Kaj za večerjo?

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

tema odprta - 29. jan 2012 19:38 | ogledi: 10.765 | odgovori: 11

Ideje, predlogi za lahke/športne/po treningu/zanimive/tradicionalne/posebne ali kakršnekoli večerje?

Moja večerja: Običajno šalca čaja. Občasno pa par kosov različne zelenjave, za konec pa črni čaj.
Mater sem kulinaričen:P

MBrando

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

29. jan 2012 19:42

1 - palačinke

2 - ostanki kosila

3 - čokolino

4 - jajca na oko

5 - jogurt, kruh

6 - ocvrte kruhove rezine

7 - krompir v kosih z ocvirki in cvrtje

8 - raznovrstni namazi

9 - sadje

kleo

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. jan 2012 20:01

kleo je napisal/a:

1 - palačinke

2 - ostanki kosila

3 - čokolino

4 - jajca na oko

5 - jogurt, kruh

6 - ocvrte kruhove rezine

7 - krompir v kosih z ocvirki in cvrtje

8 - raznovrstni namazi

9 - sadje



kleo

Moj bog, pa je telo to sposobno predelati v celi noči? Sploh številka 7 je neverjetna.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2012 20:35

Včasih nič, včash vse in včasih le nekaj, kar mi pride pod roke. Recimo ostanki roštilja - hladne pečene perutnice, mrzel čevapčič, malo potunkan v tisto tekočino, ki se nabere na dnu posode ...

Druga slabost mi je pršut in po možnosti kos belega kruha zraven. Lahko je tudi kak tekoči jogurt, včasih pa kaj malega pripravim obema -  malo lososa, sirov, olive, orehi, buteljka  vina zraven ...

 

Če od kosila ostane jota, jo jem ne le tudi za večerjo, ampak naslednji dan tudi za zajtrk ...

 

Sem si pa sposobna ob devetih ali desetih zvečer skuhat ali spečt hrenovko, in tudu kakna kranjska je že "padla".

Je pa za nami obdobje, ko smo ob devetih zvečer šele začeli kuhat kakšno buzaro ali morsko rižoto (doma, ne na dopustu, da ne bo pomote).

 

No, kar sem opisala, so bolj poredke situacije, morda enkrat, dva krat na teden, saj praviloma ne večerjam. Imam pozno kosilo, med peto in šesto, pa potem nisem lačna zvečer.

 

MBrando, res si kulinaričen, jaz umrem ob taki prehrani. No, saj te  moje večerje niso kdo ve kaj po kulinarični plati, tovrsten užitke hranim za kakšne priložnosti (tudi kar tako, po hitrem dogovoru tekom dneva) oziroma srečanja s prijatelji in kosila čez konec tedna, ko je veliko časa in izpolnjujem želje ali dam lastni domišljiji prosto pot.

mamamia

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

29. jan 2012 20:47

Jaz pa kosilo/2. Edino surove zelnjave in sadja se izogibam, ker sem ugotovil, da mi ne pade najbolje. Še najbolj mi sede zelenjavna rižota z lečo. Pa tudi večerjam kakšne 4 do 5 ur preden grem spat.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. jan 2012 20:53

Ponavadi kruh+nekaj (salama, sir, marmelada, med...), palačinke, šmoren, kaki ostanki od kosila (rižota, testenine, juha, solata...), zadnje čase pa jajca na kubik (sem v zadnjih 2 mesecih pojedla ene 5 jajc vsega skupaj, v zadnjem tednu pa ene 8 sigurno ).

Drugače sem pa po principu kolegovega očeta, ko ga je žena vprašal, če ga nič ne muči ponoči pozna večerja. Je odgovoril "mene tišči, če NIČ ne pojem!"

Viva Meier

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

29. jan 2012 22:28

Kozarec ananas/bananinega smootija, ter kozarec jagodnega soka.
Se že veselim FRUŠTUKA :P :DD

MBrando

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

30. jan 2012 13:37

Pri večerji se izogibam ogljikovim hidratom kot so krompir, riž, testenine. Tudi sadje v tem obroku izpustim.

Pazim, da se ne prenajem, sploh preslanega, ker potem sem žejna, težko spim. Ker imamo dokaj pozno kosilo, je večerja bolj lahka.

Največkrat popijem kefir ali kislo mleko. Ali pojem pusto skuto. Ali pa sir+olive. Paradižnik+mozzarelo. Zeleno solato s tuno. Popečeno mešano zelenjavo. če sem fajn lačna, si popečem kak kos piščančjega fileja. Včasih jem samo pršut. Ali pa navadno salamo. Ali pa si skuham jajce, dva. "Kuliarična" sem bolj pri kosilu, ki je pri nas glavni obrok.

Vilma

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. jan 2012 19:14

Danes tudi pri meni pozno kosilo. Pojedel ob 18ti uri, a je bilo bolj lahkega značaja. Pečen fižol pa 2 mali mesni polpeti. Do jutra nič več.

Joooo, komaj čakam jutra ter ovsenih kosmičev in sadja :>

MBrando

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. jan 2012 20:27

evo, po vadbi pečena skutna poslastica: četrt skute, jajce, borovnice, stevija, cimet. pečeno 30 minut. njam!

www.mojalbum.com/naredilaana

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

30. jan 2012 21:47

Jaz sem tudi ravnokar po vadbi. Sem večerjala pol žemljice z inčuni, navadni jogurt in pol granatnega jabolka.

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti