Katera hrana napihuje?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jan 2012 15:07

Po moje hrana ni tako pomembna, bolj je važno od časa do časa un ventil odpret, da popusti pritisk. Pa boljše če ni nikogar v bližini, včasih se to popuščanje sliši.

ežoj

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

27. jan 2012 15:07

Problem zna biti v hrani, ki gnije na vrhu tvojega zeLodca. Recimo ce jabolko jes po kosilu. 

 

www.mojalbum.com/naredilaana

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

27. jan 2012 15:30

Ežoj 

blossom

Mygrace

sporočila: 6506

27. jan 2012 15:52

Napenjanje in vetrove povzroča tudi ne dovolj prežvečena hrana.

Mi moramo pomagati našemu telescu in ga ne po nepotrebnem obremenjevati. Prebava se začne v ustih, tam imamo zobe, da hrano razkosamo in zmeljemo, jo pomešamo s slino, v kateri so encimi, ki krasno začnejo razgradnjo hrane.Teh encimov nižje doli ni, so pa drugi, ki imajo svojo vlogo.V vsakem posameznem delu prebavnega trakta se dogajajo različne faze prebave...intako dalje blabla...

Ampak važno je pravilno začeti in na začetek imamo vpliv, kasneje po tistih ovinkih pa nič več.

Pa saj to je že zdavnaj jasno, a ne: jej počasi in umirjeno, dobro prežveči.....uživaj.

Imamo lepe izraze, ki povedo natanko to: zaužili smo hrano, katero hrano pa ti uživaš, si danes že kaj zaužil?

Itditd.....

 

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. jan 2012 16:40

[citat=--bannanna--]

Problem zna biti v hrani, ki gnije na vrhu tvojega zeLodca. Recimo ce jabolko jes po kosilu. 

 
www.mojalbum.com/naredilaana[/citat]

No, to ni res in nikakor ne more biti res.

lp

cervus

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

30. jan 2012 8:28

_tisa_ je napisal/a:

Leyla, a tudi (zjutraj) na prazen želodec?

Vedno. No, včasih sem po jabolkih še izjemno lačna :) Jih pa jem med malico, tako da so obenem na dnu in vrhu želodca 

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

30. jan 2012 11:02

Jaz se držim pravila, da so jabolka (in ostalo) moj prvi obrok in šele nato, najmanj po pol ure, pojem kaj drugega: glede na to, da ti odprejo apetit-idealno. Priporočam ti, da jih dobro prežvečiš, kot so pred mano že omenjali. Morda bi preizkusila kakšen teden takšnega uživanja in opazovala reakcijo?

V več virih sem zasledila, da so jabolka zelo zdrava, ampak le zjutraj, zvečer pa se nikakor ne priporočajo...

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. jan 2012 11:33

pirnica je napisal/a:

Je pa verjetno precej odvisno od naše presnove, pri vsakem človeku je malo drugače. Mislim, da tudi zadostno izločanje žolča omili težave.

Popravek: v prebavilu teče prebava, res je, od naše prebave je odvisno, ali nas neka jed napenja ali ne, pa od tega, ali nam je to običajna in vsakdanja hrana ali le občasna.

Presnova pa teče v celicah in nanjo ne more vplivati vrsta hrane, saj tja pridejo le enostavvne molekule (glukoza, amino ksiline,...), ki nastanejo s prebavo (razgradnjo) v prebavilu in preidejo v kri, potem pa v celice.

Praviloma se ta dva pojma mešata, pa ni prav, da se.

rimljanka

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

30. jan 2012 13:17

No, pa sem se spet malo poučila. Za prebavo sem vedela, kje poteka, seveda. Ampak sem res mislila, da tudi presnova vpliva na prebavo (amino kisline ...).

pirnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti