Posušeni paradižnik

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

tema odprta - 27. jan 2012 13:15 | ogledi: 16.783 | odgovori: 24

A katera zna svetovat, kje kupiti dober posušen paradižnik, ozr, katerega vzeti, ki je dober??

In kak nasvet morda, je katera že posušila paradižnik doma?? Kako? 

vd007

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

27. jan 2012 13:39

Ne morem ti specifično svetovati, lahko samo rečem, da osebno kupujem le "soljenega" oz. da se bolj razumljivo izrazim, ne maram vloženega v olju in kaj vem še čem, kupim takega na kilo, nasutega v vrečko Lokacija - tam kje na južnih koordinatah Italije. Do sedaj je še vsak bil kvalitetno posušen (stal v vrečkah res dolgo) in blazno aromatičen. Tako, da edino kar ti zna priporočiti je skok proti Toskani oz. naročilo komu, ki se potika čez mejo. O pripravljenju lastnega nimam pojma, bo treba še malo preštudirati, drugače po logiki bi rekla veliko sonca in vročine, pa kak sušilnik, pa prava vrsta, pa sol...nekje tu

Viva Meier

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

27. jan 2012 13:41

Meni je zelo všeč posušen paradižnik, ki ni v olju. Je prijetno slan in sladkast ob enem. Kupila sem ga v Ljubljani v Leclercu, tam kjer imajo pakirano suho sadje in oreščke. Znamka je Seeberger. Je pa precej drag, približno 3 evre za 125g, vendar ga ne porabiš veliko, ker je zelo intenzivnega okusa.



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 27. 2012 13:42

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

27. jan 2012 13:54

Uuuu super info Vesnuska, mi že rdeča lučka utripa za pomanjkanje zalog točno takega kot ga opisuješ. Se naslikam v Leclerc čim prej

Viva Meier

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jan 2012 15:09

Jaz ga kupim pri italijanih ki prodajajo olive, paradiznike ipd na sejmih po sloveniji. So skoraj vedno na gaspodatcu, pa ali je to sejem narava in zdravje ali pocitnice..l.

www.mojalbum.com/naredilaana

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

27. jan 2012 16:29

Jaz ga včasih sušim doma, če ga imam na vrtu res zelo veliko. Je precej dela z njim, saj ga je treba obračati, zvečer nositi noter in paziti, da ga mačke ne razmečejo. Uspe samo, če sušiš zelo zrele sadeže mesnatih sort, če je sonce močno vsaj kakšen teden, rajši še kakšen dan več, mreže je treba postaviti na tako mesto, kjer jih doseže veter.

 

nola

baraba  

član od: 4.2.2008

sporočila: 25

27. jan 2012 17:23

Tudi jaz sem sušila doma paradižnik v sušilniku za zelenjavo. Postopek je sledeč: paradižnik razdelimo na 4 dele in sredico t.j. semena odstranimo da nam ostane samo zunanji del nato ga damo na rešetke v mašino in ga sušimo toliko časa da ni čisto suh in ne še svež. (ja zelo težko je to napisati da bo vsaka vedla koliko je to ) nato sem ga zložila v majhne kozarčke in dodala lovorjev list in rožmarin (ne pretiravat ) in vse skupaj zalila z dobrim olivcem. Če je paradižnik zelo suh bo tudi v olju ostal trd če pa je ravno pravšnji je pa super. Olje kateri vam potem ostane ga lahko uporabite tudi za ostale jedi ima zelo dober okus in vonj po zeliščih. Meni je dober in ga naredim kar nekaj kozarčkov in tudi počaka v hladni shrambi ali pa v hladilniku - olje v hladilniku pa postane trdo to pa vemo a ne.

 

baraba

 

baraba

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

28. jan 2012 7:02

Kot sem že nekje zapisala,sem zadovoljna z znamkami CIRIO in SAN MARZANO-druge so mi bile(posušene) prekisle.Semena sem kupila v Italiji.

Sušim,pa v sušilcu.

Kot je napisala baraba-težko je napisati,koliko časa ga sušiš.

Lansko leto sem ga vložila v olje,semen pa nisem odstranjevala.

Lahko si pogledaš slike v forumu PARADIŽNIK TAKŠEN IN DRUGAČEN,na 4. strani.



andreja m

Sporočilo je spremenil(a) andreja m dne 28. 2012 07:04

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. jan 2012 8:32

Na sejmu Alpe Adria, na sejmu Flora,.....so prisotni, na vsaj 2 stojnicah tudi trgovci izza exzahodne meje, iz Gorice, se mi zdi. imajo izjemne paradižnike, pa olive, pa namaze, pa.......ni, da ni. Dostopne cene in zelo kvalitetno.

Vidim, da so me že prehiteli, pa vseeno, A-A sejem je ravno te dni. Velja pogledati.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 28. 2012 08:33

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jan 2012 10:03

In kako ga uporabite?

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti