Kaše iz žit

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. feb 2012 16:02

ajdo lahko tudi samo namakamo, potem je ni potrebno kuhati.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

14. feb 2012 16:40

Če namakam se prej skuha. To sem že večkrat opazil.

 

Kuhanje na vodi je pa najbolj praktrično, če kuhaš za več kot za en obrok. Proso napromer naredim za zajtrk, ostanek pa spremenim v sladico pri kosilu. Če bi zajtrk kuhal v juhi, bi bila čudna sladica po kosilu .

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. feb 2012 9:28

Jaz tudi ne kuham ajde. 

Strocnice in zita navadno brez dodatkov skuham da jih lahko uporabim v razlicnih jedeh. Za kosilo ajdovo kaso z gobami, naslednje jutro pa zalijem z jajcem, mlekom, vanilijem, cimetom, dodam naribano jabolko, pa je narastek

www.mojalbum.com/naredilaana

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. feb 2012 12:01

Spomnila sem se, da sem zadnjic v trgovini kupila pirico (enozrnico). Skuhala sem jo tako kot rizoto, zanima pa me, koliko jo kaj poznate. Trgovka mi je rekla da je primerna tudi za celiake, vendar nisem o tem prepricana (google).

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

15. feb 2012 13:36

Pira, psenica, kamut, rz in jecmen so krusna zita in za celikalijo niso primerna. Oves pa lahko je, ali pa ne. Potrebno je preveriti pri proizvajalcu, oz. prebrati na paketu.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. feb 2012 16:47

Piro pa tudi ječmen skuham ja piščančji juhi, potem nadaljujem po receptu za mac and cheese. Moji ne marajo ričeta, samo zase ga pa ne kuham, čeprav ga obožujem.

Ajda je navadno skuhana v 30 minutah, pira pa v 15 do 20. Se mi ne zdi vredno, da bi enega ali drugega skuhala na zalogo v vodi in potem poljubno delala sladke ali slane jedi. Wenn schonn, denn schonn. Ali mleko ali juha.

 

 

Vanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. feb 2012 17:04

Enkrat skuham, enkrat namakam.
Bannanna se pridružujem. Itak sam živim ,pa se mi splača za 2 dni neko osnovno narediti, pol pa samo variiram.

Če pa delma pasulj, prebranac, mineštro, pa itak naredim za vojsko, pa pol jem tam nekje 4 dni, da mi že pri ušesih ven sili. Imam pol mir za en čas :D

---Kdro išče cilj, bo ostal prazen ko ga bo dosegel,kdor pa najde pot bo cilj vedno nosil v sebi. (Dragi Nejček Z.)---

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

16. feb 2012 8:50

Jah men se pa ne zdi vredno dvakrat kuhat samoa zato da bi enkrat lahko v juhi..

 

Drugace pa imam zelo rada tudi solate iz žit. Pirina, ajdova.. Kockice cebule, paprike, fete, tune, kis, olje, pocakat da se napije..njam

www.mojalbum.com/naredilaana

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

16. feb 2012 9:23

Problem je tudi črta za minimalno količino v ekonom loncu . Še posebej za kako pšenico, ki se kar kuha in kuha...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti