Krema za obraz vs krema za telo

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

9. feb 2012 15:56

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

...da ima njegov avto eno ceno, jaz sem pa "priceless" in moram bolj poskrbeti zase kot pa za en kos pleha.

Vanja

 

        

alibaba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2012 16:37

zeta je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Hja, a usnjene čevlje pa mažeš s kremo in potem glancaš?

 
Vanja

 

Ja Vanja, usnjene reči mažem in špricam in negujem, še posebej tiste, ki jih nosim po dežju in snegu in posoljenih zimskih brozgah.



zeta

 

Zeta, lahko si le vesela, da imaš tako lepo in neproblematično kožo. Vendar bi rada nekaj pripomnila - čevlje mažeš zato, ker jih nosiš po neugodnih vremenskih razmerah. Tudi koža je temu izpostavljena, prahu, onesnaženemu zraku, UV žarkom, kloru v vodi, izsušenemu zraku zaradi centralne.... Ne bom te nagovarjala, da se maži s kremo, če je ne potrebuješ. Tvoja koža pa jo - za zaščito in ne zato, da bi bila lepša.

lp

cervus

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. feb 2012 17:25

Vanja, elaphus, vama dam čisto prav. Priznam, da se bom zelo težko navadla, ker še, ko si namažem pete (te so pa edine, ki jih redno namažem) si trikrat namilim roke, da imam občutek, zdaj je pa v redu.

zeta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. feb 2012 17:58

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

 Hja, a usnjene čevlje pa mažeš s kremo in potem glancaš?

  Vanja

Jasno, saj so iz mrtve kože, njena je pa še kako živa in za mazanje in glancanje poskrbi sama.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 18:08

Rimljanka, zakaj pa nisi kar prilimala malo bolj obširnega citata kar od Elaphus?

Kokr da mi ne bi bilo jasno, da je koža na obrazu živa.

Tale moj komentar je bolj prikaz, kako komentiraš samo ta ene. Elaphus  njenega mnenja ne oporekaš in je dejansko isto, kot moje. Sicer pa, vsakemu svoje.

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 09. 2012 18:08

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2012 18:23

Verjetno je moj post spregledala. Ko bo pa odkrila, kaj sem napisala, bo pa perje letelo. Pa verjetno ne tukaj, ampak po zs in po telefonu in tudi v živo. Tudi slučajno nimava vedno istih mnenj in včasih se iskre krešejo, da je veselje.   

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. feb 2012 18:28

 Pa ne, da mi nekdo odreka pravico, da sama izbiram, če se oglasim ali ne? Zanimivo.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 18:30

Elaphus, se ji je tako mudilo komentirati mojega....

Samo povedala sem, kako se pikro vtikuješ samo v ta (m)ene.  

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 09. 2012 18:34

jgoren17  

član od: 8.1.2012

sporočila: 73

9. feb 2012 18:30

Vsem, ki se mučite s kremami, bi priporočila domačo kremo iz ognjiča. To je najboljša krema kar sem jih preizkusila in teh ni bilo malo, saj imam težave z kožo-razne alergije, vnetja in izpuščaje. Za kreme sem v 10-tih letih zapravila kar precejšnje bogastvo, dermatologi ti pa priporočajo in ne predpišejo, tako, da si moraš vse kupiti.

 

In še recept za domačo kremo:

domače hladno stisnjeno olivno olje (dobite ga pri kakšnem pridelovalcu na primorskem)

ognjičevi cvetovi (sama uporabljam samo cvetne liste)

To dajte v kozarec za 14 dni na senčno mesto.Cvetovi morajo biti pokriti z oljem.Po 14 dneh ocedite in stisnite.Temu dodajte čebelji vosek, ki ga boste našle pri kakšnem čebelarju.

Skupaj postavite na ogenj in počasi segrevajte, da se vosek stopi. NE SME ZAVRETI, ker ste z vretjem zgubile vse pomembne sestavine. Še toplo kremo vlijete v kozarčke in zaprete. Hranite na hladnem.

 

To kremo uporabljam za obraz, pa za opekline je čudovita, pa za sončenje, za razpokane roke, rane, skratka, če jo boste pripravile ne boste rabile nobene druge.

gaja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

9. feb 2012 19:23

mamamia je napisal/a:

Kaj pa tole?

mamamia

A tangice? Kar zadeva mene je vseeno koliko je stara ritka, samo da je ženska  da ni na moški ritki, ker tisto je pa vsaj meni 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti