Zapovrstje vnosa hranil čez dan...

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

26. jan 2012 17:59

Zanimiv zapis, MBrando. Jaz se sicer prehranjujem nekoliko drugače, ampak se trudim z zdravim načinom življenja nasploh. Veliko gibanja, ob beljakovinah zelenjavo in sadje, malo OH in v kombinacijah spet z zelenjavo.

Ker tudi mene prehrana zelo fascinira, se zelo rada pogovarjam o njej, preberem kaj zanimivega, se pravi o drugačnem načinu prehranjevanja od slovenske klasike, kombiniranju živil ...Veliko se naučim iz teh zapisov, odločim pa se seveda po svoje.

Tudi v rubriki "Kaj jutri za kosilo" so zanimivi predvsem tisti zapisi, ki predstavljajo kakšno novo varianto, kombinacijo, reciklažo in podobno. Meni se zdi že neobičajno, da nekdo je skupaj "šmorn" in solato, ali pa potico in šunko. Je pa prav zaradi tega zanimivo. Saj če bi vsi jedli kvinojo, skuhano skupaj z algami, in potreseno s sojinimi kalčki, tudi ne bi bilo zanimivo. Tako pa, kot protiutež tenstanemu krompirju (ki ga obožujem), dunajcem in solati, zelo popestri naše razmišljanje.

Eni tudi zelo radi eksperimentiramo pri pripravi hrane, drugi se držijo preizkušenih jedi. Eni so za eksotiko, drugi nismo. Eni radi kuhamo, eni so raje "pocrkljani", ...

 

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. jan 2012 18:22

PIRNICA: Wiiiiiiii tako je. objem, poljubček pa en presni kakav v prihodnje. Debati ne bo ne konca in kraja.
Enako razmišljam in enako se rad razvajam. Vodilo naj bo RAVNOVESJE! Pač jem 20dni super zdravo in delam alternative slo. kuhinji, pol pa imam kakšen dan ali 2 razvajanje pri starših in prisegam na DOMAČE!!! Pa ni važno kaj je noter, samo da je ;)

Je pa razlika če sam živis in kuhas zase, kot pa da imas družino in odgovornost. Ker meni je marsikaj dobro, pa četudi ne uspe, drugi pa bi mi pomrli. Kaj čmo, tak sem pač utrjen in vzgojen! Sicer pa, vaja dela mojstra in obratno, zatorej full rad gledam tole stran iščem ideje in cumpram. Ni lepšega, kot kuhanje, saj je to del meditacije zame.

Tako ali drugače se imamo radi, pa najsi bo moj tip prehranjevanja ali pa od nekoga drugega. Najlepše je ko se družba dol vsede, vsak nekaj prinese, se vinček odpre in začnejo pogovori. Hjoooooo

Jaaaa, smoren in solata. Hehe, svašta.
Za mene pa so nebesa, ovsene palačinke pa čežana iz jabolk, hrušk, breskev. pa samo namakam noter. Nom nom..
Al pa tudi palačinke pa takšna kombinacija.

Kakorkoli, lepo je, da nas je toliko in da vsak nekaj dobrinese k tej strani...

MBrando

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

26. jan 2012 19:25

Ko si ravno omenil palačinke, ki so ena od mojih najljubših jedi. Rada jih imam v vseh mogočih in nemogočih variantah. Najboljše pa so mi iz polnozrnate moke, pa res na debelo namazane z jabolčno čežano s cimetom, potem pa zvite skupaj. Jo komaj držim v rokah.

Dobro, da bom šla kmalu spat, sicer bi se še spravila zdajle pečt palačinke. Lahko jih jem ob vsakem času, kot obrok, ali kot sladico.

pirnica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

26. jan 2012 19:46

Meni že ves dan nekaj sladkega hodi po glavi, pa se mučim sama s sabo, da si ne bi pekla palačink ali kuhala gresa. Potem pa vidva o šmornu in palačinkah. Bom vseeno počakala do jutri, mogoče me bo pa zjutraj spustilo. 

 

naor

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. jan 2012 19:53

Pirnica: Jaaaaaa, to je najbolše!! Da ono FULL nabašeš. da se kar šibi od polnitve. Pol pa ona kiso sladka kombinacija, da ti kar tečejo sline. Saj ne moreš ne!! Ali pa carski praženec pa čežana, pa samo NOM NOM NOM. Super ideje in mišlenje imaš.
Kar spat ja, ker je pol najlepše ko si zjutraj lačen kot volk, pa daš same one POZITIVNE/ZDRAVE sestavine na sestradan želodček!! Ufff
Aja, seveda prvo en topel čaj, da zaštartam želodček, pol pa pol urce počakat pa ama ama.
Jutri si bom pa za spremembo piro skuhal in ne bom presne jedel. Malo toplega bo pasalo, pa še 40g ovsenih bom vrgel na koncu noter, da bo hrust hrust, pol pa hruško, pomaranco in eno malo rdeco pomaranco, pa se malo narezanega mangota. cimet, en oreh, lanena semena, kaka bučna semena ali pa par nesoljenih kikirikijev, pa je poldan rešen!


Naor: NEEEEEEEE. Jutri pa si kar naredi. Takšno opcijo kot sva mi2 napisala. Tudi griz ni slaba izbira. Jaz imam pirinega in je MMMMM

MBrando

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. jan 2012 20:07

Mamamia, meni se je zgodilo pa nekaj zanimivega.

Recimo, ko sem pocasi presaltala na zdravo prehrano, brez mocnih okusov ipd mi je to postalo zakon. Jem vse, cesar prej nisem, in vse mi je dobro. Prej sem imela tako razvajen okus kot sedaj vecina ljudi. Od raznih ojacevalcev okusa, sladkorja, soli, masti. Ko se zacnes bolj simpl prehranjevat, je vse dobro in na koncu so ti dobri se ovseni kosmici na vodi ;) ok, to vem da sem malo posebna, samo lahko si predstavljas kaksno malo bolj plain and simple jed.

 

In pA to, da ko se nekaj casa ubadas z zdravo hrano in se trudis, ti to pride v kri, ni vec treba gledati na vsako stvar, ker je tisti avtomAtizem ze v tebi. Ko niti ne gres vec mimo polic s cokolado, ali te ta niti ne gane. Jaz si nic s tem ne belim vec glave, ker je avtomatsko. In najbolj si zazelim kaksne dobre zelenjave ali sadja. jem crno cokoladO ker mi je res dobra in uzivam ;)

 

Enkrat sem pa med ucenjem vseeno imela neke napade sladkarij in se spet okus razvadi..je pa od zacetka malo odrekanja. Ampak cel proces ne traja dolgo ;)

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. jan 2012 20:10

MBrando je napisal/a:



Je pa razlika če sam živis in kuhas zase, kot pa da imas družino in odgovornost. Ker meni je marsikaj dobro, pa četudi ne uspe, drugi pa bi mi pomrli. 



MBrando

 

Hihi enako tukaj ;) zato pa si upam totalno eksperimentirat ker na koncu tako ali tako pojem in se ne sekiram ce drugi ne. Kruh se lahko vedno odmrzne..

www.mojalbum.com/naredilaana

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

26. jan 2012 21:04

... ali pa vrže nekaj mesa čez riž 

 

Eksperimentiranje je zakon, še posebej ko ti uspe pretvorit avokado v čokoladni puding

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

26. jan 2012 21:20

bananna in Terman: Točno tako!!! I like it very much!!! Ko se enkrat odvadiš, čutiš vsak dodatek ojačevalca oz. sladkorja. Želodček malo peče če je preveč bele moke bilo uporabljene za zgostitev, ali pa če je bilo prežganje preveč skurjeno.
Ampak ja, saj sem rekel. Tu pa tam mi pa popolno zapaše, po domače, pri mami. To so pol posebni trenutki, kateri mi ZELO ZELO dosti pomenijo.

Ob 20ti uri sem mel se eno malo razvajanje pred spanjem. Sojino toplo mleko, pa 3 domače čokoladno/orehove palčke, katere so z eno stranjo bile pomočene v čokolodo.

Mleko sem si z magic milkom puna speno, da je bilo fajn fajn kremasto, gledal X FILES in lepo namakal palčke not! VESTA, KAKŠENO BOŽANSKO RAZVAJANJE JE BILO TO!!!! Spal bom kot grof!

MBrando

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2012 21:26

bannanna je napisal/a:

Mamamia, meni se je zgodilo pa nekaj zanimivega.

Recimo, ko sem pocasi presaltala na zdravo prehrano, brez mocnih okusov ipd mi je to postalo zakon. Jem vse, cesar prej nisem, in vse mi je dobro. Prej sem imela tako razvajen okus kot sedaj vecina ljudi. Od raznih ojacevalcev okusa, sladkorja, soli, masti. Ko se zacnes bolj simpl prehranjevat, je vse dobro in na koncu so ti dobri se ovseni kosmici na vodi ;) ok, to vem da sem malo posebna, samo lahko si predstavljas kaksno malo bolj plain and simple jed.

 

In pA to, da ko se nekaj casa ubadas z zdravo hrano in se trudis, ti to pride v kri, ni vec treba gledati na vsako stvar, ker je tisti avtomAtizem ze v tebi. Ko niti ne gres vec mimo polic s cokolado, ali te ta niti ne gane. Jaz si nic s tem ne belim vec glave, ker je avtomatsko. In najbolj si zazelim kaksne dobre zelenjave ali sadja. jem crno cokoladO ker mi je res dobra in uzivam ;)

 

Enkrat sem pa med ucenjem vseeno imela neke napade sladkarij in se spet okus razvadi..je pa od zacetka malo odrekanja. Ampak cel proces ne traja dolgo ;)

 

 



www.mojalbum.com/naredilaana

 

Sem bila dve leti na zdravi (pre)hrani, nič ne rečem, da nisem tudi dobro jedla, kombinatoriko sem pripeljala do skrajnih meja domišljije ... A se potem nisem odločila, da bi vse življenje (zgolj) tako jedla. Pri meni ima črni kruh sicer prednost, jem manj ocvrtih jedi (s katerimi itak nikoli nismo pretiravali), mastno ni bila nikdar moja izbira, praviloma pazim še na nekatere druge stvari, predvsem količinsko (suho sadje - zavoljo veliko kalorij in sladkorja, ki jih vsebuje, pa oreškov, čeprav te obožujem ... in še kaj se najde).

Zdaj jem vse, a tisto, kar mi je bilo včasih prepovedano, v zelo zmernih količinah. Ali pa redko, pa zato takrat, ko je prilika, malo več.

Meni pač to ustreza in bi imela sama s sabo prevelike težave, da bi se morala čemu odreči. Kot se nidkar nisem odrekla sladkani kavi in čaju, niti v času najstrožje diete ne. In vedno sem jedla in jem le bel riž in navadne testenine, ker mi druge preprosto ne teknejo.

Malo se seveda brzdam pri sladicah, sploh če vsebujejo istočasno jaca, maslo, smetano in kakšne oreške; brzdanje zame pomeni, da pojem en manjši kos in ne dveh ali treh, kot včasih.

 

Vsak od nas ravna, kot mu najbolj ustreza. Če ti tvoj sistem ne vzbuja želje po nečem, kar bi ti sicer zaužila, a se zavestno odrekaš, potem je to prava stvar. Če pa ima kdo težave zaradi  odrekanja nečemu, kar si sicer želi, je pa to rahel problemček.

Glavno je, da smo mi sami zadovoljni z načinom, ki smo si ga izbrali. In pač eksperimentiramo in iščemo nove izzive, vsi v okviru svojega načina prehranjevanja.

 

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti