Krema za obraz vs krema za telo

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2012 19:26

Taka krema, ki jo opisuje jgoren17, je res čudovita, samo ne za sončenje - ne vsebuje zaščitnega faktorja in če se namazani z njo zavalite na sonce, vam bo storila točno to, kar olje stori piščancu - v njej se boste spekle.

lp

cervus

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. feb 2012 19:48

Za ognjič nisem vedela, vem pa za šentjanževko, da resno odsvetujejo izpostavljanju soncu tudi v primeru, ko se uživa v zeliščnih pripravki kjer je prisotna.

 

zeta

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. feb 2012 19:55

Je katera že probala namesto krem jojoba olje? Res pomaga?

Ni šentjanževka v olju bila včasih uporabljana kot sončna krema?

 

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 19:58

OlivaB je napisal/a:

Je katera že probala namesto krem jojoba olje? Res pomaga?

 

 



OlivaB

 

Res pomaga za kaj? ali proti čemu?

 

Vanja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. feb 2012 20:02

Proti gubam oz za bolj napeto kožo. V lekarni sem slišala od ene gospe...

OlivaB

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2012 20:02

Uporaba pripravkov šentjanževke pri poškodbah in obolenjih kože danes pridobiva na pomenu tudi na podlagi rezultatov raziskav. Šentjanževka vsebuje rastlinsko barvilo oz. pigment hipericin. Ta snov naj bi bila fototoksična, kar pomeni, da ob sočasnem izpostavljanju sončni svetlobi lahko povzroča škodljive reakcije. Zatorej ne uživajmo pripravkov iz šentjanževke, kadar se nameravamo izpostavljati soncu ali obiskati solarij - niti ne pijmo čajev niti se ne mažimo s šentjanževim oljem, to pride v poštev šele zvečer, ko smo se odstranili s sonca.

 

tole je c/p od tule: http://www.njena.si/zdravje/nasveti/sentjanzevka-

cervus

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

10. feb 2012 13:21

A ognjičeve cvetove se samo tako dobi, da se gre z njihovo sličico po travniku sprehajat? Se ga da doma posadit? No, saj za ostalo se gremo pa po trgovinah- mislim, da bo po travniku po tej mrzli zimi še kako dobrodošlo.



alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 10. 2012 16:38

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. feb 2012 14:02

Ognjič imaš lahko posajen na vrtu ali v kakem večjem cvetličnem loncu. V naravi ga ne boš našla - je vrtna rastlina. Kupi seme in ga posej v lonce, boš imela že poleti svoje cvetove :) Ali pa spomladi poišči sadike ognjiča na tržnici.
Tole je ognjič z mojega vrta:

Tule najdeš pa še malo več o njemu:

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=15

 

Jaz pa imam na obrazu zelo suho in občutljivo kožo. Po "posebnih" obraznih kremah sem vsa flekasta, zato po nasvetu dermatologinje že nekaj let uporabljam samo kremo za dojenčke (Buebchen) z ognjičem, ker nima nobenih dišav in "čudnih" primesi in mi zelo ustreza. Zdajle v tej močni burji pa se zvečer na najbolj izpostavljenih mestih, okoli ust in po nusu, ki je ves ubogi zaradi prehlada,  namažem še z domačo ognjičevo kremo, ki jo iz čebeljega voska, olivnega olja in ognjičevih cvetov naredi prijateljica.

Tudi po telesu me vse "veže", če se po tuširanju ne namažem. Pozimi uporabljam kalodermino maslo za telo ali kaj podobnega, poleti pa nimam takih težav, zato mi zadostuje kakšno "lažje" mleko za telo. Ponavadi kupim kar kaj za dojenčke in zmešam z nekaj kapljami olivnega olja, pa je ravno prav :)

 

Mojca

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

10. feb 2012 16:37

Hvala, mamaF. Sem pa med tem že malo pobrskala, tudi tu je že bilo govora o ognjiču. Ga bom pa letos res posadila, taka krema že ne bo ostajala.



alibaba

 

tale na linku pa čisto druga roža zgleda... Ampak tvoj je lepši!

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 10. 2012 16:41

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. feb 2012 18:34

Dve barvi cvetov ognjiča obstajata: oranžna in rumena. Tale na linku je rumen, od mameF je pa oranžen. Mislim, da pri zdravilnosti pa ni razlike.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti