Meni za krvno skupino a

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

tema odprta - 4. feb 2012 19:53 | ogledi: 13.298 | odgovori: 17

Ojla!

Rada bi se začela zdravo prehranjevati pa je zelo malo izbire.

Potrebovala bi vaše izkušnje in kak recept, da bi bilo užitno.

 

Hvala!



ham-njam

Temo je spremenil(a) ena mš dne 4. feb 2012 19:53

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

4. feb 2012 20:11

zdravo ali po "dijeti za krvno skupino A"?

Izbire ni tako malo, le navadit se bos morala.

Recimo losos na zaru z zelenjavo, biserni jecmencek z zelenjavo, ajdova kasa, ...

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. feb 2012 20:49

hvala. Začetek je težak pa še rib ne maram.

 

ham-njam

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. feb 2012 21:33

Draga ena mš, če se želiš zdravo prehranjevati, je pa res veliko možnosti in izbire. Gre samo za to, kaj se tebi zdi, da je zdravo in kaj v bistvu zdrava prehrana je. Ni zdrava prehrana le vse iz polnozrnatih reči, brez sladkorja in nemastno, veliko drugega je zdrava prehrana.

Univerzalna formula je: vsega po malem, po zdravi pameti, v ničemer pretiravat, se malo gibat zraven in si na dolgi rok rešena vseh skrbi.

Zelo preprosto je to, samo v glavi je en klik potreben.

mamamia

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. feb 2012 23:21

mamamia je napisal/a:

Univerzalna formula je: vsega po malem, po zdravi pameti, v ničemer pretiravat, se malo gibat zraven in si na dolgi rok rešena vseh skrbi.

mamamia

Kar je res je res

 

Dodajam: in se ničemur odpovedovat, razen če se želodec ne strinja

yulchi

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

5. feb 2012 10:08

Tudi jaz imam krvno skupino A.Ugotovila sem, da mi zelo odgovarjajo zelenjavne juhe. npr:

popražim 1 manjšo čebulo dodam na kocke narezan krompir in korenček, malo popražim, zalijem z vodo. Dodam, bitvo, zmrznjeno šonačo ali čemaž.Začinim. Ko je kuhano s paličnjakom zmiksam in dodam malo sveže naribane korenine ingverja ali česen, dam na ogenj, da obrne, posujem s petršiljem.Če ti ugaja, dodaj žlico kisle smetane, naredi juho bolj nežno.

Zelo rada imam ajdovo kašo z brokolijem.Poglej recept v bazi.Fantazija. Ali testenine z zelenjavo.Zraven skledo solate.Meso kuhamo pri nas 2x tedensko (niso vsi A), z veliko zelenjave.Pa imamo vsak nekaj.

Pred leti sem ugotovila, da mi zelo odgovarja, če jedem namesto mesa dodajam pečeno slanino. Za kosilo za 4 osebe cca 10 dkg. Super dopolni okus.Pa sveže nariban trd sir na testenine naredi čudeže.

Pri naši hiši zadnji dve leti spet delamo ocvirke, zaseko in mast.Si že delala pomladansko solato (regrat in radič) z vročim krompirjem in vročo mastjo (stopljeno zaseko)? Pri nas bo to kmalu vsak dan na jedilniku (še kak mesec). Zraven zabeljen krompir ali riž ali testenine, pa je kosilo tu. Za O pa "štuc" pečenice ali zrezek, pa vsi predemo.

 

 

 

 

jovita

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. feb 2012 15:00

ena mš je napisal/a:

Ojla!

Rada bi se začela zdravo prehranjevati pa je zelo malo izbire.

 

 

 

 

Temo je spremenil(a) ena mš dne 4. feb 2012 19:53

 

Ti se pa hecaš? NI izbire?

 

Poleg tega, če kuhate za moža in otroke, dobi vsak skuhano po njegovi/njeni krvni skupini?

 

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2012 18:48

Hm, najbolje bi bilo, ko bi vsi imeli skupino AB, ti bi lahko vsi vse povprek jedli, tako kot ta krvna grupa vse vzame in samo svoji da ...

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. feb 2012 19:04

Nikarte!

Jaz imam skupino AB in ne bi smela jesti včine stvari, ki so osnova moje prehrane. Posledično se diete ne držim in mi zdravje služi tiptop, da me že skoraj skrbi, da ni kaj narobe z mano (razen če očala za branje in občasno šepanje ne sodijo v shemo zdravega življenja - potem bo pač kriv moj odpor do paradižnika). 

Čisto resno - jej hrano, po kateri se dobro počutiš, drži se splošnih pravil zdravega življenja in bo vse v redu. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. feb 2012 19:08

Limnol, ne skrbi za tvoji dve tegobi. Če ti, ko si v tvojih (mojih) letih, zjutraj čisto nič ne manjka.... je precejšnja verjetnost, da si mrtev. Rad reče moj dragi, če se slučajno pritožim nad bolečim križem.

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. feb 2012 19:15

Hehe, potem sem pa sploh polna življenja in ni razloga za kakršne koli spremembe. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti