Tunin steak ali file

kuchen  

član od: 15.11.2003

sporočila: 9

tema odprta - 22. dec 2003 16:06 | ogledi: 32.552 | odgovori: 7

Ker Tunin steak nisem nikoli pripravljala prosim za recepte in nasvete?

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

23. dec 2003 22:42

Hojla! Tunin steak je pri nas na jedilniku vsak teden. In ker so najboljše jedi praviloma tudi najbolj enostavne, izgleda takole: dober centimeter debel zrezek na obeh pomažem z olivnim oljem, malo posolim in dam v segreto ponev (na stopnjo 7 od devetih). Na vsaki strani pečem kakie 3-4 minute, da rahlo porjavi. In to je to! Malo manj dober je na oglenem žaru, vsaj mene okus moti. Poleg imamo po navadi blitvo z obilo česna ali pa mešanico brokoli-cvetača-šparglji-tudi z veliko česna. Pa dober tek!

jetam  

član od: 4.1.2003

sporočila: 44

24. dec 2003 19:01

bah cesen je smrt za ribo... v preveliki kolicini seveda. Eden boljsih receptov v moji zbirki je tale: http://www.bbc.co.uk/food/recipes/database/kohlrab Lososa nadomesti tunin steak, ki ga na koncu pokapljas se z mesanico limoninega soka in olivnega olja in voila... Preprosto in zelo okusno. Z kozarcem rizlinga pa bozansko

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

2. jan 2004 19:01

O okusih se ne gre prerekati. Meni je namreč smrt za ribo limona. In če dobro preberem svoje pisanje, gre česen v blitvo in ne ribo! Pa vseeno dober tek in pa srečno itd... novo leto

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

3. jan 2004 15:50

Da, o okusih se je teško debatirati. Na svežo ribo se ne daje limona in česen. Če je riba stara, najlažje se popravi z česneom in limono. Kupite svežo ribo in videli boste zakah je riba tako dobra jed. Nažalost, v Sloveniji mnogi ne vejo veliko o dobri ribi, saj niso imeli veliko priložnosti da bi se naučili.

ferda  

član od: 1.10.2003

sporočila: 280

4. jan 2004 0:01

steak lahko spečeš in ga daš za en dan v marinado iz čebule česna paradižnika limone in začimb mediteranskih ( marinada je skuhana) LP suzy

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

5. jan 2004 8:12

Zelo dobra pa je poširana tuna. Zraven se prileže mlad kuhan krompir in kakšna nežna omaka, npr. gorčična, holandska. lp

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

9. jan 2004 12:20

pač to so različne doktrine - saj da se jest tudi čisto surovo ribo, samo zame je to pač mimo - probam suši kot zanimivost in to je to. In sveža, hitro pripravljena riba zame ni dosti drugačna. Ali kuhana. V večini primerov bljak. Tako kot duge stvari pripravljamo z veliko zanimivih začimb in dodatkov, pri nas doma delamo tudi z ribo. Popolnoma samostojno lahko jem le dimljeno ribo (jami!). In jasno je da ful sveže tune v Ljubljani ne moreš dobiti, bo jo moral z letalom pripeljat... Tako naj bi tunin steak po teoriji spekel suk suk na hitro po obeh straneh, da je na sredini še čisto krvav, samo če nisi navdušenec roastbeefa, potem ti tudi to ne bo šlo, in boš valjal po ponvi vsaj 10 minut… Sicer pa poizkusi marinirati zrezke dve uri v teriyaki omaki in nato idealno spečeš na žaru, gre tudi v rebrasti ponvi 3 žlice temne sojine omake 2 žlici sezamovega olja (po možnosti pravega in ne tistega aromatiziranega kitajskega) 1 žlica japonskega riževega vina ali sladki šeri 3 strti stroki česna 1 žlica sladkorja 1 cm sesekljane sveže ingverjeve korenine tega naj bi bilo dovolj za štiri zrezke, po mojih izkušnjah raje narediš malo več, sploh če pečeš na žaru, ker z ostankom zrezek med obračanjem polivaš 2. varianta in sploh ne slaba, je, da kupiš pripravljeno teriyaki omako. v merkatorju jo redno videvam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti