Ingverjevi bonboni

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

21. feb 2012 19:52

Kandiran ingver so zame edini "bonboni", ki jih z največjim veseljem kupim, saj jih lahko sama pojem. Doma ingverja nihče ne obožuje, le jaz

 

karnak

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

21. feb 2012 19:52

Z moje strani nepreizkušeno, ampak je kandiran ingver baje zelo dober pri odpravljanju mačka  In tigra

Amanda Angelic

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

22. feb 2012 9:32

Ingver je poznan tudi po temu, da je naravni afrodizjak. Zato uporaba po pameti ... he he.

Tako so nam na Reunionu razlozili, ko smo pili kreolski ingverjev rum (ampak je tako kot pravite za bombone ... okus je en bljaaaaak, ampak ko nehas pit, bi kar se, ker ti takoj manjka uni okus).

ursus_le

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. feb 2012 10:34

Se bom zdajle, ko grem po nakupih prav potrudila, da poiščem kandiran ingver ali pa ingverjeve bonbone, pa da vidim kako se bo meni dogajalo. Ingverjevo koreninico navadno imam doma, včasih jo enostavno nekaj nastrgam v vodo, ki jo pijem čez dan.

zeta

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

22. feb 2012 11:59

 jih bom pa res poskusila . Da vidim, kak se bom jaz po njih držala

vd007

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

22. feb 2012 16:58

Kandiran ingver sem pred dnevi kupila kupila v M. Želela sem ga proti slabosti po kemoterapiji, pa ne vem, če je mogoče učinek v nasprotju z ingverjem, tako kot grenivka in šenjanževka. Kdo pozna medsebojni vpliv ?

F r i n a

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. feb 2012 17:45

Glede na zapisano v spodnjem linku, bi moral bit učinek pozitiven. Mogoče bi bilo dobro, da se ne poje cel košček naenkrat ampak postopoma, po malo. Nekje sem zasledila med googlanjem, da se dobijo tudi lučke z ingverjem, ki se priporočajo prav za blaženje slabosti ob kemoterapiji.

http://www.planet-zemlja.org/2012/02/zdravilni-

zeta

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

22. feb 2012 20:32

Se pridružujem ugotovitvam ostaih glede kandiranega ingverja, kar ne moreš nehati, dokler ni vrečka prazna.

Dodajam pa še preizkusšen recept za ingverjevo žganje, ki pomaga pri preganjanju vseh vrst virusov (no, ne vem, če prežene tudi računalniškega).
V liter poljubnega žganja (tropinovec ali sadjevec) zmečete eno vrečkico kandiranega ingverja, fajn pretresete in pustite nekaj dni.

Ko popijete par požirkov tega žganja, imate zagotovo vse dlake pokonci, ampak tudi virusov ni več. Popijte štamperli takoj, ko začutite, da se vas loteva prehlad, ali vas premrazi, začne praskati v grlu. Dober je tudi pri prebavnih težavah.

 

Mož pravi, da je to najbolj gnusno žganje, kar ga je kdaj pil, ampak še sam presenečeno ugotavlja, da je učinkovito, čeprav je popoln skeptik pri naravnih "zdravilih".

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

23. feb 2012 19:00

Obožujem vse,kar vsebuje ingver,od peciva,žganja,čaja,najboljši so mi pa bomboni,vedno jih kupim na zalogo v eni čokoladnici v Celovcu,kandiran ingver pa v merkatorju.Celo nosečnos mi je pomagal premagovat jutranje slabosti,otroka pa ga vedno vzameta s seboj na kakšno daljše potovanje z avtom.Pa ful pomaga,če imaš želodčne težave,vključno z mačkom.

nallis

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

23. feb 2012 19:18

Jaz sem pa nekoč ostanke kandiranega ingverja nasekljala v čokoladne mafine. Od zdaj naprej se vedno znajde v njih. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti