Ali je danes kaj v zraku

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

tema odprta - 29. jan 2012 13:19 | ogledi: 7.842 | odgovori: 43

tisti dnevi:S ko se počutiš povoženo...

Danes se počutim čisto povoženo:P...Nevem zakaj:D ali je kakšen nizek pritis v zraku ali pa je to res, da skodelica kave pomaga? Zanima me namreč zato, ker če spijem kavo se mi ne zdi da učinkuje. Danes delam preizkus in ugotavljam, da sem čisto povožena brez te opojne tekočine. Ali je res nekaj na tem ali pa je preprosto gniv dan:D Kako pa je s tem pri vas? Kako začnete dan? S kavo? Čajem? Imate morda kakšno drugo jutranjo rutino brez katere ne gre?

Aja predusem pa....Kako skuhate kavo in katero oz. čaj? Moja tašča naredi svetovno kavo, moja se mi pa zdi pač čudna....uporabljam barkafe. Zanima me od česa je odvisno, da je kava dobra? MOrda od posode (đezve), ker moja taščica ima bakreno...



brusketka

Temo je spremenil(a) brusketka dne 29. jan 2012 13:25

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

29. jan 2012 13:26

En sprehod si privošči. Zrak je zunaj kar oster, pa še veter bo naredil svoje. Ko prideš domov, pa en vroč čajček, pa se boš kar bolje počutila. Za probat je.

zeta

brusketka  

član od: 11.11.2011

sporočila: 97

29. jan 2012 13:27

Ja to bom pa res...po kosilu grem:D

brusketka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

29. jan 2012 13:37

brusketka, če si odvisna od kave, to prepoznaš po glavobolu, ki te mine po popiti skodelici.

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. jan 2012 14:50

Ja, res je nekja v zraku, pri nas vsekakor. Že ves dan se igrajo tam. Sprehod pomaga, pa prešeren smeh tudi.

rimljanka

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. jan 2012 14:58

....pa en dva tri, dva dva tri......obrat in dva dva tri......

 

lp

mzm

paulinne  

član od: 15.9.2009

sporočila: 78

29. jan 2012 17:19

@brusketka

pred časom sem imela podoben problem... glede kave namreč...

...in   ugotovila,

da kava vedno boljša je,

kadar užita je v dvoje. 



paulinne

Sporočilo je spremenil(a) paulinne dne 29. 2012 17:22

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. jan 2012 18:54

Ma jaz pa nič ne dam na kavo, imam raje natur varjanto - najprej za kako urco ali 2 odejo čez glavo pa v pančevo, potem pa sprehod po tem svinjskem mrazu in sem na koncu kar ok poštimana Konc koncev pa saj za to pa je NEdelja ane?

Viva Meier

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. jan 2012 20:25

Ja, itak. Ampak brez kave mi živeti ni. Mi kar ustreza barcafe. Potem pa sprehod in to v tričertinskem taktu. Pa si spet čisto nova(a).

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. jan 2012 20:42

Ob koncu tedna me v soboto nihče ne sme zmotit pri branju časopisa; preden začnem brati, nekaj pojem, potem pa ob branju velika skodelica neskave (brez mleka, pa z veliko sladkorja, belega).  Ko to vse opravim, začnem funkcionirati, včasih grem celo na jutranji sprehod. Vsatjam okoli pol osmih, včasih celo prej, med tednom bi pa spala in spala zjutraj ...

 

Med tednom imam svojo jutranjo kavo že leta in leta (osem ali devet se jih je nabralo, smo zadnjič šteli) z isto družbo v enem lokalu blizu moje službe, in to je obred, ki se mu res redko odrečem (mora biti nekaj res nujnega, da okoli osmih nisem na svojem mestu - še sedimo vedno ob isti mizi in vsak na svojem mestu, kave pa sploh ne naročamo, ker v lokalu itak vedo, kakšno kdo pije).

 

V zraku je pa bilo nekaj, da sem bila povožena, pred tem mrazom, ki je pritisnil v zadnjih dneh. Prej se mi je včasih zdelo, kot da me je nekdo z mokro brisačo že na tešče mahnil po glavi.

 

Brusketka, čeprav sem sama reden kavopivec, ti povem, da veliko bolj pomaga kozarec vode kot kava, če se želiš malo razbuditi. Jaz sem v službi včasih zaspana, ko je tak čuden pritisk, pa spijem kozarec ali dva mlačne vode in je veliko bolje, kot če spijem kavo.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti