Pomoč! iščem ta pripomoček, ali vsaj ime, priložena slika

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

17. feb 2012 10:54

V Italiji dobiš.Si blizu meje?

andreja m

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

17. feb 2012 11:09

Jaz sem jih pred veliko leti kupila na sejmu. Zraven je bil recept in po kar nekaj poizkusih, sem obupala nad delanjem rozet. Ni in ni šlo, sama packarija  . Bom pa sedaj ponovno poizkusila po katkinem receptu .

zvezdica55

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

17. feb 2012 11:16

Če hočeš in nikjer ne najdeš, ti lahko pošljem po povzetju.Seveda če si za to-nočem pa biti vsiljiva.

andreja m

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

17. feb 2012 11:45

Bannana, polni srček je mišljen za skodelico, samo meni to nikakor ne uspe :)

Zvezdica55, je kar packarija vse skupaj, moraš imeti živce, prve rozete ne uspejo, olje mora biti res zelo vroče in delati moraš hitro, popolnoma čist modelček pred vsako novo rozeto pomočiš v vroče olje, proti koncu pa kar same padajo iz modelčka. Tudi meni večkrat ne gre, zato ne obupavati prehitro...Najlepše do sedaj so mi uspele iz friteze, kjer sem vzdrževala konstantno temperaturo.

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham-3

Mygrace

sporočila: 6506

17. feb 2012 12:41

Te rozete moraš samo namočiti v maso in ne toliko potunkati, da bi masa prišla čez vrhnji rob, ker se potem noče lepo odpopati dol.

Pred prvo rozetico je treba model dodobra segreti v olju, ki mora biti prav tako zelo vroče.

Kot pravi Katka, prve rozete so bolj tako-tako (jih pač poješ, hehe..), potem pa zalaufa in kar letijo dol.

Pa ne smeš jih delati v preveliki ponvi, se rade hitro zažgejo, zato je bolje, da jih cvreš manj naenkrat (preden daš 5. ali 6. v olje in čakaš, da pade dol, je tista prva rada že zažgana).

Te rozete so fenomenalne, take nafrfuljene..

Ste me spomnile na to orodje, mi smo z njim polepšali tudi pire krompir...

 

Andreja m, mi lahko namigneš, kje v Italiji se to dobi? Moja rožica je namreč izginila neznano kam

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

17. feb 2012 13:00

Hvala, Kroki!

Mygrace

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

17. feb 2012 13:32

Mygrace

V Trstu.

andreja m

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

17. feb 2012 13:52

Hvala katka in Mygrace. Na sejmu so takrat tudi demonstrirali izdelavo, zdelo se mi je tako preprosto , ko sem se tega doma lotila, pa   . Sem se sedaj spomnila na te modele in z vašimi nasveti bom ponovno poizkusila. Hvala vam .

zvezdica55

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti