Hiša ali stanovanje

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 16:08

mamamia je napisal/a:

 

Ker vem, kako so Slovenci v veliko priemrih zidali hiše in se marsičemu odpovedovali, tudi razumem navezanost na te "štiri stene". A to so štiri stene le za naše oči, zanje so pa dom.



mamamia

 

Tudi meni so moja hiša samo štiri stene. Ne vem, jaz sem bila že od nekdaj taka, še ko sem bila v Sloveniji.

Ljudje se prevečkrat enačijo s tistim, kar imajo. In jaz nisem tisto, kar imam.

Vsi bi pa morali imeti plan B.

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. feb 2012 16:18

Vanja, različni smo si. Jaz tudi nimam problema z menjavo bivališča, če bi bilo treba, bi se jutri lahko brez nadaljnjega preselila kam drugam. In naši imajo vsi tudi plan B, če ne bi več stroškov zmogli ali da se kaj drugega zgodi.

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 16:23

Mamamia, you are exception to the rule.

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. feb 2012 16:55

Hehe ... bo treba spet kakšno srečanje v Big organizirat, smo da Istanbul skozi spravimo?

čez lužo

mamamia

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

9. feb 2012 16:57

Oh ja:D   Use vrste ljudi se najde. :D  Samo čisto tako:D btw.....Zakaj za boga ne gradijo stanovanj, z normalno ceno, ki bi pripomogla en soliden balkon....

 

madonca no!!! Tega res ne kapiram? A morjo lih tle šparat?:D

Ne razumem sploh

brusketka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

9. feb 2012 17:12

Se mi zdi, da so stroški res bolj na istem. Jaz pri fantu vidim,ki živi v enosobnem stanovanju, pa ima zdaj čez zimo že elektrike 100€ (z ogrevanjem stanovanja). Je pa dejstvo, da hiša ni nikoli dokončana in stalno vlagaš denar.

Moj je šel iz hiše v stanovanje, pa se ne more in ne more navaditi in samo sanja o hiši. Jaz sem iz hiše in ne bi šla v stanovanje. Tako, da ko bo denar in priložnost bova definitivno gradila ali pa kupila hišo. Zazidljivo parcelo imamo, do takrat bova pa že nekje. 

Roncolino

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. feb 2012 17:15

brusketka je napisal/a:

Oh ja:D   Use vrste ljudi se najde. :D  Samo čisto tako:D btw.....Zakaj za boga ne gradijo stanovanj, z normalno ceno, ki bi pripomogla en soliden balkon....

 

madonca no!!! Tega res ne kapiram? A morjo lih tle šparat?:D

Ne razumem sploh



brusketka

 

Dokler investitorji za stanovanja dobijo, kolikor zahtevajo, bodo stanovanja draga. Zakon trga, tu ne moreš nič. Razen da med več ponudniki vsakemu govoriš, koliko popusta ti da konkurenca, in tako znižuješ ceno.

Ne vem od kod si, a se kar solidna satnovanja dajo najt.

mamamia

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

9. feb 2012 17:19

ljubljana:D ...

brusketka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

9. feb 2012 17:23

Po mojem je veliko odvisno od posamezne hiše/bloka. Jaz in moji starši živimo v eni taki povprečno veliki slovenski hiši, ki pa ni izolirana. Zato kurilno olje in drva (v dnevni imamo, hvalabogu, kamin), dobesedno mečemo skozi okna (skozi stene, bolje rečeno). S tem, da niti nimamo cele hiše (moja starša sta kupila 60% hiše, ki jo je prodal mož, ko se je ločil, žena še vedno živi v hiši v zgornjem nadstropju), s centralno ogrevamo le mojo sobo, ki je majhna (trenutno ne doseže več kot 17 stopinj), dnevno le dopoldne z 1 radiatorjem (povprečna temperatura zadnjih nekaj tednov v tej sobi je 17 stopinj, če ni zakurjeno v kaminu), eno sobo le po potrebi (ker je delno v zemlji se temperatura dosti bolje ohranja), drugje so radiatorji zaprti, v kopalnici imamo letos prvič panel na elektriko, ki je pa bolj tako-tako. Na sezono pokurimo več kot 1000 l kurilnega olja (ki se je pocenil na 0,99€/l, nedavno je bil čez 1€) in ogromno drv. Ti stroški gredo res v nebo. Poleg tega je pri hiši vedno (ampak res vedno) treba kaj narediti (če hočeš imeti urejeno, seveda).

Preden sem spoznala svojo enako dobro polovico, sem bila prepričana, da bi rada vse življenje rada živela v hiši. On pa živi v bloku in tako sem spoznala še drugo plat. Sicer je prostora približno pol manj, kar me malo utesnjuje (živi z materjo), ampak vedno je zelo toplo, s tem da porabita vsaj 2/3 manj denarja za ogrevanje, kot mi, čeprav ni izoliran. Finta je v tem, da je cela stavba pregreta, pri nas pa ne. V bloku je 12 stanovanj in še nisem slišala, da bi imeli s katerimikoli sosedi kakšne probleme.

Ko mi doma štihamo vrt, obrezujemo živo mejo, kosimo travo, zlagamo drva, prelagamo drva na teraso (da so bližje kaminu:)), okopavamo, plevemo, se pri njiju leži na kavču ali gre nekam na lepše. Mi je pa fino, ker se pri nas poleti skoraj ves del življenja odvija na prostem, medtem ko si pri njiju takoj, ko zapustiš blok, na cesti.


Odločitev je težka, ampak sama bi izbrala stanovanje v bloku, ki ni preveč velik (nima veliko stanovanj), stanovanje pa je dovolj veliko (ker 45m2 za tri osebe - tako so živeli moj fant in njegova starša) - je meni katastrofa) in ima balkon.

Tudi jaz ti predlagam, da bi za začetek poskusila živeti pri bodoči tašči. Glede na to, da je hiša velika, se ji boš lahko izogibala Jaz se ji na 45m2 ne morem (kadar sva pač tam) in dejansko vidi vsak moj gib, kar me pošteno moti, čeprav je zelo prijazna in dobra. Čisto logično in pravilno se mi zdi, da bo tvoj dragi pomagal svoji mami, če ne bo zmogla. Čeprav ni otrokova dolžnost skrbeti za svoje starše, se mi zdi prav, da jim pomaga (seveda po svoji zmožnostih, ne da svoje otroke strada na račun svojih staršev), tako kot so oni njemu. Konec koncev pa bo hiša (ali del nje) najbrž tudi nekoč njegova.

 



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 09. 2012 17:54

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

9. feb 2012 17:24

Na,jaz pa sem mislila da si iz Postojne...

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti