Funkcija kakava in čokolade v biskvitu

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. feb 2012 9:08

Temnejša kot je melasa, bolj je zdrava. Samo v opombo. Lahko pa nabaviš javorjev sirup, ampak moraš pogledati, da je kategorije GRAD C (AA je npr. čisto svetel in ga pri nas ravno nimajo povsod), ta je najbolj temen in tako po videzu kot okusu podoben temni melasi.

Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. feb 2012 21:59

ohoho naredila sem nekaj resnično črnega in temno čokoladnega. s temno čokoladnim okusom. narastlo je več kot enkrat, je pa sočno in mehko... bom objavila ko bo čas..

 

ps: ali se da dobiti metin ekstrakt brez barve? ta zelena je prav nagravžna

www.mojalbum.com/naredilaana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. feb 2012 15:00

Loni je napisal/a:

Temnejša kot je melasa, bolj je zdrava. Samo v opombo. Lahko pa nabaviš javorjev sirup, ampak moraš pogledati, da je kategorije GRAD C (AA je npr. čisto svetel in ga pri nas ravno nimajo povsod), ta je najbolj temen in tako po videzu kot okusu podoben temni melasi.



Loni Makaroni

 

Ravno včeraj sem v Müllerju gledala javorjev sirup, grad A in grad C. Zaboga nisem našla nobene razlike v barvi niti v gostoti. Razlika v ceni je bila pa minimalna (menda 80 centov). Melaso sem kupila in jo poskusila - okus me ni kdo ve kaj navdušil, no ja, jo bom porabila tako, da jo bom skušala stlačit v kako pecivo. Lahko pa probaš temno barvo dobit tudi s sirupom iz sladkorne pese. Jaz ga včasih na palačinke namažem.

lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. feb 2012 15:29

nisem misla samo zaradi barve, ampak zaradi bolj čokoladnega okusa. navadno gre to eno z drugim ;) temnejše---bolj močan okus po čokoladi. sem naredila nekaj, čaka objavo ;)

 

tisti kakav sem pa včeraj dobila.. v manjšem mercatorju, čeprav je tudi tisti v kartonski rumeni skatlici zelo temen. zelo me je pa razočaral sparov, ki je cel svetel in brez močnega okusa

www.mojalbum.com/naredilaana

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

23. feb 2012 16:11

Imam spravljen link tu hvaljenega kakava, ki naj bi se dobil pri nas, če me spomin ne vara, nekje v Trzinu... Upam, da se bo oglasila katera od članic, ki ga uporablja.

 

http://www.amigosdelchocolate.com/secretos/lo-curioso-del-choco

 


Aja, če smo pa pri muffinih... jaz še vedno iščem recept za take kompaktne, ki naredjio veliiko hrustljavo razpokano kapico...


alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 23. 2012 16:14

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. feb 2012 18:00

Če hočeš narediti muffine s kapico, moraš lončke primerno napolniti. Poleg tega ni vsaka masa primerna za muffine.

Za kakav znamke Valor tudi jaz jamčim, da je med najboljšimi.

Vanja

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

24. feb 2012 8:38

Vem Vanja, vem... Saj dober muffin ni nikoli prevelik. Večina mas naraste kot biskvit, naredi kapico, vendar tako... gobasto. In tudi notri je potem bolj podoben biskvitu...

Takšnega ne bi:

 

 

Tega pa ja (pa mi nikdar ne uspe tak...):

 

 

 

 

 



alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 24. 2012 09:16

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

24. feb 2012 9:12

Lahko pa da imajo drugačen model (ožji in višji)

trac

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

24. feb 2012 9:25

Pa naj bi se jih napolnilo samo do 2/3, da se testo ob robu dviguje le ob papirčku, ne gre pa čez.

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti