Kaj se vam zdi???

buldi  

član od: 15.2.2012

sporočila: 4

tema odprta - 16. feb 2012 0:05 | ogledi: 9.781 | odgovori: 29

pozdravljeni

ker sm na forumu nov,bi vas prosil da me ne obsojate takoj:)),ker je bilo najbrž že veliko napisanega o tej temi.

vendar me vseeno nekaj zanima.

koliko je po vašem mnenju vredna torta na sliki?

je pa sestavljena iz diska malin,cream brule,vanilijev mousse,ter brownies biskvit,dekoracija je iz čokolade.......

premera je bila 26 cm.

zanima me čisto informativno.

pa slikana je bila s telefonom,tko da je slika malce slabše kvalitete:)))

buldi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. feb 2012 8:33

Ko se dela torte, je fajn, da se vnaprej zmeni, kako veliko, iz katerih sestavin in za koliko denarja. Nekaj na "uč" ocenjevati je slaba alternativa.

Podobno kot pri avtomobilih, ki na zunaj lahko zgledajo oh in sploh, v notranjosti pa se lahko skriva marsikaj. Ali pa tudi ne.

Meni so še vedno dali, kolikor sem zahtevala (največkrat gre za prijateljski krog in računam toliko, da nisem v izgubi), drugače pa pogledam kako spletno stran slaščičarn in približno zračunam.

Loni Makaroni

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2012 9:39

Se strinjam, po sliki je težko ocenjevat. Drugače pa sešteješ ceno sestavin, prišteješ delo in energijo (se pravi elektriko ali plin). Jaz sicer torte delam le za družinske člane in prijatelje in je to darilo, se pravi zastonj, ampak za sestavine porabim okrog 20€ (manj nikoli), torej, če bi želela kaj zaslužit, bi bila moja cena čisto nekonkurenčna. Torte so v slaščičarnah ugodnejše ali zaradi manj kakovostnih sestavin ali pa zato, ker dobijo količinski popust na sestavine (prva varianta se na dolgi rok seveda ne splača):

JJ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. feb 2012 9:42

Ja v kakšni slaščičarni poglej, koliko približno stanejo take trote, "od oka" bi rekla 30 do 40 evrov.

 

mamamia

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

16. feb 2012 9:49

kaj je to zeleno napikano v torto, je to mogoče gypsophila green (po domače šlajer pobarvan na zaleno) ?

ursyy

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. feb 2012 10:59

Koliko je vredna? Po moje med 100 in 150E.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

16. feb 2012 11:23

Ursyy najbrž imaš prav.Sem že zjutraj gledala tole suho pobarvano cvetje.

Vsekakor tole za na torto ni.Ker tole se barva v takšnih ne eko barvah da je groza.Pa tudi suje se kot sam vrag.

Ga res ne priporočam da ga polagate oziroma "pikate" v torto.

 

Glede cene pa ne vem nič.Ko jo jaz naročim povem samo to da mora biti dovolj velika in dobra.Plačam pa kolikor rečejo.In če je dobra pridem naslednjič še.

 

 

lp

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

16. feb 2012 11:27

Po izgledu je to delo izkusenega slascicarja. Vsekakor je po samih sestavinah nekaj posebnega in je izdelava terjala precej casa. Vsekakor pripravljena za nekoga, ker ga bolj zanima kvaliteta kot omejitev v ceni. In ce ni omejitve je  nad 100 evrov navzgor.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

16. feb 2012 11:30

aneava, sama delam s temi rožami in tole res ne spada na torto, imaš prav, sploh barvano! V vodi in suhem zraku se hitro posuši, kaj šele na torti, potem pa sledi vsipanje...

ursyy

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

16. feb 2012 11:44

ursyy je napisal/a:

aneava, sama delam s temi rožami in tole res ne spada na torto, imaš prav, sploh barvano! V vodi in suhem zraku se hitro posuši, kaj šele na torti, potem pa sledi vsipanje...



ursyy

 

Kaj pa če so te rastline na torti plastične? Ker se ne vidi tako dobro, da bi se dalo določit... vsaj jaz ne morem.

JJ

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

16. feb 2012 12:03

uhh, na tole pa nisem pomislila, možno je vse...

ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti