Vlečeno testo

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

tema odprta - 10. feb 2012 6:59 | ogledi: 14.119 | odgovori: 13

Zanima me, če je vlečeno testo, ki ga lahko kupiš v Lidlu ali Hofru, primerno tudi za štruklje. Zanima me, kakšno bi bilo to vlečeno testo če se skuha.

Za peko različnih štrudlov to testo pogosto uporabim in se mi zdi dobro in zelo zelo enostavno za pripravo.

Veronika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. feb 2012 8:12

Vlečeno je OK, pa listnato tudi. Oboje za štruklje, pri nas sicer štruklje delamo iz vlečenega. Saj, če se ne motim, je vlečeno tako ali tako Pečjakovo po poreklu, vsaj ono iz Hoferja.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 10. 2012 08:13

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

12. feb 2012 9:32

Rimljanka, hvala za tvoje mnenje. Sem pa le mislila, da se bo s svojim nasvetom oglasila še katera, ki je to tudi že počela. Verjetno pa so vse kuharice tako pridne, da testo za štruklje ne kupujejo, toda naredijo same. Žal se mi vedno ne ljubi. Sem v penziji.

Veronika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2012 9:50

A meni pa ne verjameš?  Naredi oboje, pa boš videla, oboji bodo OK. Iz vlečenega naredi štruklje, mismim, namaži testo najprej z malo vode, da se malo zmehča, namaži nadev, zvoij in pokrij s krpo, da se testo premoči in zmehča. Natoi nareži štruklje, kot si vajena. Kako jih pa kuhaš? V servetu ali v vodi/mleku?

Pri nas pa pravkar zameseno vlečeno testo, moj MUM je tako priročen za take reči.



rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 12. 2012 09:53

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. feb 2012 11:40

Verovnika, če si v penziji, naredi sama. To je samo izgovor, da se ti ne ljubi. En, dva, tri je narejeno. Hitro vzemi skledo, presej moko, posoli, dodaj en jajček, polij malo z oljem, v skodelico daš mlačno vodo. Jaz najprej z jedilnim nožem premešam vsebino, potem dolijem vodo in začnem gnesti. Po potrebi dodajam vodo in ko masa začenja postajati hlebček, ga še malo gnetem, potresem dno z moko in hlebček lepo položim in pokrijem, da počiva. To je postopek, ki ne traja niti deset minut, res pa da še nisem gledala na uro. Medtem ko testo počiva, lahko skočiš še pol urce na Kulinariko, potem pa pripraviš skuto.

Vlečeno testo za štrudlje delam brez jajčka, za štruklje pa z jajčkom, tako sem videla v eni kuharski oddaji. Sem pa včasih delala enako , brez jajčka za vse. Pa še tole. Jaz uporabljam moko farina univerzal in dodam kar dosti vode.Zadnjič sem nekje prebrala, da italijanski picopeki dodajo dosti vode v testo, zato je tako dobro. Jaz delam po občutku.In ne znam delati s kupjenim testom. Sem prav jezna, ne vem ali premalo navlažim ali kaj. Prav tako ne delam testa v kruhomatu niti v MUM-u, ker ga nimam, pa tudi zato, ker si pri ročni pripravi umijem samo roke in se izognem pomivanju le tega.

Tako imaš še en nasvet. Seveda pa ni rečeno, da ti moj ustreza.

Vsem želim dober tek, kmalu bo čas kosila!

 

naor

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

12. feb 2012 11:53

Hvala obena za nasvet. Recept za štruklje naor sicer obvladam, zanimala pa je je le tista, lažja pot.

Rimljanka, žal se nisva razumeli. Tisto testo v roli od Hoferja ali Lidla ni prav nič potrebno vlažiti, ker je že samo po sebi vlažno in čisto primerno za mazanje in zvijanje. Res pa je, da ga na kocu, ko dajem nadev za štrudl in ga namažen samo dobri 2/3, navlažim z vodo, da bolje prime skupaj.

 

Pa dober tek! Danes ne bo štrukljev, toda klasično nedeljsko kosilo, od goveje juhe dalje .............

 

Prijetno popoldne in čim več zimskih radosti. Naš sneg izpred hiše je že na svojem mestu - na enem velikem kupu na travniku!

 

Se beremo!

 



Veronika

Sporočilo je spremenil(a) VEROVNIKA dne 12. 2012 11:54

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

12. feb 2012 11:57

Hojla Verovnika. Tudi jaz delam vlečeno testo kar z svojimi rokicami, poskusi, obstaja zelo veliko receptov za vlečeno testo, res pa je, da v mojem receptu ni jajc. Povem, ti da se testo tako fino raztegne, da iz njega naredimo štrudle, drugič štruklje pa še sirov burek nadevamo. Nobena umetnost ni narediti vlečeno testo, samo volja mora biti in je to to. Pa še preračunano je 9x ceneje, če se sama potrudiš in narediš sama.

 

Lepo nedeljo ti želim

GOGICA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2012 14:00

VEROVNIKA je napisal/a:

Rimljanka, žal se nisva razumeli. Tisto testo v roli od Hoferja ali Lidla ni prav nič potrebno vlažiti, ker je že samo po sebi vlažno in čisto primerno za mazanje in zvijanje. Se beremo!

O, sva se. Sem ti v porvem odgovoru povedala, da imajo obe vrsti testa. Ampak, meni se dozdeva, da zamenjuješ listanto in vlečeno testo. Listnato testo je pakirano v obliuki 1 plasti, navite na peki papir, imajo običajno navadnega in takega z manj maščobe, vsaj v H. Vlečeno testo pa je navito na roli, je 6 plasti, zavito v debelo folijo. In tega je treba navlažiti. No, prodajajo pa še testo za pico.

rimljanka

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

12. feb 2012 14:27

Sama nisem še delala s kupljenim vlečenim testom, ker imam en zelo enostaven recept, ki sem ga enkrat nekje dobila.

500g moke, 250ml vode, sol, 6 žlic olja in 2 žlici kisa dam v multipraktik in na hitro se zamesi testo. počiva pol ure, nato nadaljujem ali zavitek ali štruklje. Moko pa uporabljam tisto s Hoferja.

gazela

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

12. feb 2012 18:26

O ,kak ste vse pridne.

 

No jaz nisem,ga ne delam sama.Oziroma zelo redkokdaj.

 

Verovnika,jaz uporabljam testo iz Lidla,na rolci.Ga ne zamenjam za drugega.Štruklji so pa tudi dobri,nam pašejo .

V bistvu,ga uporabljam,kar za celo paleto stvari,od zavitkov,do rolc.....

Kar poskusi ti ne bo žal.

kriznana

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

13. feb 2012 9:27

No, tistega na rolci sploh še nisem opazila, ker vedno kupim tistega, ki je zvit v peki papirju.  Če grem danes v Lidl, gotovo pregledam vse.

Lep seočen, hladen dan vam želim!

 

Se beremo!

Veronika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti