Krema za obraz vs krema za telo

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. feb 2012 22:06

Čeprav jih imam že 60 +, se pa strinjam s tistimi, ki pravijo, da se življenje začne po petdesetem. Poznam več petdesetletnic, ki posekajo marsikatero dvajsetletnico. Jaz sicer ne bi bila več stara dvajset, štirideset pa lahko trajajo do sto. Ampak to so samo pobožne želje. Vse so že napisale predhodnice, gube so pa najmanjše zlo.Vsaka naj uživa v svoji mladosti, zrelosti, naj se ceni, naj bo samozavestna in srečna, da je ŽENSKA.

 

 

 

 

naor

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

8. feb 2012 22:52

Mamamia, z dolžino kikelc sem ciljala na urejenost letom primerno. Sicer sem se že navadila na stare mame pri 75ih v živo roza trenirkah a vseeno. Ultra kratka minika pri 60ih je za večino tabu. In prav je tako. Tudi pri 20ih je marsikaj tabu kar pri 60ih ni.

Tko čez prste bi rekla, da vse govorimo o isti stvari. Vsaka na svoj način, s svojimi besedami. No zdaj sem pa zamorila, vrnimo se nazaj k 

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 1:58

elaphus je napisal/a:

Kako je že pel Ivo Robić: Pedeseeeeeet ti je gooooodina teeeeeek.....

lp



cervus

 

Jao, Elči.... Sedamnaest.... Lepo, da si tisto številko zamnejala za petdest.

Tudi meni so gube na negovanem obrazu zelo všeč. Bolj me pali neelastičnost.

Kreme za telo imajo navadno bolj močne parfume, ki gredo meni grozno na živce. SI ne predstavljam, da bi si obraz mazala z isto zadevo, kot pete. Koža na obrazu in peti le nista identični.   Ne vem, mogoče se čisto motim.

 

 

 

 

 

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. feb 2012 11:23

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

elaphus je napisal/a:

Kako je že pel Ivo Robić: Pedeseeeeeet ti je gooooodina teeeeeek.....

lp



cervus

 

Jao, Elči.... Sedamnaest.... Lepo, da si tisto številko zamnejala za petdest.

 

 
Vanja

 

Jao, Vanja, saj jih nimam več sedemnajst, da bi lahk tako pela....  

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. feb 2012 12:08

OlivaB je napisal/a:

Mamamia, z dolžino kikelc sem ciljala na urejenost letom primerno. Sicer sem se že navadila na stare mame pri 75ih v živo roza trenirkah a vseeno. Ultra kratka minika pri 60ih je za večino tabu. In prav je tako. Tudi pri 20ih je marsikaj tabu kar pri 60ih ni.

Tko čez prste bi rekla, da vse govorimo o isti stvari. Vsaka na svoj način, s svojimi besedami. No zdaj sem pa zamorila, vrnimo se nazaj k 



OlivaB

 

Saj vem, da se razumemo, in da je bila minica mišljena kot prispodoba ...

 

Kaj pa tole?

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. feb 2012 12:30

Moje obleke in krila so prav spodobne dolžine, bi rekla letom primerne. Ampak od kar sem študentka na pavziranju, torej zdaj, ko ne hodim več na predavanja, se večinoma oblačim v hlače. V njih se zares dobro počutim.

Kar se pa kremic tiče, pa moram povedati, da še vedno ne uporabljam nobenih krem za obraz, za telo pa itak ne. Moja koža jih enostavno ne potrebuje in če bom nekoč primorana uporabljat kremo za obraz... sploh ne vem ali se bom sploh lahko privadila na to.

zeta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 14:15

zeta je napisal/a:

Moja koža jih enostavno ne potrebuje in če bom nekoč primorana uporabljat kremo za obraz... sploh ne vem ali se bom sploh lahko privadila na to.



zeta

 

Hja, a usnjene čevlje pa mažeš s kremo in potem glancaš?

 

Moja koža je bila vedno blazno suha in občutljiva in sem bila pač primorana vedno uporabljati kreme, drugače se mi je zdelo, da imam premajhno (pa ne, ker bi bila predebela ).Tako mi je uporaba kreme zjutraj in zvečer. In seveda ne verjamem reklamam, da karkoli pomaga proti gubam. Razen fillerjev, ki jih zapolnijo in botoxa, ki jih dejansko začasno ublaži. Ampak to je že čisto druga zgodba.

Najbolj seveda vpliva na zgubano kožo kajenje.

Vanja

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

9. feb 2012 14:45

Jao, jao, pa zakaj ste se tolk o gubah razpisale? Moja asociacija na kremo je lepa, gladka koža . Na gube sploh pomislim ne (pa ne da jih ne bi imela, samo razmišljam pa ne o njih ... Veste, gube za svojo rast potrebujejo ogromno skrbi (mislim to, da nas skrbijo... jim je všeč če se vse okrog njih vrti in potem tako kot mi ob pohvali zrasemo, se one sidrajo in pogrezajo...)

 

Sicer pa smo tukaj same fejst babe gor (fantje se niso oglasili, čeprav po mojem berejo take lepotne tematike), in en lep dan želim vsem skupaj .

alibaba

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

9. feb 2012 15:12

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Hja, a usnjene čevlje pa mažeš s kremo in potem glancaš?

 
Vanja

 

Ja Vanja, usnjene reči mažem in špricam in negujem, še posebej tiste, ki jih nosim po dežju in snegu in posoljenih zimskih brozgah.

Sicer pa vidim okoli sebe ženske, ki morajo zbirati, še posebej v temle zimskem času bolj mastne kreme pa se še vedno pritožujejo, da jim kožo skup vleče. Jasno, da jo potrebujejo, kremo. Sem pač ena redkih, ki bi me krema le motila.

zeta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. feb 2012 15:44

Zeta, si pač srečnica, če imaš mastno kožo.

A ne, kako lahko je ponosno reči, da poskrbiš za čevlje, zase pa ne? Kot da bi bilo kaj narobe, če si vzameš pet minut časa 2x na dan in lepo počistiš kožo obraza.

Ob mene se je nedavno nekdo obregnil, da imam več stvari v kozmetični torbici, kot pa jih ima on za avto. Sem se prijazno obregnila, da ima njegov avto eno ceno, jaz sem pa "priceless" in moram bolj poskrbeti zase kot pa za en kos pleha. In ne si mislit, da hodim naokoli z veliko make-upa.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti