A lahko zamrznem cele bučke?

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

tema odprta - 1. feb 2012 18:49 | ogledi: 10.577 | odgovori: 12

Je že kdo zamrznil cele bučke? Ostanejo enako dobre, ko jih odmrzneš in pripraviš? Ali jih moram narezati preden jih zamrznem. Večkrat jih prerežem na pol in nafilam pa popečem v pečici. Prav zaradi tega bi jih zamrznila cele. Jih je kdo že zamrznil cele? Ostanejo dobre?

 

vd007

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. feb 2012 19:46

Če boš bučke odmrznila, bodo cotaste. Prereži jih na pol, izdolbi in takšne zamrzni. Vzameš jih iz skrinje, zmrznjene nafilaš in spečeš.

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. feb 2012 2:48

Ne.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

2. feb 2012 6:14

Malo fizike: Bučke vsebujejo vodo. In ko ima voda manj kot 4 stopinje, se začne širiti in povečuje volumen in tako seveda trga celice sten bučke in potem dobiš format bučke, ki ni najbolj fotogeničen.....

In to isto se zgodi pri vsaki vodeni zadevi, ki gre v zamrzovalnik.

Vendelina jr.

dolenc52  

član od: 2.1.2012

sporočila: 72

2. feb 2012 9:50

Ne nemoreš zamrznit cele. Jaz jih narežem na kocke ali naribam. Takšne lahko uporabljaš za omake z naribanim sem pa že tudi naredila zavitek samo moraš dodati droptine.

dolenc52

Mygrace

sporočila: 6506

2. feb 2012 10:00

Komot zamrzneš cele. Ampak niso uporabne za kuharijo potem..kvečjemu za kakšen čatni mogoče, pa še to čatni s takim žlindrastim priokusom.

In zakaj si prišla do ideje o zmrzovanju celih bučk?

(briga me nič vprašam pa lohk press)

Mygrace

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

2. feb 2012 10:02

Celih bučk ne zamrzujemo kot je že zgoraj rečeno.

Meni se najbolj obnesejo, da jih naribam, čisto majčkeno posolim, in dušim, da oddajo vodo. Potem jih še ožamem in take zamrznem. So idealne za dodajanje k omakam, lazanjam, musakam. Najboljši pa je štrudel ali pita, če ddodamo še malo smetane, kisle ali sladke, po želji. Take jedi lahko naredimo slane ali sladke. Neverjetno so dobre. Se pa te bučke pripravlja, ko jih imaš polno na vrtu in ne veš, kam z njim. Pa je to ena izmed rešitev.

pirnica

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

2. feb 2012 11:55

Mygrace je napisal/a:

Komot zamrzneš cele. Ampak niso uporabne za kuharijo potem..kvečjemu za kakšen čatni mogoče, pa še to čatni s takim žlindrastim priokusom.

In zakaj si prišla do ideje o zmrzovanju celih bučk?

(briga me nič vprašam pa lohk press)



Mygrace

 

Zakaj sem prišla do te zamisli? Prav zaradi filanja bučk. Soseda jih je imela na vrtu veliko in mi jih je ponudila, pa sem jih narezala za omake ipd, potem pa pomislila na filane, ker jih imamo tud zelo radi. :) Zakaj bi jih kupovala , če bi jih morda lahko shranila in prišparala nekaj ob tem.

vd007

sabina muhič  

član od: 8.1.2012

sporočila: 5

2. feb 2012 17:03

bučke spustijo vodo. jaz jih narežem na kocke ali pa naribam. naribane posolim (da spustijo vodo) in pustim stati nekaj časa, nato jih ožamem in zamrznem. Če pa bučke uporabljaš za omake, juhe ipd. jih ni potrebno ožemati. Z

sabina muhič

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

2. feb 2012 17:40

Tudi jaz imam eno vprašanje,niso bučke ampak šampinjoni.A jih lahko zamrznem?

Za pomoč se že v naprej zahvaljujem!

jatija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

2. feb 2012 17:50

Šampinjone očistim morebitnih smeti oz. zemlje, jih narežem ter dam v vrečko, ki jo malce zravnam in to roma v skrinjo. Ko jih potrebujem za hrano, enostavno odtrgam in dam še zmrznjene v kuharsko obdelavo. Če so pa lepi majhni, tudi cele zmrznem.

 

Če šampinjonov ne mislim uporabiti danes oz. jutri, jih takoj pospravljam v zmrzovalnik. Nikoli jih ne puščam v hladilniku, da postanejo rjavi /temni/. Zmrznjene pa nikoli ne odmrzujem!

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti