Ocena menija

georges12  

član od: 22.2.2012

sporočila: 3

tema odprta - 22. feb 2012 7:33 | ogledi: 10.340 | odgovori: 30

Ker se počasi pripravljamo na slavnostni dogodek sem s pomočjo te in še nekaj ostalih strani sestavil meni. Ker nimam občutka koliko bi tak meni stroškovno nanesel na osebo bi povprašal kar tu gor.

Seveda so končno možne še spremembe me pa nekje okvirno zanima koliko bi to naneslo. Šlo se bo za okoli 100 oseb.

Topla predjed:
Rižota z jurčki na popečenih bučkah
s sirom

Glavna jed:
Zorjen pljučni file z rdečim poprom v omaki,
Pečena zarebrnica mladega prašiča,
gratiniran krompir, zdrobova rezina s korenjem,
zeleni beluši s slanino
Sestavljena solata

Samopostrežno
sirova plošča, okrašena z orehi, olivami in grozdjem,
puranji ocvrtki s sezamom,
šunkini zvitki muslin
kraški pršut z olivami, pršut navit okoli palčk
goveji jezik z bučnim oljem

SOLATE
Morski sadeži s testeninami
Grška solata
Francoska solata

Telečja obarna juha

 

Mogoče bom še dodal hladno predjed ni pa nujno. Hvala vsem za odgovore.

georges12

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. feb 2012 9:23

Tole pa je težko ocenit. Sicer glede na seznam jedi in število oseb bi rekla, da ti ta izarčun ne bi smel delati težav, ker se vidi, da veš za kaj gre.

Izračun tega ni toliko zahteven posel - količina posameznih sestavin krat cena je formula - kot je dolgotrajen, saj je treba poiskat vse cene, preračunat količino potrebnih sestavin in ponožit s številom oseb oziroma količino, ki jo boste prirpavili (saj vsake jedi ne bo za sto oseb).

Ali pa ti morda samo preverjaš, ali ti je ponudnik dal realnoc eno?

 

Recimo: 10 dag pršuta stane 4 do pet evrov, če vzameš srednji razred kvalitete, kozarec olic okoli 2,5 evra, 1 kg morskih sadežev okoli sedem everov, 10 dag dobre šunke (za zvitke) okoli pet evrov, pri sirih imaš razpon za 10 dag od treh pa tja do 15 evrov, kar pač vzameš, 1 kg riža okoli 1,5 do 2 evra ...

Računaj, pa boš ugotovil, kar te zanima.

mamamia

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

22. feb 2012 13:23

Na jedilniku pogrešam piščančje meso, zeleno solato ( razen, če ni mišljena v sestavljeni ) in še stvari. . Pravzaprav....ne sprašuješ  za mnenje glede menija. ..pa bom vseeno izrazila svoje .  Ne vem sicer za kak svečan dogodek se pripravlja... .. če so vabljeni preprosti ljudje, bodo z dogodka odšli lačni. Ta meni je pripravljen bolj za pokušnjo hrane, ali pa za izredno, izbrano družbo...

vd007

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. feb 2012 14:04

Lubi kristus, zakaj pa ne pošlješ tega v par gostiln. Jaz sem nekaj podobnega uredila v enem dnevu, ne samo preko intrneta,  še preko luže! V enem dnevu sem našla 5 lokalov in v nekaj urah dobila vseh pet odgovorov.

Ko ti bodo povedali ceno, boš lahko jedilnik ali oklestil in kako jed zamenjal ali pa kaj dodal. Meni manjka sadje.

VD007, ja kolk pa ti poješ?

Vanja

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

22. feb 2012 14:08

Lačni vd007? Ob gratiniranem krompirju, pečenih rebrcih in še pljučnem fileju pri glavni jedi? Ob tem, da avtor teme ni napisal količine na osebo? Da ne govorim o samopostrežnem bifeju z  vrsto solat, ki vse sodijo med bolj nasitne, pa puranji ocvrtki?!  Zase vem, da ob taki pojedini definitivno ne bi prišla domov lačna.

Kar se tiče cene ti je mamamia napisala najbolje.

Zase bi rekla takole, da je zgornja cena, ki sem jo pripravljena plačati v gostilni za hrano za 100 oseb:

20 evrov/osebo.  



Vilma

Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 22. 2012 14:10

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

22. feb 2012 14:24

Ja, Vilma... morda se tebi zdi to zanimiv meni. Nam tukaj v pisarni , 15 nas je...pa nam meni ni všeč. Želeli so mnenje. Vsak ima svoje - in tu je naše

vd007

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

22. feb 2012 14:26

Kje pa je kakšna sladica?

leandros

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. feb 2012 14:28

Leandros, mogoče bodo sami poskrbeli za sladice.

Vanja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

22. feb 2012 14:42

Izbira pljučne z poprom ni ravno posrečena izbira, prvič ker imajo nekateri radi bolj, drugi manj popečeno. Svinjska zarebernica pa se mi ne zdi svečana jed.  Morda bi izbrali teletino, piščanje ali puranje meso, svinjska ribica kot roladica, to je sedaj kar precej v modi in lepo izgleda na krožniku.

Pogrešam pa juho.

Mi smo bili v nedeljo na zabavi (trajala je 6 ur)- za prvo predjed smo imeli samopostrežno 5 hladnih solat v skodelicah kot je kavna skodelica ( škamp z paradižnikovo in avokadovo solatko, hobotnica v solati, pljučni koščki z gorčično omako, file piščančka na zelenjavni posteljici, zvitki bučk z sirom na solatni posteljici. K aperitivu je bilo super.

Nadaljevali smo z juhama - gobovo in govejo.

Sledili so njoki s tartufovo omako.

Glavna jed pa pljučna z poprom ali gobami (po izbiri), file svinjske ribica in hrustljavi piščanec. Porcije mesa so bile majhne. Zraven pa pečen krompir, zelenjava, štrukelj. Meni osebno ni bila všeč pljučna, ker je bila krvava in takšnega mesa nikoli ne jem.

Sledili so sadni krožniki, domači piškoti in torta.

Kaj sladice pri vas ne bo?

 

Cena pa je odvisna ali boste sami nabavljali in kje ali bo to kakšen catering oz. restavracija, ki ima svoje cene.

 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

22. feb 2012 14:58

Dober jedilnik-40 eur na osebo.

SINEJA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti