Nagradna igra - hofer

luckym  

član od: 24.2.2009

sporočila: 5

tema odprta - 18. jan 2012 11:17 | ogledi: 29.205 | odgovori: 29

Spoštovani!

Obračam se na vas s prošnjo za razlago. In sicer se nanaša vprašanje na "Nagradno igro Hofer". V zadnjem tednu sem opazila, da je konkreten recept (palačinke), ki je trenutno na drugem mestu med sladicami in je bil prvič objavljen na Kulinariki dne 09.01.2012, v enem samem tednu dobil skorajda neverjetno število glasov. Le 2000 manj kot trenutno naprimer prvouvrščeni recept, ki pa je bil objavljen dober mesec prej in to v božično novoletnem terminu, ko mnogi bistveno več pečemo in kuhamo, ter posledično zato tudi brskamo ter iščemo nove in zanimive recepte.

Zanima me, če kdorkoli s Kulinarike nadzira način ogledov oz. štetje le teh, ker se mi zdi tole enormno število ogledov enega recepta v enem tednu resnično čudno in nenavadno. Ali je pač vse skupaj prepuščeno načelu "znajdi se sam"? Ker je igra - igra! In nenazadnje, če prihaja do kakšnih nepravilnosti, je to povsem nepošteno do vseh, ki so k igri pristopili v duhu "fair playa".

Pojasniti vam moram, da sama sicer ne sodelujem v tej nagradni igri, sem pa vendarle opazila to situacijo.

Hvala za morebiten odgovor, lepo pozdravljeni in še naprej tako dobro urejajte našo Kulinariko.

luckym



luckym

Temo je spremenil(a) luckym dne 18. jan 2012 11:27

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

18. jan 2012 14:10

Eh Luckym, vsed se za com pa kliki . Če pa ne sodeluješ se pa sploh ne sekiraj. Kaj češ, ljudje so pripravljeni za npr. eno majčko nardit marsikaj....

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. jan 2012 15:18

No, meni se pa le zdi, da je stvar rahlo ušla izpod nadzora. A ni malo čez mejo dobrega okusa, da Hofer sodeluje sam v svoji nagradni igri? Če pogledam recimo recept, ki je trenutno na drugem mestu (Caprese....karkoli že), ima točno navedene sestavine (po znamkah!), seveda s pripombo, kako je enkraten in izvrsten, spodaj pa čitamo:
"Vse sestavine lahko kupite v prodajalni Hofer.
S predjedjo lahko tudi popestrite druženje s prijatelji.
Recept sodeluje v nagradni igri Slovenija kuha s Hoferjem. Trenutni vrstni red sodelujočih receptov si lahko ogledate tukaj."
Saj je res, da ne gre za velike denarje, ampak vseeno.....

Sonja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. jan 2012 15:42

Jaz pa žal ne razumem kaj si želela povedati oz. vprašati? Kaj naj bi ušlo izpod nadzora? Kako Hofer sam sodeluje? Ljudje sodelujete kdor pač sodeluje.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. jan 2012 16:00

Hotela sem povedati tole: recept, ki sem ga omenila, pa tudi tisti s palačinkami, ki je na drugem mestu med sladicami, izrecno navaja znamke surovin (se pravi: ne kakršne koli moke, ampak Kornland moke; ne kakršne koli mozzarele, ampak Carloni mozzarele, tudi ne katega koli oljčnega olja, ampak točno tega pa tega). Pri obeh receptih je spodaj še enkrat eksplicitno napisano, da vse sestavine lahko kupiš v Hoferju. In, seveda, da recepti sodelujejo v nagradni igri Hofer. Oba recepta je prispeval isti človek, ki tudi menda edini od vseh kuharčkov napiše, kam pojdi kupit svoje sestavine (k Hoferju, kakopak) - verjetno jih z enakim pripisom prispeval je še več, samo ne mislim zdaj prečesavati vseh receptov, ta dva sta mi pač padla v oči. Pa tudi to me ne moti, če gre za navadno reklamo, tako kot recimo pri Natureti. 

Četudi sem edina, ampak meni se pa to le zdi malo (zelo) čudno - razen če seveda recepti dokazljivo zanesljivo ne uspejo, če uporabiš surovine iz konkurenčne štacune. 

Se pa strinjam - sodeluje lahko, kdor hoče.

 

Lep pozdrav,

Sonja

 

Sonja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. jan 2012 16:13

Avtor je res isti, spregledala si da ima pa se glavno jed - torteline s siri, ki tudi kotira zelo visoko  Pravila igre so taka da mora recept vsebovati samo sestavine, ki jih lahko kupis v Hoferju  interpretiras si lahko pa to po svoje. Pa smo spet pri natancnem branju in pisanju

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Urko_  

član od: 21.7.2010

sporočila: 35

18. jan 2012 16:27

Avtor si očitno razlaga, da je za sodelovanje v nagradni igri potrebno napisati točno tiste sestavine, ki se dajo dobiti v Hofer trgovinah.

 

@limnol: če nisi opazila, imajo vsi recepti, ki sodelujejo v nagradni igri, v opombah to tudi pripisano. Tako, da je tvoja skrb, da ima to le ta uporabnik, odveč.



Urko_

Sporočilo je spremenil(a) Urko_ dne 18. 2012 16:29

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. jan 2012 16:34

hihihi, kako pa vedo, da kdo ne kuha na skrivaj z mercatorjevim sladkorjem?
Čestitke torej treski za tri prepričljiva druga mesta. Držimo pesti, da mu bo v finišu uspel hattrick.

Seveda imajo vsi pripisano, da sodelujejo v nagradni igri, noben drugi pa nima pripisano, da pojdi po sestavine v Hofer.  No, ste me pomirili, če je vse OK, toliko bolje. 

 

Sonja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. jan 2012 16:38

V pogojih sodelovanja poše, da morajo biti recepti za igro taki, da se da vse sestavine kupiti v Hoferju. Nekateri avtorji zato izrecno napišejo to poleg recepta, kar pa ni zahtevano. Drugi pač ne, tega ne popravljamo. Za recept, ki sodeluje v igri, je dovolj, da lahko vse za pripravo nakupiš v Hoferju. To je vse. Ni nujno, da uporabite prav te sestavine, nekateri pač to sami napišejo zraven, da se bo jasno videlo, da se da sestaviti recept iz Hofer artiklov. To je vsa skrivnost.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. jan 2012 16:41

Je več receptov, kjer avtorji navajajo prav Hofer sestavine, čeprav kot pogoj to ni nujno da se navede. Če je avtorica ista za vse tri kategorije se je potem nekako zna'šla. Kako ne vem, tehnično gotovo ne, štejemo le en IP na dan, to je 100%. Saj veste, kako se da tudi znajti pri takšnih igrah...

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

18. jan 2012 16:44

limnol je napisal/a:

hihihi, kako pa vedo, da kdo ne kuha na skrivaj z mercatorjevim sladkorjem?
Sonja

 

Saj ni vic da mora biti Hoferjev sladkor, vic je da mora biti sestavina, ki se jo da kupiti v Hoferju. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti