Vonj po kisu

tema je zaklenjena

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

tema odprta - 21. feb 2012 18:32 | ogledi: 10.076 | odgovori: 19

Dam pražit na trakove  narezan svinjski vrat.Pa nenadoma izredno močan vonj po kisu v kuhinji.V tistem se spomnim, da je enkrat v eni družbi bil mesar, ki je rekel,da če, je meso že malo vonjalo so ga namočili v kis in seveda prodajali. In danes ob tem vonju me je prešinilo, a je to res. Kaj mislite vi in ,če je kakšen mesar, a je to res.In seveda škodljivost takega mesa.

dari

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

21. feb 2012 21:28

Ja, prejšnji teden sem kupila v MERKATORJU zapakirani svinjski vrat( poreklo iz Belgije) , še nekaj dni do izteka roka .Pčt sem ga dala še isti dan polovico od kupljene mase in to samo v ogreto posodo, pa je tudi vonjal kar močno po kisu. Tudi mene zanima zakaj prihaja do takšnega vonja. Morda pa dobimo pravilni odgovor.

                                                                                                                                        

 

 

 

 

    

zaja

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

22. feb 2012 21:17

Dari,zgleda, da takših izkušenj pri nas nimajo gospodinje in gospodinjci in da verjetno ni škodljivo, če bi bilo bi gdo kaj povedal. Mislim pa, da je tukaj bilo nekaj narobe z rokom trajanja.Ja, še vedno bo veljalo DOMAČE JE DOMAČE, žal izkušnje nas učijo.

zaja

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

22. feb 2012 21:34

Ni bilo vonja po kisu .... Da opišem mojo mesno prigodo izpred dveh tednov. Kupim mleto meso pri najboljšem sosedu, naslednji dan vzamem iz hladilnika, en del mesa nekam blede barve, poduham ... vonj ok! Začnem pražiti meso za lazanjo in proti koncu poskusim, če  je okus u redu .... o fuj, tako grenko (in na kislo je vleklo), da ne morem povedati. Pa ravno tako, kot pri vama, je bilo še nekaj dni do izteka roka.

 

barbara

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

22. feb 2012 22:28

Ni se mi še zgodilo kaj takega, sem pa prav zgrožena ob tem branju. Mislim, da iz dneva v dan pojemo več svinjarije. Na kraju se čudimo, ko nam prijatelj zboli za rakom na jetrih, žolču....saj se je vendar zdravo prehranjeval: za zajtrk škropljeno jabolko iz kontrolirane atmosfere(v hladilnicah), za malico solato iz paradižnika ki ni zrastel iz zemlje, ampak iz nekega vodenega želeja, za kosilo polpete iz gensko obdelane soje in solatko iz ravnih, enako težkih kumar, za večerjo pa zrezek z vonjem po kisu.

Ustavi se Zemlja, da izstopim!!

Malo sem skrenila iz Darine poti, se opravičujem. Upam, da se nam javi kak mesar in pojasni kako je s tem kislim mesom.

mejačka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. feb 2012 0:25

Ne glede na to, da imajo že mleto meso, vedno vprašam, če mi ga odrežejo in zmeljejo. Saj včasih poskušajo, glejte že imam mleto. Ko mesar vidi, da ne bo nič, reče, ni problema in se brž zmeniva, kateri kos bo odrezal, pa tudi pridno umakne že tisto pripravljeno v mlinu. Mogoče spadam med tečne gospodinje, vendar nisem nikoli nesramna. Le sledim logiki, da za pošten denar dobim kakovostno blago. Pa jim uspe tudi meni kaj podtakniti, še bolj pa možu, saj je znano, da moški nikoli ali pa redko komplicirajo. 

 

 

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. feb 2012 4:06

To je bil razlog, da sem nehala kuhat svinjino 20let nazaj! Nedavno so mi povedali, da je ta duh od merjasca, ne slabega mesa! Vanja

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

23. feb 2012 7:05

 

 

Sicer ne bom odgovorila na vprašanje o točno tem mesu in kisu... Ampak o drugi prigodi, ki vas bo po moje tudi zelo zanimala.. Ta trgovina se odpira ob 8h, jaz sem pa tja priletela ob 7.30.. skozi veliko okno vidiš točno v delikateso trgovine. Tam sem opazila prodajalca, kako je veselo jemal iz umivalnika klobase v parih ( goveje konce, francosko v kolobarju in še neke klobase v parih ). Klobase so bile namočene v vodi.. jemal jih je iz vode, brisal s papirnatimi brisačami, zatem pa jih je namazal z jedilnim oljem in zložil nazaj v vitrino. . Tako se torej dela s klobasami, ki postanejo sluzave in ko jih "skupaj vleče" proti poteku roka.

vd007

Mygrace

sporočila: 6506

23. feb 2012 7:08

Vonj po kisu ne pride od merjasca.

S kisom smo včasih tudi pri nas doma splakovali predvsem sumljive kosti. Ko še ni bilo hladilnikov in je bila z mesom kriza, če ga nisi takoj porabil.

Kis, ki podaljša rok uporabe, dodajajo pakiranemu mesu, predvsem mletemu. Tudi na soljenega sem že naletela, pozabila, čigavo je bilo. Sem tudi sama ugotovila, da včasih prav grdo zasmrdi, zato ga ne kupujem več.

 

Pred leti sem imela žlahtnico v nekem podjetju, ki se je ukvarjalo z mesom. Povedala mi je, da so vso tisto žvarovno, ki so jo dobili iz poslovalnic nazaj, preplaknili s kisom in poslali nazaj. No, to je bilo pred leti, upam, da je zdaj drugače. Žlahtnice ni več pri koritu, da bi mi posredovala podatke iz prve roke

 

Mygrace

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

23. feb 2012 7:25

Mygrace se pravi imaš podobne podatke, kot jaz, torej se to res dogaja.In po vonju sodeč to delajo še danes.

Res me je kar strah, kaj vse imamo na krožniku.

dari

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

23. feb 2012 9:06

Ja.Če meso zasmrdi,ga malo namočijo v kisu.

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti