Ežojevo potovanje v peru

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. feb 2012 5:32

SUPER napisano. Ponovno si me nasmejal. Fotke pa prav zanimive. In NE, nisem videl riti policajke, dokler mi nisi omenil :>!!!
Ti, ti pobalin ti ;)

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. feb 2012 6:36

ežoj, hvala za fotke (ki jih sicer nihče ne mara gledat, saj veš, une, od dračja). Drgač je pa tisto drevo, ki je tebi videti čudno, skoraj zagotovo ena araukaria, ki je v JAm nekja takega, kot smreka pri nas. Samo, doma ti ne bo preživela, vsaj v Lj. botaničnem vrtu je zanjo premrzlo. Tko da, če boš že nabiral semena, raje od kakega drugega dračja, pa raje v naravi (no, tudi tržnica je uporaben kraj za te dejavnosti).

Aja, še to, cvetovi različnih barv v socvetju (res si učen mož, se vidi, da si resen študent) lahko pridejo od tega, da so cvetovi različno stari. Na fotki je lantana take sorte. Tudi ta pri nas ni prezimna.

Je na oni vamos a la paya kaj kamenčkov al je vse ena sama mivka?

Pa ni vrag, da ne najdeš tud onga šavja little fire imenovanega kje, samo bodi pozoren, je lahko tud rumen, ni nujno samo oranžen.

Te dni bo en Peruanec nekje pri nas predaval o zdravi hrani, menda jo največ prihaja prav iz krajev, kjer si ti zdaj (in tam okoli), tako da bodi pozoren še na ta vidik tvojega opazovanja. Da ti kasneje ne bo žal, kaj vse, da  si zamudil (aja, kaj je zdrava hrana, to pa mišzmoke vprašaj, ona menda dobro loči med zdravo in bolano hrano).

rimljanka

Zimt  

član od: 12.6.2009

sporočila: 83

17. feb 2012 7:17

Obujam spomine, kako sem se tudi jaz nedolgo (ali pa dolgo, stvar percepcije) sprehajala po Mirafloresu in potem več ali manj istih krajih, kot jih imaš v planu.

Upam, da si imel s sabo kavo Barcaffe - ker je je nekdo v Mirafloresu zmeraj zelo, zelo vesel!  

Zimt

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

17. feb 2012 10:51

Glede hrane tam dol bi te Ežoj prosil, če preveriš, kako je z budrami na roštilju. Meni so to pripovedovali in to taki , da bi jim moral verjeti. Skratka, če boš kje naletel na to specialiteto te prosim, če narediš vsaj kako fotko če je že ne boš poskusil.

Sicer pa uživaj v toploti, ki ti jo zavidam in v vseh lepotah JA

hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

17. feb 2012 11:43

Evo, sem ravno hotla vprašat ežoja, kako kaj za omega3 skrbi in te zadeve v zvezi z vesoljem in dovršenostjo? Pa kako je kaj s čikitami in muherami, če tam tud tolk jokajo, kot kažejo pri nas na tv.

O počutju je itak brez veze spraševat. Je že povedal, da vse bolezni nekam zginejo, ko je na drugi stani mosta domače vasi .

Drž se 

Ognjič

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. feb 2012 12:05

Ko tole prebiram, me kar srbijo pete. Že dolgo nisem nikamor šla, sploh pa ne tako daleč. Ežoj bi moral dobivati kakšne procente od turističnih agencij, pa tudi kot fotoreporter. Čeprav mislim, da mu tudi zvesta in ljubeča kulinarična publika čisto zadostuje.

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. feb 2012 12:49

Danes bo sicer zelo naporen dan, ampak, ežoj, si mi ga polepšal! Hvala!!!!    Tista o njihovem Velkavrhu je nepozabna!!!!! Aha, rimljanka je nekaj o semenih govorila - če ti bojo padala v škornje in boš videl, kje so  zakladi zakopani, pusti zaklade, vzemi semena!!!!

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

17. feb 2012 14:11

Ežoj, tudi mene so podplati blazno zasrbeli.- Bo treba kmalu v kake eksotične kraje. Slovenijo, na primer.

Lepo mi potuj in čuvaj na svoj . Čikite in te zadeve.

 

 http://www.youtube.com/watch?v=8fsL6DG11iE

30 sekund je treba počakat, preden začne peti.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 17. 2012 15:14

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. feb 2012 17:40

Pa ja seveda, dračje in šavje si slikal, a sladic pa uni modeli tam dol nič ne delajo?

jade

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

17. feb 2012 19:49

mma, ežoj, slikaj vse po spisku: dračje, šavje, tortice, pa lepe dekolteje, pa še kakšnega za nas, ta lepe, takega z radiatorčki, ampak lepo te prosim, samo ne budre - morskega prašička?? na krožniku ne.

rosie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti