Bio blond barva las

cvetka5  

član od: 30.9.2010

sporočila: 44

tema odprta - 8. feb 2012 17:11 | ogledi: 11.073 | odgovori: 13

Ali mogoče katera uporablja Bio blond barvo za lase?? Te blond barve ki jih dobiš v drogerijah so čisto preveč agresivne in ti zelo izsušijo lase! Rada bi iz svojih temno blond-svetlo rjavih las dobila  takšno barvo las http://www.superficialdiva.com/2008/0531/scarlett-johansson-

Ali ima katera kakšne izkušnje s temi barvami in kje se jih lahko dobi??

 

cvetka5

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. feb 2012 17:31

Ne vem, kaj misliš pod bio...ampak lase je laže pobarvati na temno kot pobeliti.

 

Res je, da prodajajo barve za domačo uporabo, običjane dame se pa navadno ne zavedajo, da imajo filmske in drugačne zvezdice barvo las manipulirano pri "visoko kvalificiranih" frizerjih. Pri slednjem mislim predvsem na to, da ne gredo kar k neki sosedi, ki ima frizerstvo v svoji kopalnici.

 

Vanja

cvetka5  

član od: 30.9.2010

sporočila: 44

8. feb 2012 17:41

Pod bio mislim to da so barve bolj naravne in ne tako agresivne

cvetka5

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. feb 2012 17:53

Beljenje las je zelo agresiven postopek in nobena bio barva ne doseže učinka. Za ta namen se uporabljajo zelo močne kemikalije in tako pač je.

lp

cervus

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. feb 2012 18:27

Hmm, jaz ohranjam rjavo barvo z orehovim oljem, ki si ga natrem kakšnih 15 min pred pranjem.  Hčeri, ki je naravno blond, pa včasih naredim masko z limoninim sokom in olivnim oljem. Sicer pa se mi zdi, da limona in sonce zelo posvetlita lase. No, črne najbrž že ne ;-)

http://zaspancki.si/

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

8. feb 2012 18:52

Vanjatajnsek , morda veš , če to orehovo olje prekrije tudi sive lase ? Ga pripravljaš sama ali ga kupiš v lekarni ?

Lp

manca51

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

8. feb 2012 18:53

Na lastni glavi preizkušeno - limona in sonce ne delujeta na vseh laseh. Na mojih zanesljivo ne, pa najbrž še na kakšnih, četudi po naravi nisem prav zelo temnolasa (to so bili moji predpubertetniški poskusi svetlenja las - moj brat je z morja vedno prišel svetlo - ampak res svetlo, skoraj belo blond, jaz sem pa lahko z llimono na glavi ure in ure sedela na soncu, pa ni  bilo popolnoma nobenega učinka, razen glavobola).

Če hočeš imeti tako blond lase, kot jih ima Scarlett Johansson na tej sliki, lahko to narediš samo tako, kot je to naredila Scarlett Johansson, namreč, z običajnim beljenjem z vodikovim peroksidom. Ni druge, iz rjavih las platinsastih ne moreš dobiti drugače, kot da razgradi'š pigment, in to lahko narediš samo z močnim belilom. Zato, cvetka, ti toplo priporočam, da se prepustiš izkušeni frizerki in pač investiraš, kolilkor je treba, ker se splača. Da lasje ne bodo uničeni in slamnati, bodo v dobrem salonu znali poskrbeti in ti bodo tudi svetovali, s čim jih moraš potem negovati, da bodo kolikor se da dolgo lepi in v ne preveč katastrofalnem stanju. 

Sonja

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

8. feb 2012 19:09

... in ne pozabi, da se na takšnih laseh blazno hitro pozna vsak, še najmanjši narastek - si pripravljena si vsak mesec barvat narastek?

Ne, manca51, mislim, da sivih las to olje ne bo potemnilo - čeprav, po drugi strani, ne vem zagotovo, ker še nimam nobenega. Postane pa moja barva las bolj čokoladna, svetleča. Pa saj ni drago - probaj.

 

LP

http://zaspancki.si/

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

8. feb 2012 20:03

Hvala , vanjatajnsek . Sem si mislila , da je orehovo olje preblago za sive lase .

manca51

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. feb 2012 20:55

Po mojem mnenju so dan današnji tudi barve za lase, ki jih uporabljajo fizerji, veliko bolj prijazne do naših las kot so bile včasih. Še vedno sem prepričana, da je zavoljo barvanja bolje iti k frizerju kot sam čarati doma, morda kdaj vmes, ko narastek še ni preveč opazen, barvo le osvežiti s pomočjo domače delavnice. No, en naš tak poskus se je končal tako, da sem namesto z malce osveženo rdečo barvo šla drugo jutro med ljudi, v službo, kot melancana .... pa smo uporabljali znano barvo, več krat preizkušeno za takšna osveževanja ... In potem sem potrebivala nekaj tednov, da smo to postopoma posvetljevali in prišli do barve, ki mi pristoji.

 

Sploh pa je pomoč frizerja nujna, ko želimo preiti s temnejših na svetlejše variante.

 

O sivih pa ne bi. Namesto rjavo-rdečih odtenkov sem že kakih deset let temno blond do svetlo rjava, s svetlimi prameni, da se sivi lasje ne vidijo že teden dni po barvanju pri frizerju. Bi bila z rdečo barvo kot zastava Zgornje Volte: črna (naravna barva), rdeča (pobarvana) in bela (sivi lasje).

 

 

 

mamamia

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

10. feb 2012 11:53

V lekarni imajo (mislim da)naravne barve.Samo,da si moraš večkrat namazati-se mi zdi na vsake 10 dni-,pa bolj na debelo.

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti