Funkcija kakava in čokolade v biskvitu

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

24. feb 2012 10:47

Mislim, da je 'keč' v sestavinah in postopku. Mafini so za moj okus boljši, če sestavine zmešaš na hitro, brez penastega vmešavanja jajc ali vmešavanja snega iz jajčnih beljakov. S penastim mešanjem dobimo biskvit v modelčkih, ki pa je dober tudi za cupcake.

alibaba

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

24. feb 2012 11:05

alibaba, po mojem moraš poskusiti več receptov. pa bi rekla da je odvisno tudi od pečice. masa mora biti dovolj trda, da se ne razleze po vrhu pekača, pa manj napolnjeno. sama zadnji čas uporabljam tudi sodo bikarbono. pa premeša se na hitro, samo da se navlažijo sestavine. samo joj, sem naredila tudi že tako, da so bile notri kakšne kepe moke. ew

www.mojalbum.com/naredilaana

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

24. feb 2012 12:15

Sem probala že cel kup receptov in prišla do zgornjega zaključka. Sem pa na enem blogu videla, da je bila masa bolj redka, pa je avtorici (meni ne!) vseeno prišel tak mafin... Koliko sode bikarbone pa uporabiš? Si opazila kakšno razliko med sodo in pecilnim? Meni se je vedno zdelo, da čutim okus .

Dobrega mafina sploh ni lahko naredit!

alibaba

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

27. feb 2012 8:27

Tale debata me je spodbudila, da sem se jih tudi sama lotila včeraj, sicer ne čokoladnoh, in so se mi presenetljivo lepo dvignili.

 

 

V receptu je bila 1 žlica (zravnana) pec. praška na 275g moke in res je potrebno suhe in mokre sestavine zelo na hitro zmešati, da ne pride testo preveč zbito.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti