Darilo-kuharska knjiga

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 20. jan 2012 14:26 | ogledi: 8.294 | odgovori: 5

Za darilo sestri kupujem kuharsko knjigo. Gledala sem Ljubezen skozi želodec 3 Preprosto slovensko , Ljubezen skozi želodec 2 Po zdravi pameti ? Kakšen drug predlog, prosim za pomoč ?

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. jan 2012 14:56

No, teh knjig ne poznam, premišljeval bi nakako takole: aha, ona ne zna nič skuhat, rabi tako knjigo, kjer piše, da se korenček prej nastrga, da kruh mora vzhajat, kjer piše kako se naredijo osnovne poceni jedi...........

ali pa: aha, moja sestra je mojstrica ( kulinaričnih znanosti ) ne bom je žalila s tako knjigo v kateri piše, da je treba ribo prej očistit........... torej ji bom kupila knjigo, kjer bo našla kašne posebne recepte s katerim bo presenetila družbo.........

ali pa: ah, niti zna kuhat, niti je to zanima, kuharsko knjigo niti odprla ne bo, bom vsaj tako zbrala da so notr lepe slikice, pa da je ovitek take barve, da paše s pohištvom......

ali pa:...............

tako nekako bi jaz razmišljal ( odločitev je pa tvoja, ti jo poznaš, ne mi,......... matr, pa kje je mi querida amiga, ona bi to to žihr fajn razložila, ko je rabiš, se pa ne oglasi ), če hočeš, da je darilo za nekaj koristno, a ne, da si le izpolnila svojo " obvezo " in nekaj kupila in podarila.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. jan 2012 15:04

Po moje je tudi malo odvisno od tega, koliko sestra že zna kuhat, predvsem pa, kaj jo zanima.

Meni na primer knjiga o kruhu ali štrukljih ne bi pomenila toliko kot knjiga o predjedeh, mesnih jedeh, eksotičnih kuhinjah in podobno.

Stopi v knjigarno, izbira je dandanašnji tolikšna, da boš gotovo nekaj našla. tudi če si brez ideje, se ti tam utrne, vsaj meni.

 

 

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jan 2012 15:06

Aqui estoy, mi querido Jose, ?que tal? mucho tiempo sin verte....

Od zadevnih vsaka stane cca 30 EUR, greš v knjigarno in jo kupiš. Če ne veš, katere, vzameš metodo an-ban-pet-podgan in dobiš izbiro. Če obdarjenec zna kuhati, mu vsaka kuharska knjiga pride prav (enkrat gre pa človek vseeno kaj pogledati notri, ne....) Če oseba, kateri misliš to podariti, gleda Novake, je izbira zelo okej. Če oseba ne gleda Novakov ali pa ne zna kuhati, je s tem darilom ne boš naredila za kuharico. So pa lepe slikice in se da tudi kaj pogledati.

Če pa jih stvar v resnici ne zanima, lahko to knjigo še vedno podarijo naprej ali pa zamenjajo za kaj drugega. Mimogrede, tako sem jaz zamenjala knjigo o sobnih rastlinah (z biljkami sem zanič in me tudi knjge ne bodo naredile za vrtnarico) za enega Krležo 

Vendelina jr.

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. jan 2012 15:14

 ežoj

Hej, stella, lahko pa ji podariš naročnino na plus paket in si bo sama ustvarjala svoj "fascikel" receptov in nasvetov...

 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti