Ali je danes kaj v zraku

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. jan 2012 2:36

Tole zadevo z lučmi severnjaki že 2 desetletji prakticirajo. Če ne celo več.

Meni je "zimska otožnost" (ne maram reči depresija, ker tega nisem nikoli imela)  prenehala, ko sem končno imela hišo primerno osvetljeno zjutraj in seveda na koncu dneva. Sem pač nekoliko več plačala za elektriko, korist smo imeli pa vedno trije.

 

Vanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

31. jan 2012 7:58

manca51 je napisal/a:

Frina , o kakšni lučki govoriš ? Imaš tisto solno lučko v mislih ? 

 

  Svetloba pa brez dvoma dobro vpliva na počutje , ne le ljudi , tudi živali , rastlin , pa najsi bo sončna ali kakršnakoli že . Ežoj , kaj tebi ni bolj toplo pri srcu (in bolj misliš na razvrat ) , ko je lep , sončen dan , kot pa siv in turoben ?

   

 

           

 



manca51

 

Ne, to ni solna lučka. To je lučka za svetlobno terapijo, ki daje svetlobo, podobno sončni in zato blagodejno vpliva na počutje in izločanje določenih hormonov.

Solna lučka je za moje pojme samo dekoracija,verjatno s placebo efektom.

F r i n a

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. jan 2012 10:40

No, pa nimaš prav, da je samo za dekoracijo. Striček google pravi, da je vir pravih naravnih negativnih ionov. Jaz jo imam na vikendu, ampak tam je vse zeleno in veliko sonca kadar pridem, tako, da učinkov te solne lučke ne zaznam. Ker pa na veliko oglašujejo ionizatorje, sem se malo pozanimala, kako in kaj. Na prvem mestu je še vedno zračenje. Da bi kadil in imel ionizator, ki čisti zrak je čisto zavajanje. To vem sama, ko sedim v družbi kadilcev in se ob ionizatorju davim ob negativnih ionih. Ne strinjam se čisto, da vsako stvar a priori zavrnemo, ampak sama sem, tudi naivna kot sem, že večkrat prišla do spoznanja, da je veliko stvari marketinški nateg. O lučki za svetlobno terapijo pa še nisem slišala, zato ne bom o njej rekla nič.

 

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. jan 2012 11:07

naor je napisal/a:

 Striček google pravi, da je vir pravih naravnih negativnih ionov.

naor

A tudi umetni negativni ioni obstajajo?

rimljanka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

31. jan 2012 11:33

Pred nekaj leti je prišla k mami neka silno gostobesedna gospodična in ji reklamirala in prodajala aparat za svetlobno terapijo. Takrat so bili še tolarji in za zadevo je hotela 40 000 sit, kar se je mami zdelo od sile drago, pa vseeno bi jo ta gospodična pregovorila, pa je ravno takrat prišel domov brat. Je ukrepal tako, da je dečva morala spokat in zelo hitro iti skozi vrata. In potem brat pripoveduje kakšno je to čudo za vse bolezni: bela škatla iz plastike, velikosti kakšnih 20x8x2 cm, na koncu priključni kabel, na ploskvi škatle pa 10 raznobarvnih LED diod, ki so se prižigale in ugašale v različnih časovnih intervalih, podobno kot lučke za novoletno  smrečico. Se pravi, en čisti nateg. In še nekaj. Brat je zračunal, koliko stane material, ki je bil vgrajen v to zadevo: približno 300 tolarjev. Še en nateg. Po ovinkih smo pa izvedeli, da je soseda, sedaj na žalost že pokojna, kupila to stvar in upala, da ji bo kaj pomagalo. Seveda ji ni.

Verjamem pa, da svetloba vpliva na človeka. Na lep sončen dan je vsak popolnoma drugače razpoložen, kot na kakšen siv, turoben, oblačen dan. Ravno tako je drugače v sobi, kjer so prižgane malce zakrite luči ali pa če imaš žarnico direkt pred očmi. Je razlika.

Želim vam en sončen in pozitivno naravnan dan, četudi je torek in je do vikenda še kar nekaj za oddelat.



janko1

Sporočilo je spremenil(a) janko1 dne 31. 2012 11:44

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. jan 2012 12:16

Draga Rimljanka, z Googlom se pa ne grem meriti. Kolikor vem pa je največ negativnih ionov ob slapovih, ko so nevihte, pa najbrž bi se še kaj našlo. Pri teh ionizatorjih, ki z ogljikovo nitko proizvajajo negativne ione, pa naj bi posnemali naravo. Kaj vem, nisem pravi naslov. Sem se pa "izobrazila" o tem še na TV PIKA, saj gospo, ki to prodaja dobro poznam. Ampak ionizatorja nisem kupila. 100 eurov raje investiram v opero ali masažo.  

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

31. jan 2012 13:39

Meni pa kak oblačen, zaprt dan brez sonca prav dobro dene. Pri nas je še vedno toliko sonca, da bi mi vsakršna lučka oz. umetna svetloba v zimskem času, bila kar odveč.

zeta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. jan 2012 13:39

Moja pripomba je letela na dejstvo, da ni razlike med ionom, ki nastane ob slapu in ionom, ki nastane v ionizatorju, ion je pač ion.

No, vsekakor ioni ob slapu bolje vplivajo na naše počutje kot ioni iz ionizatorja, ker smo ob slapu običajno prosti, zam zaradi lastnega veselja, v pisarni pa smo, ker pač moramo biti. Ampak, razlika v počutju ni posledica različnega delovanja ionov, ampak ostalih dejavnikov.

Sicer je pa Google samo orodje, na nas je, da najdeno vsebino ustrezno uporabimo.

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

31. jan 2012 14:31

zeta je napisal/a:

Meni pa kak oblačen, zaprt dan brez sonca prav dobro dene. Pri nas je še vedno toliko sonca, da bi mi vsakršna lučka oz. umetna svetloba v zimskem času, bila kar odveč.
zeta

 

, da ne boš vedno ti meni:

tu sva si pa res podobni!

lp

mzm

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

31. jan 2012 14:53

Ja, kar v nekaj pogledih sva si enaki, z moke

zeta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti