Smučarski jedilnik

Abeta  

član od: 24.2.2005

sporočila: 43

tema odprta - 20. feb 2012 8:18 | ogledi: 9.601 | odgovori: 13

še malo, še malo in gremo na počitnice. . . za en cel teden

imam pa prošnjo. po navadi vzamemo cel kup testenin s sabo, pa kak ričet, golaž, pasulj. . . .

ideje rabim, ideje, da moje letos mal presenetim  s smučarskim jedilnikom.

ko greste vi na smučarske počitnice, kako se prehranjujete?

Abeta

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

20. feb 2012 8:47

Mi hodimo v Italijo in hrane za kosila ne nosimo s seboj, ampak tam kupimo njihove specialitete (ravioli z različnimi nadevi, njoki, kruhovi cmoki,...). Vse to se da tudi zelo hitro pripraviti. Sploh ne pride drago, verjetno primerljivo s tistim, kar bi zapravili, če bi vse nakupili doma. Sploh pa pri že kuhanih stvareh, je potrebno v avto stlačiti še kup posod/loncev - zelo nepraktično. 

 

trac

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. feb 2012 9:47

Kadarkoli smo šli smučat, nismo nosili hrane s sabo, razen nekaj osnovnih reči za prvi popoldan ali večer. Potem pa v lokalno trgovino in sem sproti kupovala. Da bašem v avto posode z že prirpavljeno hrano - nak, to niso moje počitnice. Ker moram že doma razmišljat o tem, kaj bom skuhala, kako zapakirala, in mi potem avto vso pot diši po zelju, golažu ... No, naši kolegi so kdaj prinesli s seboj vampe, in smo jih z veseljem pojedli, ampak so se peljali s svojim avtom.

 

Razlike v ceni niso tolikšne, da ne bi znogli sproti kupovati pri lokalcih, kot je trac napisala.

Če pa vseeno vztrajate pri svojem sistemu:

Spečeš sv rebra ali pečenko, hladna svinjina je prav okusna, zraven pa dodaš le kislo vloženo zelenjavo.

Pasulj skuhaj bolj gost, med kuhanjem mu dodaj na kocke zrezano slanino ali prekajeno meso in na manjše rezine zrezano rdečo in zeleno papriko.

Naredi čili con carne, kar bolj po domače: mleto meso, fižol, koruza, bolj na gosto seveda, če boste peljali s seboj, na kraju samem pa dodelaš.

Piščančje trakove opečeš na ingverju in česnu,  dodaj malo sojine omake, vina, potreseš s karijem. Daš v posodo in na smučariji med pogrevanjem zaliješ s sladko smetano in omako narediš do konca, zraven pa široki rezanci ali druge testenine, pire krompir, njoki, riž ....

Ajdova kaša z zelenjavo, narediš kot rižoto - ampak to je tako hitro gotovo, da res nima smisla prej doma delat.

 

In del denarja raje porabite za kako hrano kje zunaj, ko vse skupaj na papir vržeš ni toliko dražje kot če res vse naredite sami. Kaj pa tisti užitki v hrani na kočah, na popoldanskem soncu? Kvašeni cmoki z makom in vanilijevo omako, pečena rebra, juha z ogromnim jetrnim cmokom, da ne naštevam dalje ...

 

 

 

 

mamamia

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. feb 2012 18:46

Joj, je treba povprašat Ežoja, kaj je nesel s seboj v L'Ameriko, ta bo vedel kakšna maneža se nosi s seboj na pot.

 

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. feb 2012 19:13

Ežoj bo po Amazoniji najbrž pekel piranhe.Po analogiji bi se na smučanju jedlo snežne kepe, vegetarijanci pa ledene rože. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. feb 2012 20:15

Počakajmo na poletje, ko se bodo v kamp nosili zrezki v gobovi omaki s smetano ...

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. feb 2012 21:23

meni pa se zdi kar velika razlika v ceni, če dam za prekurjen šmorn na smučišču z žlico marmelade 12 € ali pa za tri kosila na žlico za celo družino, enako. raje si privoščim smučišče z boljšimi napravami in progami, za malo več denarja. in si nesem vsaj za par dni hrane s sabo. na smučišču pa čaj ali kavo, v žepu pa sendvič in frutabela ;) saj  si kupiš tu in tam kaj tudi na smučišču, samo da bi pa ves čas to delal... pa v sloveniji še gre, ker so cene okej. v tujini mi zdi pa okrog 4krat dražje. 

www.mojalbum.com/naredilaana

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

21. feb 2012 8:16

MI ne kupujemo hrane na smučišču ampak v lokalni trgovini in si jo potem sami pripravimo. Tu pa ni take razlike.

trac

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. feb 2012 13:59

jaz si za par dni nesem 2 ali 3. več pa tako ne zdrži. drugače pa obvezno obiščem supermarket in se napasem, kupim kaj takega kar se pri nas ne dobi... ipd

www.mojalbum.com/naredilaana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2012 14:26

Meni obroki na kočah sodijo k smučariji, na opoldanskem soncu, in mi je prav vsseeno, če je šmorn malo pregret ali kakšen že da je lahko , kot je  banana napisala. Pravzaprav na slabo hrano na smučiščih še nisem naletela, si po moje česa takega na kočah ne smejo privoščit - juha s cmokom vedno tekne, pečena rebra tudi, cmoki enako, kuhano vino in bombardino vsake toliko tudi ... In če si tega ne morem privoščit, sem raje doma.

In kolikor izkušnje kažejo, so na dobrih smučiščih, kot jih banana omenja, tudi koče izjemno spodobne, brez suhega šmorna, ker slaba hrana ne sodi k imidžu dobrih smučišč.

Ischgl, Obertaueren, Schladming, Kirchberg (Kutzbuhel), Arraba, Madonna di Campiglio pa ja imajo take naprave, da bolje opremljenih  smučišč verjetno ni treba iskat?

 

Iz supermarketov pa tudi jaz domov nesem stavri, ki jih pri nas ni, a razen kakih barvnih testenin ali salam (Italija) in almdudlerja (Avstrija) tudi ni prav veliko reči, ki jih pri nas ne bi imeli.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. feb 2012 16:34

-kronplatz sem imela v mislih

-francoske supermarkete

-ali sem edina ki grem na smučanje prvenstveno zaradi smuč? saj vse ostalo je super

-skurjen šmorn ne pregret. pregret se da pojest

 

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti