Krema za obraz vs krema za telo

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 7. feb 2012 9:44 | ogledi: 11.422 | odgovori: 62

Kar en čas je že, kar za obraz uporabljam kremo, ki naj bi bila za telo, saj mi zelo odgovarja . Zdaj me pa zanima nekaj- ai je ločevanje krem na tiste za obraz in body kreme le poteza proizvajalcev, da manj prodajo za več, ali bo koža mojega obraza res kaj prikrajšana... Po logiki je koža, ki je večinoma pokrita z oblačili bolj nežna kot na obrazu, kjer je izpostavljena mrazu, vetru, smogu...

alibaba

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

7. feb 2012 9:56

Če ti krema ne bi odgovarjala, bi ti koža že sama "povedala". Tako mislim jaz.

Običajno uporabljam dnevno in nočno kremo priznane "firme", zdaj v tem mrazu pa sem se začela po obrazu mazati z navadno ognjičevo mastjo in moram povedati, da imam res dober občutek. Koža je gladka in zdrava. Občutek imam da so se celo gubice malo izgubile...

 

hema

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

7. feb 2012 10:04

Definitvno poteza proizvajalcev. Vsaj po mojih izkušnjah. Davnega leta, ko sem še imela denar  sem bila obsedena s kremami. Ni bilo dela na telesu, za katerega ne bi imela svoje kreme. Krema za začetne gubice okoli oči (takrat - 21 let), aloe vera za "utrujene oči", krema za obraz, ob kriznih trenutkih krema za T-predel, krema za fiksne grudi, krema za telo, posebno nežna krema za po britju, krema za čvrsto rit, krema za dišeča stopala, krema proti trdim petam... to je zaj tak iz glave.  Pol pa sestavine...nafta, Peg in še množica, ki jih jaz nisem razumela, ker nisem strokovnjak (bi morda rimljanka znala o tem kaj več povedati), sem se jih pa vztrajno izogibala, ker so bile na vseh forumih prepovedane, nevarne tako zelo, da si z nakupom izdelka skoraj prislužiš pol leta v Guantanamu...

 

Moje bistvo - uporabljaj, kar ti odgovarja. Navkljub vztrajnemu pripovedovanju kozmetičark, da se bo poznalo čez 545 let, da boš imela gube, da boš hodila po njih itd. Ena izmed takih kozmetičark mi je namreč nekoč svetovala kremo za okoli oči za gospe nad 70 let (sreča nisem kupla).   Veliko bolj je po mojem mnenju pomemben sam ritual, torej vsakodnevno čiščenje, prehrana, pitje vode itd.

Začetnica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. feb 2012 10:59

Začetnica, a zato si tako mladostna in luštna!

Jaz imam ognjičevo kremo od justa za obraz in eno xy za suho kožo po telesu, s katero se itak nikol ne mažem, ker nimam časa oz. pozabim.

saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. feb 2012 11:03

ZAČETNICA je napisal/a:

 Pol pa sestavine...nafta, Peg in še množica, ki jih jaz nisem razumela, ker nisem strokovnjak (bi morda rimljanka znala o tem kaj več povedati), sem se jih pa vztrajno izogibala, ker so bile na vseh forumih prepovedane, nevarne tako zelo, da si z nakupom izdelka skoraj prislužiš pol leta v Guantanamu...

 

Ne bo povedala, ker ni strokovnjakinja in načeloma dosti dlje od ognjičeve in kake gabezove ali šentjanževkine kreme ne seže, pa še te so zelo zanesljivega vira. Gube pa, ko bodo, bodo od smeha (upam) in v letih, ki jim pritičejo (gube letom in leta gubam).



rimljanka

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

7. feb 2012 11:17

Ja načeloma obstaja razlika v kremah. Amapak to občutimo bolj če imamo zelo masno, zelu suho ali morda zelo občutljivo kožo...

Vsi izdelki za telo so načeloma lažji, ne tako zelo negovalni ampak samo hranilni in vlažilni (ne skrbijo pa za pore, kapilarce, gubice, zaščitni faktor...) in tudi ženska ponavadi nima mastne kože na obrazu in telesu...

uporabi kreme za telo na obazi se sploh izogibajte, če imate mastno kožo. Za suho ženskam več ali manj odgovarja kar koli samo, da se znebijo občutka zategnjenosti in srbečice. Občutljiva koža pa sama pove kako in kaj....   Obrazni izdelki proti gubam pa delujejo bolje kot oni za telo, saj imamo na obrazu drugačne vrste gub kot na telesu in tudi globje. Kreme za obraz pa imajo tudi boljšo zaščito za kožo, saj je koža izpostavljena make-upu, smogu, vetru, itd... Predusem pa danes že vse kreme vsebujejo malo anti-age primesi, to pa zato, ker na čeloma se krema za obraz uporabi tudi za dekolte in predusem vrat tam pa se pojavljajo prvi znaki.

 

No pa še to, ker se mastna koža kasneje postara so tudi kreme kar se tega tiče drugačne sestave. suha se postara prej, vsaj če ni dobro negovana in zato imajo tudi kreme malo drugačne učinke.

NAČELOMA PA ČE TI PAŠE UPORABLJAJ. VAŽNO DA IMAŠ DOBER OBČUTEK. VSAKA NEGA JE BOLJE KOT NIČ...:P

 

 

brusketka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

7. feb 2012 14:26

Alibaba,

če ti krema ustreza (se pravi: če se hitro in dobro vpije in če ti daje za dolgo časa prijeten občutek na koži), potem je zate primerna, pa ne glede na to, kaj piše na njej. Če greš z njo na sonce, je dobro, da vsebuje tudi UV filter, to je pa tudi vse. Tako da navadno mleko za telo za na obraz pred smučanjem res ne bo zadosti, drugače je pa čisto OK, zakaj pa ne. Vse ostalo pa lahko verjame, kdor je pripravljen plačati. 

Sonja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. feb 2012 15:17

ZAČETNICA je napisal/a:

Definitvno poteza proizvajalcev. Vsaj po mojih izkušnjah. Davnega leta, ko sem še imela denar  sem bila obsedena s kremami. Ni bilo dela na telesu, za katerega ne bi imela svoje kreme. Krema za začetne gubice okoli oči (takrat - 21 let), aloe vera za "utrujene oči", krema za obraz, ob kriznih trenutkih krema za T-predel, krema za fiksne grudi, krema za telo, posebno nežna krema za po britju, krema za čvrsto rit, krema za dišeča stopala, krema proti trdim petam... to je zaj tak iz glave.

Aaaaaaa, evo zakaj si tko lepa

nekdo me je že prehitel, no, resnica je pa le!



Živi s srcem, ne z glavo.

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 07. 2012 15:18

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

7. feb 2012 15:32

Pa ste jo razkrinkale  

Pozimi večinoma uporabljam za obraz karitejevo kremo/mleko za telo. Mi zaradi mraza zunaj in suhega zraka notri povsem ustreza. Poleti imam kremo za obraz, za telo pa grejo bolj sončne kreme oz za po sončenju. Občasno se malo razvajam z mandljevim oljem, sploh spomladi, ko je sezona gole kože že skoraj tu   Sem pa že v letih, ko bi že resno morala razmišljat o kremicah za pod učke, za podbradek 

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. feb 2012 16:20

" ... na obrazu drugačne vrste gub kot na telesu in tudi globje ..." 

- hm, a tam, globje, tudi kakšna krema pomaga?  Ker guba je huda ...

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

7. feb 2012 18:25

Ojoj,

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti