Turški med

dng  

član od: 17.2.2004

sporočila: 21

8. mar 2004 13:07

Od prijateljev sem dobila ta recept, vendar ga se nisem preizkusila: TORRONE SARDO Potrebujete: 500 g medu 500 g mandelnjev - olupljeni in prazeni 2 beljaka Raztopite med na zelo - zelo - zelo sibkem ognju - kuhajte kaksno minuto. Iz beljakov naredite sneg in ga dodate medu - kuhajte in non-stop mesajte zelo dolgo (tudi eno uro - groza, verjetno ga zato ne probam narediti). Zmes je pripravljena, ce jo malo kapnete v mrzlo vodo in le-ta ostane trda. Dodate mandeljne, dobro zmesate in razporedite zmes v majhne posodice (ali po zelji), oblozene z papirjem za peko (malo namascene). Pustite ohladiti. darja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

8. mar 2004 15:58

Živjo dng, kako se pa tale rrecept obnese med tvojimi prijatelji? Ga kdo od njih pripravlja? Res bi biola zelo vesela, če bi loahko povedala kakšne njihove izkušnje....doma immo namreč strastnega jedca turškega medu! Res je dober! Hvala in LP Zala

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

8. mar 2004 16:41

Bela halva ali turški med -masi lahko dodamo tudi čokolado ,pa tudi živilsko barvo -iz iste mase izkušeni mojsti izdelujejo lizike in palčke Vesna Leben

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti