Vlečeno testo

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

13. feb 2012 17:38

Verovnika,mislila sem tistega na peki papirju,ki je zvit v rolco.Se opravičujem za napačen zapis

kriznana

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

13. feb 2012 19:16

Kriznana, takoj si me prepričala, hvala. Ga imam vedno v hladilniku. Bom poskusila še s kuhanjem v vodi, ne samo s pečenjem.

 

Se beremo!

 

Veronika

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

14. feb 2012 11:30

Jaz zmeraj delam štruklje iz listnatega testa (maslenega), takega, ki je zvit skupaj s papirjem v rolco. Imamo ga zmeraj v hladilniku za zavitke ali štruklje, če se zadnjo miuto spomnimo, da bomo kaj takega jedli. Namažem,  zvijem in zavijem v prozorno folijo in nato še v alu folijo. Zvitek fino prešpikam, drugače pride presuho. Včasih sem jih kuhala v krpi, potem sem pa enkrat o tem prebrala in sedaj jih delam tako . Za zavitek še napravim vlečeno testo, ali ga napravim iz kupljenega vlečenega testa (listov), štruklji pa so domačim bolj všeč iz listnatega (maslenega) testa.

zvezdica55

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

8. mar 2012 9:05

Naredila štruklje iz listnatega testa (iz Hofra), nadevala s skuto z jajcem in posula z mletimi orehi. Skuhala sem jih v krpi. Super dobi in rahli! Spet ena stvar, ki mi po novem ne bo jemala nepotrebnega časa pri kuhi. SUPER!

Priporočam vsem tistim, ki morajo imeti skuhano kosilo v pol ure!

Se beremo!

 

Veronika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti