Ameriške moke

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

19. jan 2012 11:33

ameriška hrana resnično ni za prebaviti, ampak na internetu imaš ogromno ''zdravih'' receptov - več jih je kot v slovenščini. Brusketka, kolega ki živi v USA je razlagal kako so vsi polizali krožnike, ko je prišla na obisk njegova mama in naredila restan krompir, da niti ne omenjam jabolčnega štrudlja.

Hedonist, predvsem gre za te knjige ki jih sedaj berem, rada bi vedela za katere sestavine gre, da jih lahko poslovenim...

Rebecca, hvala.

lolitabopa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. jan 2012 14:35

Če je hrana v USA res tako slaba kot pravite (predvidevam, da imate lastne izkušnje), zakaj pa potem kar naprej iščete njihove (naše ) izdelke? In kupuješ knjige, pisane striktno za ameriški trg? Če meni nekaj ni po godu, ni variante, da bi se poglabljala v to.

 

Vanja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jan 2012 14:42

No ja, v ZDA se pa da čisto sposodbno, zdravo in poceni prehranit.  V mestih je veliko različne ponudbe, v lokalih po samopostrežnem sistemu imaš ogromno svežegea sadja in zelenjave in si sam kombiniraš obrok, če želiš kaj mesnega ti pripravijo sproti. Tako da niso samo Mc Donaldsi in podobne verige tam na razpolago, pa tudi vsa ameriška hrana ni bljak. Nisem za take posplošene ocene, ne glede na to, da se Američani, pač zaradi svoje zgodovine, ne morejo ponašati s kulinarično tradicijo kot nekatere druge države. A brskanje po kaki dobri knjigi, na primer Creme de la crem of Colorado, hitro razbije predsodke.

 

V glavnem hraniš se tako, kot sam hočeš, in to velja za ves svet.Dobre in salbe ter bolj in manj injadljive kuharice prav tako najdemo povsod.

 

In če nič drugega, steake imajo odlične, pa jambalaya tudi ni za proč metat, zeljna solata s slanino in majonezo je meni za prste polizat, vražja torta zadovolji še tako izbirčen čokoladni okus ....

 

 

 

 

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

19. jan 2012 14:58

Drži.

 

naor

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

19. jan 2012 15:37

Ups oprosti Vanja v zda, vidim da sem ti res stopila na žulj. SE globoko in iskreno opravičujem. In moram povedati da se ne strinjam s teboj, da so te knjige pisane izključno za ameriški trg. Healthy breads in 5 min a day je knjiga, v kateri je ogromno receptov kako iz polnozrnate moke narediti kruh v res 5 minutah, ga pustiš na pultu cca 2 uri, nato pa v hladilniku 10-14 dni lahko testo stoji in vsak dan spečeš sveži kruh iz vnaprej pripravljenega testa. Meni je ta ideja genialna. (gre za kruh lenuh, le da je ogromno različnih receptov, pa tudi s sladkim testom...) Prej sem skoraj dnevno mesla kruh a la Goljat (pa prosim da ne bo to spet kdo razumel kot kritiko, mišljeno je le da konkretno premesiš testo, ga 2x vzhajaš itd, saj poznate postopek.)

Vprašanje se je nanašalo le na vrste moke ki so omenjene v knjigi in je bilo namenjeno tistim ki so v ameriki imeli opravka z to moko, odgovor pa sem pričakovala v tej smeri  - ja saj to je isto kot naša namenska moka, itd...

In ja, za vse tiste, tudi v slo je dosti knjig o kruhu, samo nobena ni napisana na ta način...

 

lolitabopa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. jan 2012 17:08

Ne vem no, vsako kvašeno testo za kruh lahko imaš v hladilniku več dni, ni nujno da je ameriški recept. Jaz imam v kaki plastični posodi testo za pico po ves teden, pa otroku pečem, ko se mu zahoče.

Tudi kvašeno testo za potico je že večkrat v hladilniku čakalo po nekaj dni, preden sem uspela nadaljevat s peko, potem ko je bilo testo nared.

Slovenski recept. Saj, ko boš imela malo več kuharske kilometrine, boš tudi take reči obvaldala, Ti lepo hrabro dalje, vsi smo se enkrat začelu učiti, eni na vzhodnem eni na zahodnem koncu sveta.

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 19. 2012 17:16

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. jan 2012 17:17

lolitabopa je napisal/a:

In ja, za vse tiste, tudi v slo je dosti knjig o kruhu, samo nobena ni napisana na ta način...
lolitabopa

Je pa zato na naši spletni strani kar nekaj na to temo, iskalnik vse najde.

rimljanka

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

19. jan 2012 18:03

Največji problem je, da je na tujem tržišču toliko knjig o kuhanju tega in onega, da enostavno založbe ne financirajo tega oz mora biti zelo "slavna" v tujini, da bi jo slovenčki prevedli in izdali. Pa še prevodi tujih knjig so taki, da se včasih nasmejiš, če kolčkaj razumeš angleščino. 

Monika7

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

19. jan 2012 19:05

Poleg tega je cena iz tujine ponavadi žepu prijaznejša, čeprav paše brati v slo.

Rimljanka vem da je na kulslo dosti receptov, samo sem ljubitelj knjig, ni boljšega kot knjiga v posteljo (no, to je na 2. mestu...)

lolitabopa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti