Svečana oblačila večjih številk

justa  

član od: 25.12.2007

sporočila: 18

tema odprta - 28. jan 2012 17:49 | ogledi: 13.642 | odgovori: 15

Včasih sem si kakšen kos boljših oblačil kupila pri Acman, odkar kih ni več na trgu, pa grem zelo malokrat v trgovino, ker me enostavno mine. Zdi se mi, da moje številke (48) nimajo nikjer. A je to res tako velika številka, da so oblačila samo za "stare mame". No ja, saj stara mama sem res že, pa vseeno. Približuje se dogodek, za katerega res rabim malo boljša - svečana oblačila. Ima morda katera od forumašič kakšen nasvet, kaj naj za poroko (pa ne bom se jaz poročila) oblečem in kje bi lahko takšno oblačilo kupila ? Za vsak nasvet bom iskreno vesela.

justa

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

28. jan 2012 18:12

Justa,kaj pa trgovina za močnejše v ljubljanskih Stegnah? Ime trgovine ti raje zapišem v zasebni pošti, da ne bom delala reklame.

 

mejačka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

28. jan 2012 19:16

Svetujem ti, da pogledaš v Emporiumu - trgovina Punt Roma - lepe stvari za primerno ceno.

rrr

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

28. jan 2012 23:47

trgovina Perla na Dunajski v Ljubljani, mogoče?

Pitončica

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

29. jan 2012 7:56

Kaj pa Mozamo:  http://www.mozamo.eu/index.html

Ali pa Sanjska obleka v Kmniku: http://www.sanjska-obleka.si/index/home/Domov . Tu si je hčera izposodila maturantsko obleko in videla sem tudi veliko svečanih oblek večjih številk, ki jih šivilija primerno popravi.

Fino bi bilo , da napišeš iz kje si, da te ne pošiljamo na drugi konec Slovenije.

vida70

justa  

član od: 25.12.2007

sporočila: 18

29. jan 2012 10:33

Hvala vsem za odgovore. Vse kar ste mi napisale, pride v poštev, ker sem iz osrednje Slovenije. V Ljubljano bo definitivno treba, res pa bi se lahko zapeljala tudi do Kamnika.

justa

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. jan 2012 11:17

Kaj pa šivanje ti ne pride v poštev? Namreč glede na ceno maturantske obleke, ki sem si jo izposodila v LJ, bi rekla, da se da za podoben denar tudi precej sešiti. Pa še če izbereš kak brezčasen kroj, ti še kdaj prav pride, recimo zamenjaš samo dodatke, čevlje, torbico. Je pa res, da je za šivanje fino imeti preverjeno in izkušeno šiviljo, ki se ne "uči" šivanja na tvoji svečani obleki...

Viva Meier

justa  

član od: 25.12.2007

sporočila: 18

29. jan 2012 12:22

Ja Viva Meier tudi v tej smer sem razmišljala, vendar nimam izkušenj s tem, ker je že kar 30 let, kar mi je ena šivilja delala oblačila po meri. Jasno, da ta ne dela več, k drugi ki jo poznam, pa nesem samo zavese zašit in kakšno stvar skrajšat. Najbrž bom najprej poskusila v kakšni trgovini oz.v večih, če pa ne bo uspeha, pa tudi šivanje pride v poštev. Mislim, da glede na to, da oblačilo rabim konec aprila, imam še dovolj časa. Lahko pa, da se motim, ker nimam pojma, kako dolgo čakaš na vrsto pri šivilji - pri kakšni dobri, najbrž kar dolgo časa.

justa

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

29. jan 2012 14:09

Nimam veliko izkušenj s šiviljami, kar se časa tiče je pa samo en problem - med februarjem in aprilom je namreč naval z izdelavo maturantski oblek & oblek za spremljajočo familijo (plesi so pogosto nekje marca, aprila), zato morda velja kmalu poiskati šiviljo, če se odločiš za to opcijo.

 

P.S. sicer ni vprašanje, ampak v spomladanskem obdobju je bil v mojem koncu tudi problem z vikend termini frizerjev, tako da če te bo kdo drug friziral si zazihraj datum pravočasno

Viva Meier

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. jan 2012 19:00

Justa, vidim, da si članica že kar nekaj let, se pa ravno veliko ne oglašaš. tako da ne vem, koliko v resnici slediš našim diskusijam.  V arhivu imamo (išči po ključnih besedah "oblačilni report") kar precej sezonskih namigov za to, kako se oblačijo XXL punce, kako si izmerijo številko oblačil (ponavadi kupujejo prevelike kose) in v katerih trgovinah se splača kupovati.

Tudi bo kmalu na blogih serija tekstov o prihajajoči sezoni.

Ker potrebuješ obleko za event v aprilu (takrat so pa lahko temperature od 5 do 30 stopinj) je itak malo tvegano za tisti termin kupovati nekaj iz jesensko-zimske sezone.

Skratka, malo pobrskaj po starih tekstih tule in začni razmišljati o tem, kako bi fenomenalno delovala v dobri pariško modri ali pa kobalt modri oblekici.

 

Hope this helps.

Vendelina jr.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. jan 2012 14:05

Draga Justa, sama tudi spadam med XXL modele, zato poznam te probleme. Moja trgovina je Ulla Popken v Celovcu. Znamka je sicer bolj športna kot za svečane priložnosti, a njihova serija Selection ima tudi svečane stvari.

 

Tule pa si lahko ogledaš njihov asortiman na internetu: http://www.ullapopken.de/ 

teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti