Ingver

tema je zaklenjena

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

tema odprta - 25. jan 2012 7:49 | ogledi: 8.524 | odgovori: 3

Če je bilo že govora o tem, se opravičujem (me prosim "peljite" tja). Ingver- me je včeraj tako presenetil, tak pekoč okus, da se ga nisem upala dodati v eno omako. Res ne poznam njegove uporabe, sem mislila da je to "sladka" začimba. Tudi Novakova ga v receptih zelo dosti uporabljata, pa sem hotela še sama poizkusit. A se mogoče potem v pripravljeni jedi izgubi ta "nemogoč" okus. Res hvala za pojasnila!

Terman  

član od: 11.5.2011

sporočila: 277

25. jan 2012 8:10

Par trikov s svežim ingverjem: 

  • lahko ga sesekljamo, grobo in fino naribamo, lahko pa tudi narežemo na kolobarčke poljubne debeline, odvisno kakšno teksturo želimo v jedi;
  • kvaliteten koren je znotraj živo rumen, slabše kakovosti je, bolj vleče na zeleno;
  • lupimo ga čim tanjše, saj je največ okusa tik pod olupkom. Če imamo ekološko pridelanega, lupljenje sploh ni potrebno;
  • če ga prepražimo kot/skupaj s česnom in čebulo, izgubi tisti pekoči pridih;
  • če ga dodamo na koncu kuhanja, bo toliko pekoč, kot bo vroča voda v katero ga bomo dodali.

To je vse, kar se trenutno spomnem. Posušenega pa ne uporabljam. 

 

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. jan 2012 8:24

Mi ga veliko uporabljamo za zelenjavn jedi. Na olju skupaj prepražim sesekljana ignver in česen, razmerje odvisno od okusa, in potem dodajam različno zelenjavo in začimbe. Za dve osebi je na priemr dovolj dva cm korenine, če ne maraš intenzivnega okusa.

Je pa res da ima mlet ingver nepriemrno šibkejšo aromo in svežega. Morda si le pretiravala s količino?

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti