Maslena orehova torta. pomoč

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

tema odprta - 10. feb 2012 13:01 | ogledi: 14.281 | odgovori: 35

Lep pozdrav vsem.

Je kdo že delal? Ima recept ter izkušnje? Gre se za staro zadevo, katere že dolgo nisem videl niti jedel.
Morda zato, ker je prava kalorijska bomba. Ampak to ni pomembno, 1x na par let to jest, je nekaj posebnega.

Našel sem sicer tale recept; http://www.gurman.si/print.php?S=6&Article=515
a sedaj bi rabil vaše izkušnje ter pomoč

Moj najboljši prijatelj (že kar član družine) ni veliki ljubitelj sladkega. Občasno rad pohrusta kako napolitanko, mogoče kakšen sladoled, drugače pa mu to ni neka prioriteta (hoho, marsikdo bi si to želel, ali ;). a ker vem da vsakdo nosi košček nostalgije v sebi, ali pa tistega otroka, kateri je v mladosti 100% imel svojo najljubšo sladico in se občasno ta otrok tudi oglasi, vem da tudi pri mojem prijatelju obstaja nekje košček duše za sladko.
In tako sem, lepo po ovinkih, skozi pogovor napeljal zadevo na sladkarije. Tako ugotovim, ko mi je pripovedoval prav po pesniško kaj je njegova oma znala pričarat (babice! Se vsi strinjamo, da so to največji čarovniki kar se tiče prehrane. S pokojno babico je bilo prav fajn v topli kuhinji sedet in gledat, kako krofe cumpra) zadeve, da obožuje prav to, zgoraj omenjeno torto.
Evo, ideja kupljena, plan narejen. Ker je ravno imel RD in ker jaz rad delam stvari sam, ter se potrudim, vložim ljubezen v zadevo in nisem privrženec nakupov (ker mi pač deluje vse to instant) sem se lepo odločil da stvar naredim.

Edino zakaj rabim vašo pomoč je, da skupaj ugotovimo količino sestavin. Namreč; on živi sam in bi velikost torte presegala njegove zmožnosti konzumacije, pa glede na to, koliko dec piva, kokakole in podobne svinjarije vase spravi, je meni toliko na skrbi, da mu naredim nekakšno manjšo edicijo. Ker nimam malih tortnih modelov, zal ne bo oblika torte, imam pa oni podolgovati narebran pekač, dolžine 37cm.

Kaj menite, kako se naj sedaj lotim zadevice. Res mi je dosti na stvari da to naredim, zatorej vas z veliki MAČJIMI očmi gledam in upam na pomoč

MBrando

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

10. feb 2012 13:50

Polovico količin vzami, bo čisto v redu za tisti rebrast pekač (kot za srnin hrbet, če prav mislim).

Ko skušam odpreti povezavo, me vrže na recepte v Kulslo, in enako,ko vpišem cel link v iskalnik, tako da ne vem, kaj je narobe.

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

10. feb 2012 14:07

Ravno to, da naredi iz polovične mase sem ti hotela tudi jaz predlagati. Najraje bi pa rekla, da speci veliko, povej kdaj, pa jo bomo jaz ti in prijatelj skupaj pojedli.  Saj si vendar moramo pomagati, kajneda?

zeta

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. feb 2012 14:07

Hmmm, pa res zafrkava.
Vpiši v googla : orehova torta z masleno kremo, pa bo takoj prvi al pa drugi zadetek povezava na gurmana.


Točno tako Mamamia, srnin hrbet! Iskal sem besedo, a saj veš, ko imaš zadevo na koncu jezika pa se ne spomniš.
Torej meniš da če recept predvideva tortni model premera 28cm, da bo srnin hrbet z polovico sestavin, ter dolžine 37cm, perfektna izbira?
V tem primeru te pridem takooooj objet, pa najboljši kakav ti tudi naredim :D



MBrando

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 10. 2012 14:10

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

10. feb 2012 14:10

biskvit lahko speces tudi v loncu - ce imas kakega premera 18cm uporabi polovicno kolicino. Sicer pa malo preracunaj. Seveda ga prej dobro namasti in pomokaj, se boljse pa je, ce ga oblozis s peki papirjem.  Visine rebrastega pekaca ne vem na pamet, ampak ce je tam cca 6-7 cm, potem si nekje na skoraj enakem volumnu, kot pri originalnem tortnem modelu.

Recept mi je pa malo sumljiv - meni se zdi zelo veliko moke in orehov na stevilo jajc in masla.

jaz bi prej uporabila kaj takega: http://www.arhivo.com/brankova-torta s tem da kremo naredila takole: stepla bi  maslo in sladkor, vmesala orehe in nato previdno stepeno smetano.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

10. feb 2012 14:20

Ja, Rebecca, tale torta, ki si jo predlagala, je res super. Kaj super, božanska.

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. feb 2012 14:25

Hvala za pomoč. Še bom počakal, da vidim kaj bodo še drugi doprinesli. Meni se gre v prvi vrsti, da  se cimbolj približam željam in nostalgiji prijateljevega pripovedovanja. Torej, mora biti ORENK orehov in masla. Kalorijska bomba, skratka.
V primeru da delam drugi recept, isto vzamem polovične sestavine, ali?

MBrando

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. feb 2012 15:16

Ni več idej??

MBrando

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

10. feb 2012 16:08

Pri takšni torti mislim, da ni problema narediti male okrogle(18-20cm premera), tudi če nimaš mini modela za torto. Stvar je v tem, da krema ni mehka zato je ni potrebno pustiti, da se strdi v modelu.

Spečeš lahko torej v kvadratnem pekaču, potem pa izrežeš ven majhen krog, prerežeš in namažeš s kremo vmes in okoli.

Uporabi pač najmanjši kvadratni pekač, kar ga imaš, da ne bo preveč obrezkov.

Iz obrezkov naredi kake rumove kroglice. Da boš lažje obrezel si na papir nariši krog in potem okoli obreži biskvit.

Površina pekača za recept, iz gurmana bi morala biti 530 kvadratnih centimetrov, da bo torta prave višine.

Poglej kako velik pekač imaš pa preračunaj.

Mislim pa, da je pomembno. da je res v obliki torte, ker je pač za posebno priložnost.

 

Vesnuska

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

10. feb 2012 16:40

Naredi v pekaču po tem receptu, polovica zate, polovica zanj, povej, kakšno lepo ime ima,  ti rečem, nič preveč je ne bo ...pa še mišična masa se ti bo povečala

 

lp

mzm

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

10. feb 2012 17:35

mišzmoke: Pa je to to o čemer smo govorili? Masleno orehova zadeva? Tista na gurmanu mi deluje sila original. Kaj meniš, da če pri prvi, dam vse sestavine na pol, da bo vredi za srnjin hrbet?

Vesnuska: Ja saj, mogoče vprašam sosedo ce ima manjsi model. Pol bi slo z polovico, ali?

MBrando

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti