Zmrznila voda v ceveh

malenka  

član od: 29.5.2007

sporočila: 17

tema odprta - 7. feb 2012 8:48 | ogledi: 14.284 | odgovori: 26

Vvikendu ob morju nam je zmrznila voda,ne vemo ali zunaj ali znotraj.ima mogoče kdo kakšen predlog kako ukrepati?

Hvala za odgovore in topel dan vam želom

malenka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

7. feb 2012 9:02

Obrnite se na lokalnega oskrbovalca z vodo - tam vam bodo dali nadaljnje informacije. Ko mraz malo popusti vam lahko pušča, zato morate ukrepati takoj.

l.p.

tedyka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

7. feb 2012 9:03

Za drugo leto ti priporočam,da pustiš  vodo odprto v tankem curku.Zmrznila nam je že dvakrat-v 17 letih-enostavno moraš čakati dežja in lepše vreme,lahko pa kličeš vodovod,če ti bodo lahko kaj pomagali.Mi imamo narejeno zelo čudno: iz taščine hiše,tako,da so dve cevi praktično na zraku-smo jih tudi malo oblekli,a ne pomaga.

No, letos,pa sem pustila odprto po kapljicah v kopalnici,v kadi-pa hvala bogu,vstajam zgodaj(5 h)-v kuhinji in v kopalnici v lijaku je skoraj zamrznilo-pa sem odprla na vso moč in tako rešila.Zato ti pravim,da je pomembno,pri takih stopinjah V TANKEM CURKU.

Je pa eni sosedi,v bližnji vasi zmrznila voda,klicala je vodovod-pa ne vem kako so rešili.Če bom kaj zvedela,ti sporočim.



andreja m

No, marsikomu je letos zmrznila.

Sporočilo je spremenil(a) andreja m dne 07. 2012 09:03

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

7. feb 2012 9:04

Zoprna reč, ni kaj. Ampak edina varianta je da zadevo s segrevanjem odmrzneš in potem saniraš.  Običajno voda zmrzne v napeljavi v steni zunaj, če je vodovod dovolj globoko položen po navadi ne. Zmrzne lahko tudi v notranjih prostorih, ki dlje časa niso ogrevani , so slabo izolirani,....Upam in želim ti, da boš imela čim manj škode ! 

hedonist

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

7. feb 2012 9:11

Ja,imaš prav,hedonist.Moji sosedi so počile cevi,ker ni kurila centralne-to je pa tisto "šparanje z drvmi".

To,pa ,da s segrevanjem odmrzneš,pa ne bo držalo-smo poskusili.Smo se lani tako zaje*avali-pa ni in ni šlo.Vodo je odtalilo lepše vreme.Kot sem povedala ,del naše cevi(dveh-ena je za v garaži,druga je za zgornji del hiše) visi v zraku-smo tudi polivali z vročo vodo,pa ni pomagalo.

andreja m

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

7. feb 2012 11:15

Zgolj v informacijo:

Iz lastnih izkusenj, da v neogrevanem stanovanju zmrznejo tudi radiatorji- to se vidi z prostim ocesom, saj so drobno  popokani do zgodaj navzdol. Ce niso do dna so se uporabni, vendar je potrebno zamenjati ventile, saj termostaske glave ne delujejo. Mi smo se obrnili na Danfoss in so nam pomagal resiti problem, ki ga noben instalater  ni znal odkriti, namrec kupiti smo nevseljeno ne novo stanovanje, ker so zmrznili radiatorji do prve tretjine in nismo vedeli. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

malenka  

član od: 29.5.2007

sporočila: 17

7. feb 2012 11:29

Hvala vsem za odgovore.Jutri skočim pogledat in bomo videli kaj se da stotiti.

malenka

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

9. feb 2012 12:22

Ja,kako -si kaj rešila?

andreja m

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

9. feb 2012 15:51

No, da še dodam v vednost. Zadnjič mi je kolega, ki je gasilec povedal, da je dobro v vikendih ali hišah, kjer se pozimi ne greje, oziroma, ne uporablja tudi stranišč, da se iz kotlička školjke spusti vodo, v vodo, ki ostane v školjki pa je dobro zliti en deci antifrisa in tako ni problema z zmrzovanjem. Nisem pa še nikoli tega probala, tako, da ne vem, če res učinkuje.

 

tina711983

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

10. feb 2012 14:45

tina711983 je napisal/a:

No, da še dodam v vednost. Zadnjič mi je kolega, ki je gasilec povedal, da je dobro v vikendih ali hišah, kjer se pozimi ne greje, oziroma, ne uporablja tudi stranišč, da se iz kotlička školjke spusti vodo, v vodo, ki ostane v školjki pa je dobro zliti en deci antifrisa in tako ni problema z zmrzovanjem. Nisem pa še nikoli tega probala, tako, da ne vem, če res učinkuje.

 



tina711983

pri nas na vikendu vedno čez zimo zapremo vodo,seveda tudi spraznimo cevi, v radiatorjih pa tudi imamo mešanico z antifrizom.  Tako, da antifeiz učinkuje, pa tudi strošek ni tak.

 

onaon

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

11. feb 2012 21:35

Tudi pri nas je na vikendu zmrznila voda, ampak ne noter, temveč pred dovodm v vikend. V javni cevi. Soseda je imela vodo odprto (tanek curek) pa ji je vseeno zmrznila. Ni kaj, treba bo počakati na otoplitve.

 

Spela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti