Smem prosit?

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

26. jan 2012 0:53

Zelo lepo napisano! Se strinjam z večino, ki gledajo na svet bolj z optimizmom in dobro voljo, kot pa negativno. Saj vsak ima občasno slab dan, (ali pa pogleda pregloboko v kozarec - sem že tudi zasledila takšna hudomušna namigovanja tu na forumu), pa mu lahko kdaj pa kdaj kaj spregledamo.

Jaz se bolj nagibam k temu, da je življenje neprecenljivo in ga je zato potrebno uživati. In biti prijazen in spoštljiv drug do drugega. Na žalost to ljudje opazimo šele kasneje, predvsem ob kakšnih bolečih prelomnih trenutkih. In potem nas peče vest in bi radi zavrteli čas nazaj in razmišljamo kaj vse bi lahko še storili če... itn.

Kar se tiče pravopisa, pa lahko dodam samo to, da to ni omembe vredno, saj nismo v šoli in ne pišemo za oceno ali da dokažemo, da smo se naučili pravilno tvoriti povedi z vsemi ločili.

Itak: koherenca je pomembna, ne kohezija.

yulchi

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

26. jan 2012 8:47

Frina, čestitke za napisano!!!

Tudi sama sem dostikart hotela kaj vprašati, pa sem si rekla ne ne bom, ker ne mislim brat pametovanja nekaterih, ki se oglašajo prav v vsaki temi. Strinjam se tudi s tistimi, ki pravijo, da nis(m)o vsi računalniško pismeni. In zaradi tega nič slabši od tistih, ki mislijo, da znajo po netu poiskat prav vse.

Sicer pa obstajajo še drugi forum in zanimivo, take nastrojenosti nisem srečala še nikjer drugje.

vida70

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

26. jan 2012 9:03

Čisto po naključju sem danes odprla to temo, saj me na forumu zadnje čase pritegne samo Kaj jutri za kosilo? (pisci v tej temi so res simpatični, duhoviti in prijazni ljudje, pa seveda odlični kuharji).

Frina, kot ena starejših članic, ki se oglašam redko in samo takrat, ko imam kaj povedati, lahko samo pritrdim tvojemu zapisu in ugotovitvam večine drugih članic. Napisala si točno tako, kot bi brala moje misli, zato sem ti hvaležna za to temo.

shaania25  

član od: 6.4.2007

sporočila: 75

26. jan 2012 10:04

Frina, čestitke na napisanem. Ubesedila si misli veliko forumašic kulinarike.net .

shaania25

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. jan 2012 10:19

Frina, cestitke za zapisano.  Polepsala si mi dan

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

26. jan 2012 10:51

Frina odlično.

Sicer imam dolg , ampak pišem pa ne tako dobro, kot ti.  Super. Jaz tudi vsakemu povem kar mu gre. Mi je potem lažje.Pa še nekaj me skrbi, žalostno je to, da ti ne razumejo, pa lahko jim stokrat napišeš ali poveš. Se jih je treba na veliko izogniti in svet je  lepši. Jaz takšne ljudi kar. Moj čas je preveč dragocen.

Vejice, pravopis, ha nismo vsi pojedli pamet celega sveta, znam pa kaj drugega.

 

lp, pinka

 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. jan 2012 11:03

pinka je napisal/a:

Frina odlično.

Sicer imam dolg , ampak pišem pa ne tako dobro, kot ti.  Super. Jaz tudi vsakemu povem kar mu gre. Mi je potem lažje.Pa še nekaj me skrbi, žalostno je to, da ti ne razumejo, pa lahko jim stokrat napišeš ali poveš. Se jih je treba na veliko izogniti in svet je  lepši. Jaz takšne ljudi kar. Moj čas je preveč dragocen.

Vejice, pravopis, ha nismo vsi pojedli pamet celega sveta, znam pa kaj drugega.

 

lp, pinka

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

26. jan 2012 11:14

Jaz osebno nimam slabih izkušenj z iskanjem pomoči ali nasveta na tem forumu.

Sem pa opazila tudi jaz nestrpnost in rivalstvo med nekaterimi člani-cami.

Meni je ta forum všeč tudi zato, ker poleg receptov in ostalih kulinaričnih tem izvem marsikaj novega in koristnega..

Resda malo komentiram, vas pa skoraj dnevno spremljam.

Frina je res zapisala mnenje mnogih od nas, vsi si želimo malo strpnosti.

In res- striček "gugl" ne pove odgovora iz osebnih izkušenj, zato se tolikokrat pojavljajo morda za koga "trapasta" vprašanja tu.

Poleg tega smo zbrani iz vseh vetrov in nismo vsi enako razgledani ali celo lahko rečem dovolj pametni.

Obstaja pa tudi zasebna pošta v kateri sem prejela veliko lepih misli in nasvetov..

Potrudimo se in polepšajmo dan tistemu, ki nas prosi za pomoč.

Če pa ne vemo kaj bi rekli, svetovali-bodimo tiho.

Želim vam prijetne dneve in ne pozabite-

življenje je kratko, zato naj bo sladko.

syu

darcy1  

član od: 30.3.2011

sporočila: 70

26. jan 2012 11:37

Frina lepo da si zapisala, da se lahko zamislimo. Mene včasih ob prebiranju kar mine nadaljevati in preskočim kaj "prezasoljenega". Lepo bodite.

darcy1

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

26. jan 2012 12:35

Jaz bom rekla takole: očitno je čedalje več takih, pa naj si bodo uporabniki facebooka ali ne, ki so nepovratno kontaminirani s tem, da je njihov resnični, real life self-esteem odvisen od virtualnih številk ob tistih gladiatorskih knofčkih (ali števila postov, v katerih slišijo, da se še kdo z njimi strinja). Če se to združi še s čedalje pogostejšo mentaliteto "najhitreje bom do nečesa prišel, če nafehtam nekoga drugega" in "kdor mi ne ustreže takoj in kdor se ne strinja z mano, me ne mara", nastane fatalna kombinacija pasivno-agresivne tečnobe, ki čepi v kotu in se smili sama sebi, ampak vseeno zbere moč, da ugrizne tistega, ki jo hoče napeljati na to, da se da življenje včasih urediti tudi drugače. Druga stvar: (slišalo se bo paternalistično in je tako tudi mišljeno): v poslu, ki ga počnem, sem se naučila, da so samo tri stvari v življenju zares hude: če ti kdo umre, če si ti ali kdo od tvojih dragih hudo bolan, ali pa če koga ubiješ (kar in my line of work na žalost niti ni povsem nemogoče), vse ostale so pa, kot bi se po latinsko lepo reklo, fumus vaginalis, za katere se ne splača niti popraskat - zlasti pa ne, če ti je kdo, ki ga niti ne poznaš, na ekran napisal nekaj, s čimer se ne strinjaš, ali ti je pa samo povedal, da se on ne strinja s tabo. Tretja stvar: vsi ste že slišali vic o vrabčku, ki je napol zmrznjen padel z drevesa, nakar ga je posrala krava; v toplem kravjeku se je odtajal, začel migati, še preden pa je lahko vzletel, ga je zagledal maček in seveda naredil tisto, kar mački naredijo s ptički nasploh. Nauk zgodbe je splošno znan: ni vsak sovražnik, ki te potlači v drek, in ni vsak prijatelj, ki te iz njega ven povleče. Zapomnite si to, je zelo uporabna zadeva - tudi v vsakodnevni politiki. Ljudje božji, zunaj je en velik, lep svet, ki tečnobe vseh sort, ne samo pasivno agresivne, slabo prenaša. Včeraj sem dobila optimistično pismo znanke, ki se je pred dobrim letom preselila v London, in v pismu meditira o tem, kaj dobiš, če si dovoliš, da se prestaviš iz cone udobja (zanimiv koncept, tisti, ki ga ne poznate, si ga pojdite prebrat, magari s pomočjo google translate); znankino pisanje je bilo tako polno optimizma, da bi ga najrajši objavila, če ne bi bilo v njem malo preveč privatnih detajlov (jaz sem že po enkratnem branju v eni uri nabrala dve polni vreči stvari, v katere sem se prej spotikala pod pretvezo "bo-še-kdaj-prišlo-prav", si kar mislim, da bi se podobna katarza zgodila skoraj vsakomur, ki bi tisto bral). Skratka, na zdravje kulinariki, pa tale post je mišljen še kot namig jerneju, da ne bi slučajno štetja tistih trapastih uvedel še na forum. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti