite, ce vas se srbijo prsti na to temo, pojdite spit en velik kozarec vode, ce se ni pomagalo, stopite malo na zrak (psa peljat lulat, otroke v park, pes po spezo v trgovino).

 

urska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti