Vranica

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 7. feb 2012 11:40 | ogledi: 10.854 | odgovori: 4

Ne morem najti receptov za pripravo vranice. Hvala za pomoč

as1

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

7. feb 2012 12:09

Nastrgaj jo tako, da odstraniš tkivo in ti ostane samo gosta masa. To narediš tako, da jo narežeš na manjše koščke in z desertnim nožem praskaš po površini in ven ti prihaja gosta masa. Pol jo pa lahko uporabiš za jušne knedlčke, ki ji primešaš po želji sol, sesekljan petršilj,jajce in zagostiš z krušnimi drobtinami.Pol pa zajemaj zelo malo količino z žličko in pomakaj v vrelo juho, da odstopi in tako ponavljaj.To je zelo dobra stvar za otroke, ker ima veliko železa. Pa tudi starejšim ne škodi.Dejansko se da pripraviti po okusu, če daš v vraničino nastrgano maso jajce, pomešaš pol pa kaj ti priokus dopušča(česen, drobnjak ,no ja tudi malo vegete) in upam, da je koristen nasvet, kako uporabit vranico.

zaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. feb 2012 12:28

Jaz bi dodala samo to, da jo pri nas prerežemo na pol, da jo laže strgamo - kot bi žemljo za sendvič na pol prerezala.

lp

cervus

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

7. feb 2012 12:55

Hvala za nasvet, jas pa se tako matram pa pritiskam.No saj gre samo malo težje.(Ja dobro, date amerikanci ne poznajo, te bi gotovo ukradli). Pa brez zamire.

zaja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

7. feb 2012 13:50

Jaz pa drobtine namocim v mleko, dodam pa preprazeno cebulo, majaron in cesen. Na isti nacin naredim jetrne.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti